تعمیرگاه وتنظیم موتور تخصصی ماهر
تعمیرگاه وتنظیم موتور تخصصی ماهر
مدیر: وحید احمدی
تعمیرگاه تخصصی اتومبیل ماهر ارائه کلیه خدمات اتومبیل های مدل بالا تنظیم موتور مکانیکی جلوبندی شارژ گاز کولر تعمیر انواع ECU تعمیر گیربکس اتوماتیک مجهز به انواع تجهیزات تخصصی خودرو
شماره تماس:
شماره همراه:
منطقه شهرداری:
منطقه 8
آدرس:
نارمک، 46 متری غربی، نبش غیاثی پور
وب سایت رسمی:
ایمیل:
برای ارتباطی آسان تر جهت سوالات و درخواست های خود، آیدیرو به رو را در مرورگر خود باز کنید: telegram.me/vahidtuneup شما هم میتوانید با عضویت در کانال تلگرام تعمیرگاه ماهر از اطلاعات فنی رایگان بهره مند گردید. برای عضویت لینک زیر را در مرورگر باز کنید و سپس join کنید: telegram.me/tuneupmaher
آگهی و اخبار
1396/09/30

امکان پرداخت اینترنتی جریمه‌های رانندگی تا ۲۴ امشب

امکان پرداخت اینترنتی جریمه‌های رانندگی تا ۲۴ امشب
معاون اجتماعی راهور اعلام کرد: امکان پرداخت جریمه‌های رانندگی تا ۲۴ امشب به طریق اینترنتی راهور ۱۲۰ میسر است.
 به نقل از ایلنا، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی راهور گفت: سرهنگ جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور: دفاتر پلیس +10 تا ساعت 22 امشب پاسخگوی مراجعین هستند.

او ادامه داد: امکان پرداخت جریمه های رانندگی تا 24 امشب به طریق اینترنتی راهور 120 میسر است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/30

تهرانی‌ها در ۱۲ ساعت گذشته برابر با ۲۴ ساعت بنزین مصرف کردند

تهرانی‌ها در ۱۲ ساعت گذشته برابر با ۲۴ ساعت بنزین مصرف کردند
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این که مردم تهران از ساعت ۱۲ شب گذشته تا ۱۲ ظهر امروز برابر با ۲۴ ساعت بنزین مصرف کرده‌اند، در مورد میزان مصرف بنزین، گفت: طی ساعت ۱۲ شب گذشته تا ۱۲ ظهر امروز حدود ۱۵میلیون لیتر توسط مردم تهران بنزین مصرف شده است.
 به نقل از ایسنا، زیبا اسماعیلی، با اشاره به زمین لرزه شب گذشته استان‌های تهران و البرز، با تاکید بر این‌که سوخت رسانی در استان‌های زلزله زده هیچ مشکلی ندارد، افزود: میانگین مصرف روزانه بنزین در تهران در شرایط عادی 15 میلیون لیتر است، اما تهرانی‌ها طی 12 ساعت برابر با یک روز کامل بنزین مصرف کرده‌اند.

وی در مورد میزان مصرف بنزین در استان البرز نیز توضیح داد: ساکنان استان البرز طی 12 ساعت بیش از سه میلیون لیتر بنزین مصرف کرده‌اند.

اسماعیلی در مورد مناطقی که بیشترین میزان مصرف بنزین را داشته‌اند، گفت: شهرهای حومه تهران مانند رباط کریم و اسلامشهر و همچنین مناطق شمال غربی تهران بیشترین میزان مصرف بنزین را داشته‌اند. مصرف بنزین در رباط کریم و اسلامشهر سه میلیون لیتر و در شمال شرق تهران شش میلیون لیتر بوده است.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در پایان تاکید کرد: ذخایر بنزین در انبارهای سوخت به حد کافی موجود است و در تامین سوخت‌رسانی هیچ مشکلی وجود ندارد.
آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/30

پل‌ها و تونل‌های تهران در برابر زلزله امن هستند؟

پل‌ها و تونل‌های تهران در برابر زلزله امن هستند؟
 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره وضعیت ایمنی پل‌ها، تونل‌های شهری، شبکه معابر و همچنین خطوط متروی تهران توضیحاتی ارائه کرد.
 به نقل از ایسنا ،  محسن پورسید آقایی درباره وضعیت ایمنی شبکه معابر، پل‌ها و تونل‌های شهری پایتخت در برابر حوادثی مانند زلزله، اظهار کرد: پل‌ها و تونل‌های شهری تهران قطعا ایمن هستند و آنها با استانداردهای خودشان ساخته شده و تمام آیین‌نامه‌های ایمنی در ساخت آنها رعایت شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره‌ این‌که در زمین لرزه شب گذشته تهران تونل‌های شهری و پل‌ها مسدود شده‌اند، گفت: چنین اتفاقی نیفتاد و همه آنها باز بودند. امروز نیز تمامی این مسیرها باز است چرا که مشکل ایمنی ندارد.

پورسید آقایی در خصوص وضعیت ایمنی خطوط متروی تهران و برخی شایعات مبنی بر این‌که مردم از مترو استفاده نکنند، اظهار کرد: خطوط متروی تهران کاملا امن است و هیچ وقفه‌ای در حرکت قطارها وجود ندارد. مردم به این شایعات توجه نکنند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: همانطور که گفتم پل‌های شهری، تونل‌های شهری و خطوط مترو کاملا امن است و اتفاقا در ساخت آنها مقاومت در برابر چنین حوادثی پیش‌بینی شده و اگر زلزله خیلی عجیبی در تهران رخ ندهد این سازه‌ها و فضاها کاملا مقاوم هستند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/29

طرح زوج و فرد خودروها هر سال آبان و آذر اجرا شود

طرح زوج و فرد خودروها هر سال آبان و آذر اجرا شود
نایب رییس مجلس خواستار اجرای آزمایشی طرح زوج و فرد تردد خودروها از درب منازل در ماه‌های آبان و آذر هر سال شد.
به نقل از ایسنا، علی مطهری در یاداشتی در اینستاگرام با عنوان «راه حل موقت مشکل آلودگی هوا» نوشت:

"سال گذشته به برخی مسئولان مرتبط با کیفیت هوای تهران پیشنهاد کردم تا زمانی که برنامه‌های بلند مدت رفع آلودگی هوای تهران به نتیجه برسد، در ماههای آبان و آذر هر سال طرح زوج و فرد تردد خودروها از درب منزل اجرا شود تا مجبور به تعطیل کردن برخی روزها نشویم. اجرای این طرح در روزهای اخیر که توأم با رضایت نسبی شهروندان تهرانی و روان شدن ترافیک بوده است می‌تواند مؤید نتیجه بخش بودن این پیشنهاد باشد گرچه مضایقی نیز برای برخی ایجاد می‌کند که البته در مقایسه با منافع آن برای جامعه، ناچیز است.
مشکل اساسی مدیریت کشور ما کمبود قدرت تصمیم‌گیری است که ناشی از ملاحظه کاری‌ها و رودربایستی ها و تلاش برای جلب رضایت همگان و کم توجهی به اصل تقدم مصلحت جامعه بر منفعت فرد است. در یک بحران آنقدر پیش می‌رویم تا به دیوار بخوریم، آنگاه به فکر راه چاره می‌افتیم. امیدوارم در سال آینده این پیشنهاد به صورت آزمایشی اجرا شود. پیش‌بینی می‌کنم که در صورت اجرای آن، مردم درخواست خواهند کرد که طرح زوج و فرد از درب منزل، در اکثر روزهای سال اجرا شود."


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/29

اجرای طرح زوج و فرد از در منازل تاساعت ۱۹ پنجشنبه

اجرای طرح زوج و فرد از در منازل تاساعت ۱۹ پنجشنبه جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در روز پنجشنبه نیز طرح زوج و فرد از در منازل تا ساعت ۱۹ اعمال خواهد شد.
 به نقل از ایسنا، سرهنگ حسن عابدی درباره مصوبات کمیته کاهش َآلودگی هوا در شرایط  اضطرار اظهارکرد: طرح زود و فرد از در منازل دربرای فردا پنجشنبه هم از ساعت 6:30 آغاز شده و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت. بر این اساس تمام خودروهایی که رقم سمت راستشان زوج باشد در این بازه زمانی اجازه تردد نخواهند داشت و در صورت رویت توسط ماموان پلیس جریمه خواهند شد.

وی  با بیان اینکه تنها خودروهای دارای مجوز طرح ترافیک می توانند درسطح شهر بدون محدودیت پلاک تردد کنند گفت:‌ همچنان فردا نیز مجوزهای روزانه طرح ترافیک فروخته نخواهد شد.

جانشین رییس پلیس  راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره  ممنوعیت تردد کامیون‌ها نیز گفت:‌ تا اطلاع ثانوی کامیون‌ها به استثناء مواد سوختی و جمع آوری زباله اجازه تردد در سطح شهر را ندارند.

وی از شهروندان خواست که از وسایل حمل و نقل عمومی  نظیر مترو و اتوبوس استفاده کنند و از خودروی تک سرنشین استفاده نکنند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/29

فروش ویژه یلدایی خودرو پریمیوم فرانسوی

فروش ویژه یلدایی خودرو پریمیوم فرانسوی
شرکت آرین موتور تابان نماینده رسمی DS Automobiles فرانسه در ایران، به مناسبت پایان ماه پاییز و شب یلدا، شرایط فروش ویژه ای را برای خودرو DS ۵LS شامل تخفیفات نقدی و تسهیلات ویژه با بازپرداخت بدون سود و خدمات رایگان در نظر گرفته است.
خودرو سدان DS 5LS به دو صورت نقدی و اقساطی و با زمان تحویل 15 روزه به مشتریان عرضه می شود. علاقه مندان این برند پریمیوم فرانسوی، می توانند با مراجعه به خانه دی اس تهران واقع در بلوار اندارزگو، شماره 69 نسبت به استفاده از تسهیلات درنظرگرفته شده اقدام نمایند.
علاقه مندان این خودروی پریمیوم سدان، در خرید اقساطی می توانند از تسهیلات 90 میلیون تومانی بدون سود با بازپرداخت 24 ماهه بهره ببرند. همچنین تخفیف خرید نقدی به مشتریان ارائه می شود.
دوستداران برند دی اس می توانند جهت اطلاعات تکمیلی به وب سایت DSautomobiles.ir مراجعه نمایند.


آپلود عکس آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/28

اجرای طرح زوج و فرد در پایتخت تا ساعت ۲۴

اجرای طرح زوج و فرد در پایتخت تا ساعت ۲۴
معاون استاندار تهران از اجرای طرح زوج و فرد در پایتخت تا ساعت ۲۴ امشب به دلیل تداوم آلودگی هوا خبر داد.
 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن کریمی معاون استاندار تهران گفت:درپی تداوم آلودگی هوا ، طرح زوج و فرد در پایتخت تا ساعت 24 امشب اجرا می شود.

لازم به ذکر است؛ساعت طرح زوج و فرد از در منازل از ساعت 6:30 الی 19 بود.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/28

پیش فروش پژو۲۰۷ اتوماتیک از فردا آغاز می شود

پیش فروش پژو۲۰۷ اتوماتیک از فردا آغاز می شود
گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق اهداف خود در زمینه تامین تقاضای بازار و جذب مشتریان جوان و جویای تجربه متمایز، اقدام به پیش فروش محصول پژو ۲۰۷ هاچ بک اتوماتیک با موعد تحویل اسفند ۹۶ کرده است. اجرای این طرح از فردا ۲۹ آذر ماه آغاز می شود.
 به نقل از ایکوپرس، این خودرو در رنگ های متنوع و با مبلغ پیش پرداخت اولیه 25 میلیون تومان به مشتریان عرضه می شود.

به منظور بالا بردن احتمال موفقیت مصرف کنندگان نهایی در ثبت نام این محصول، کنترل هایی مانند اختصاص یک دستگاه برای هر کد ملی و امکان ثبت نام صرفا برای مشتریان حقیقی اعمال شده است.

پژو207 هاچ بک اتوماتیک،‌با بهره گیری از فن آوری های روز دنیا، سطح تجهیزات مناسب، چالاکی، قابلیت های دینامیکی بالا و مصرف سوخت مناسب، پاسخی از سوی شرکت ایران خودرو به استقبال بازار از این محصول است.

متقاضیان می توانند برای نام نویسی به پایگاه اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir و یا نمایندگی های مجاز گروه صنعتی ایران خودرو در سراسر کشور مراجعه کنند.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/28

مدارس استان تهران روز چهارشنبه تعطیل شد

مدارس استان تهران روز چهارشنبه تعطیل شد
آموزش و پرورش تعطیلی مدارس استان تهران برای روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه را اعلام کرد.
  به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش تهران، همه مقاطع تحصیلی تهران، فردا چهارشنبه 29 آذر به جز پردیس، دماوند و فیروزکوه به دلیل آلودگی بیش از حالت استاندارد هوا، تعطیل است.

این  چهارمین روز خواهد بود که آلودگی هوای تهران، مدارس را به تعطیلی می کشاند.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/27

خاموش کردن دستگاه‌ اندازه‌گیری آلودگی هوادر برخی از مناطق پایتخت

خاموش کردن دستگاه‌ اندازه‌گیری آلودگی هوادر برخی از مناطق پایتخت
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، از اقدامات مقطعی مسئولان برای رفع آلودگی هوا انتقاد کرد و گفت: خاموش کردن دستگاه اندازه گیری آلودگی هوا پس از بحرانی شدن اوضاع پاک کردن صورت مسئله است.
به نقل از خانه ملت، مجید کیان پور با انتقاد از آلودگی بیش از حد هوا و اقدامات مقطعی مسئولان برای مقابله با آن، گفت: متاسفانه ورود دیرهنگام مسئولان به بحران آلودگی هوا و همچنین اتخاذ تدابیر مقطعی برای رفع آن هیچ گاه کارساز نبوده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آلودگی هوا موضوع و بحران جدیدی نیست که دولت و مسئولان به یک باره با آن مواجه شده باشند، افزود: هر ساله در فصول مختلف آلودگی از مرز هشدار می گذرد اما تنها راهکار مسئولان اقداماتی از قبیل تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل بوده که این موارد نیز مقطعی است.

کیان پور با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر همزمان با اوج گیری آلودگی هوا تعداد مرگ و میر در تهران افزایش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: متاسفانه شنیده می شود که دستگاه اندازه گیری آلودگی هوا در یکی از مناطق تهران بعد از نشان دادن اوج آلودگی توسط مسئولان مربوطه خاموش می شود که این پاک کردن صورت مسئله است.

وی با بیان اینکه پیش بینی آلودگی هوا سخت نیست، افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه وظیفه دستگاه هایی همچون ستاد مدیریت بحران کشور است.

هر سال با وارونگی هوا مواجه هستیم اما اقدامی صورت نمی گیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه همزمان با سرد شدن هوا هر ساله آلودگی هوا و وارونگی آن را شاهد هستیم، تصریح کرد: متاسفانه هر ساله تنها در اوج آلودگی هوا تصمیم گیری مقطعی صورت گرفته و برخی شعار ها داده می شود.

وی ادامه داد: طبق اخبار واصله پس از چندین روز متوالی که شرایط آلودگی هوا در مرز بحران بوده مسئولان مربوطه تشکیل جلسه داده اند که این جای تاسف دارد زیرا گویا جان مردم برای مسئولان اهمیتی ندارد.

تعطیل کردن مدارس درمان آلودگی هوا نیست

کیان پور با بیان اینکه تعطیل کردن مقطع ابتدایی در شرایط آلودگی هوا شاید به سلامت افراد کمک کند اما این اقدامات نیز درمان وضعیت موجود نیست، گفت: افراد دیگری که در این شرایط از منزل خارج می شوند نیز در معرض آلودگی هوا هستند که دولت باید برای آن ها فکری کند.
وی خودروها و موتورهای فرسوده و وجود معادن در اطراف تهران را از علل اصلی آلودگی هوا خواند و تصریح کرد: دولت یک بار برای همیشه معضل آلودگی هوا را حل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، همچنین از تعامل کمیسیون عمران مجلس با کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس برای کمک به رفع معضل آلودگی هوا خبر داد و گفت: باید راهکار عملی برای حل این بحران پیدا شود زیرا ادامه شرایط فعلی معامله با جان مردم است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس با دعوت از مسئولان مربوطه پیگیر اتخاذ راهکاری برای رفع بحران آلودگی هوا برای حفظ سلامت مردم خواهد بود، همچنین به دنبال ارائه پیشنهادی هستیم تا اعتبار قابل قبولی در لایحه بودجه 97 از صندوق توسعه ملی برای مقابله با آلودگی هوا اختصاص یابد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/27

دلیل شکایت تپسی از اسنپ اعلام شد

دلیل شکایت تپسی از اسنپ اعلام شد
در حالیکه اعضای شورای رقابت امروز به پرونده شکایت یکی از تاکسیهای آنلاین از رقیبش ورود کرده‌اند، دلیل این شکایت مشخص شد.
به نقل از تسنیم ،  امروز در سیصد و هجدهمین دستور جلسه شورای رقابت بحث تاکسیهای آنلاین مورد بررسی قرار خواهد گرفت و قرار است در این جلسه، شکایت "تپسی" از "اسنپ" مورد بررسی اعضای این شورا قرار گیرد.

براساس پیگیریهای خبرنگار تسنیم، گویا دلیل این شکایت محدود کردن رانندگان از استفاده انحصاری خدمات اسنپ است؛ براساس ادعای تپسی ظاهرا شرکت رقیبش به رانندگان این اجازه را نمی‌دهد که به صورت دلخواه اقدام به استفاده از سرویسهای تاکسی آنلاین کنند.

ظاهرا این کار به واسطه دسترسی به گوشی رانندگان و مشاهده اپلیکیشنهای نصب شده روی گوشی آنان صورت می‌گیرد؛ بنابراین رانندگانی که بخواهند به صورت هم‌زمان از چند اپلیکیشن تاکسی آنلاین استفاده کنند باید حداقل دو گوشی داشته باشند.

شورای رقابت که وظیقه برقرار کردن شرایط رقابتی در بازار اقتصادی کشور را دارد، در حال حاضر به بررسی این پرونده ورود کرده و باید منتظر نتیجه تصمیمات بود.


آدرس سایت: www.mahercar.ir

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/27

آمارهای تکان دهنده از خودروهای فرسوده در کشور

آمارهای تکان دهنده از خودروهای فرسوده در کشور
ملغی شدن تصمیم دولت در قبال خودروهای اسقاطی
 رییس پلیس راهور ناجا از برخورد با ۵۰ هزار خودروی دودزا در سال جاری خبر داد. این در حالی است که باید برای داشتن هوایی سالم تر باید استاندارد خودرویمان را تغییر دهیم.
سرتیپ مهری در گفت‌وگو با سایت راهور، با اشاره به این که یکی از مهمترین وظایف پلیس در قبال آلودگی هوا در حال حاضر، کنترل معاینه فنی است، افزود: در هفت ماه امسال در سراسر کشور، با حدود ٤ میلیون خودرو فاقد معاینه فنی برخورد و اعمال قانون شده است. همچنین با حدود بیش از 50 هزار خودروی دودزا برخورد شده و در هفت ماه سال ٩٦ در تهران، حدود ٥ هزار خودرو فک پلاک و به تعمیرگاه اعزام شده اند.
او با بیان این که بیشترین آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی است ادامه داد:واقعیت این است که در کشور ما در سال ٨٤، حدود 7.5 میلیون دستگاه خودرو وجود داشته که در حال حاضر این میزان به 20 میلیون خودرو رسیده و بیش از 90 درصد خودروها نیز تولید داخل هستند. تولیدکنندگان می گویند مصرف خودروهایشان ٧ لیتر در هر 100 کیلومتر است اما عملا وقتی وارد چرخه فعالیت می‌شوند بیش از 10 لیتر مصرف دارند. بنابراین باید برای داشتن هوایی سالم تر باید استاندارد خودرویمان را تغییر دهیم.
مهری یکی از منابع آلایندگی را موتورسیکلت ها عنوان کرد و گفت: حدود ١١ میلیون دستگاه موتورسیکلت در کشور تردد می‌کنند که بیش از 90درصد آنها کاربراتوری هستند. البته از سال پیش تولید موتورسیکلت های انژکتوری با استاندارد یورو 3 در کشور آغاز شد و از سال ٩٧ هم خودروها و موتورسیکلت ها باید یورو٤ باشند. همچنین خودروهای وارداتی نیز از سال آینده باید با استاندارد یورو ٥ وارد شوند.
رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که خودروهای فرسوده 2 برابر خودروهای نو مصرف سوخت دارند به آمارهای این بخش اشاره کرد و گفت: 74 درصد مینی بوس ها، 54 درصد اتوبوس‌های شهری، 42 درصد اتوبوس برون شهری، 38 درصد تاکسی‌ها و کامیون‌ها، 22 درصد وانت‌بارها، 19 درصد سواری‌های دولتی و 3 درصد سواری های شخصی و مجموعا 7.7 درصد خودروهای کشور معادل یک میلیون و 350 هزار دستگاه فرسوده هستند که هرساله به این میزان افزوده می‌شود.
او افزود:نکته قابل توجه این است که باید روی از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، همت و تمرکز بیشتری داشته باشیم. در حال حاضر در خصوص از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد. بنابراین باید به سمتی برویم که هم خودروهای فرسوده را از رده خارج کنیم و هم استاندارد خودروها ارتقا پیدا کند و به زیر ٦ لیتر برسد.
وی با اشاره به این که خودروهای وارداتی برای شماره‌گذاری باید به ازای هر 5 لیتر مصرف سوخت در 100 کیلومتر یک دستگاه و بالای هر 8 لیتر مصرف سوخت 8 دستگاه خودرو فرسوده از رده خارج کنند تا مجوز شماره‌گذاری دریافت کنند گفت:دولت در تابستان تصمیم گرفت به ازای تولید هر دستگاه خودرو که بیش از 8.5 لیتر در 100کیلومتر مصرف سوخت دارد، یک دستگاه خودرو فرسوده را از رده خارج کند. اما بعد از ٤٥ روز تصمیم دولت بر این شد که این موضوع را ملغی کند. بنابراین در حال حاضر در قبال هیچ تولید داخلی‌ای، خودرو اسقاط نمی‌شود.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا تا به مساله سوخت های فسیلی از نظر استانداردها نپردازیم، قطعا اقداماتی که صورت می گیرد و توصیه هایی که مسئولین می کنند تا در سطح شهر تردد کمتری انجام شود، تنها به صورت مسکن عمل می کنند.
او افزود:با توجه به این که هوا این روزها رو به سردی می رود، قطعا حالت وارونگی هوا را در روزهای بیشتری در آینده شاهد خواهیم بود. توصیه ام به همه شهروندان این است که اگر کار ضروری ندارند، در سطح شهر تردد نکنند. همچنین از وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس و مترو بیشتر استفاده کنند.
رییس پلیس راهور ناجا در ادامه توضیح داد:"شهروندان حتما تذکرات را رعایت کنند. در بعضی شهرها محدوده هایی برای منع تردد خودروها (به استثنای خودروهای امدادی و خدماتی) پیش بینی شده است. بنابراین خواهشم این است که همه به هم کمک کنیم و دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از شرایط فعلی خارج شویم."
او با اشاره به این که صبح ها در کلانشهرها 80 درصد خودروها تک سرنشین تردد می‌کنند گفت: شهروندان باید کمتر خودرو بیاورند و مسوولان نیز باید به موضوع توسعه حمل و نقل عمومی و توسعه خودروهای کم مصرف و پاک توجه جدی داشته باشند.آدرس سایت: www.mahercar.ir

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/26

جریمه ۲۰ هزار تومانی ورود به طرح

جریمه ۲۰ هزار تومانی ورود به طرح
تشدید برخورد با خودروهای دودزا
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به این مطلب که امروز محدوده طرح ترافیک به مناطق زوج و فرد گسترش یافته است، از تشدید برخورد پلیس با خودروهای دودزا خبر داد.

 به نقل از فارس ، سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ به تصمیمات کمیسیون ویژه آلودگی هوا در استانداری تهران پرداخت و اظهار داشت: با توجه به جلسه شب گذشته مقرر شد که امروز طرح ترافیک به طرح زوج و فرد نیز گسترش پیدا کند که این مسأله تا ساعت 19 امروز به قوت خود باقی است.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: بر این اساس خودروهایی که تا قبل از این می‌توانستند بر اساس شماره پلاک خود در محدوده زوج و فرد تردد کنند، امروز فقط براساس داشتن طرح ترافیک، قادر به تردد در این محدوده خواهند بود.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص جریمه ورود به محدوده طرح ترافیک اعلام کرد: جریمه ورود خودروهای غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک 20 هزار تومان است.

سرهنگ عابدی با اعلام این مطلب که مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت هم اکنون در معابر حضور فعال داشته و با وسایل نقلیه دودزا برخورد خواهند کرد، اظهار داشت: طرح تشدید برخورد با خودروهای دودزا در معابر تهران با قوت اجرا می‌شود؛ اگر خودرویی معاینه فنی نداشته باشد جریمه شده و خودرویی‌هایی نیزکه دودزا باشد پلاکشان فک شده و پس از دریافت پلاک تعمیری به تعمیرگاه اعزام می‌شود.

این مقام ارشد پلیس راهور فاتب اعلام کرد: پلیس برخورد با خودروهای دودزا را به طور جد در دستور کار دارد و در این رابطه با تمام وسایل نقلیه دودزا  چه عمومی و چه خصوصی طبق قانون برخورد خواهد کرد.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/26

محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران کجاست؟+ عکس

محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران کجاست؟+ عکس عصر خودرو- بر اساس تصمیم کمیته اضطرار و با توجه به آلودگی هوا، امروز محدوده طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد نیز گسترش یافت اما محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک در تهران بین کدام بزرگراه‌ها و خیابان ها تعیین شده است.
به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، با توجه به آلودگی هوا و تصمیم کمیته اضطرار، محدوده طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد نیز گسترش یافت.

پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال محدودیت ورود خودروهای فاقد طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد خبر داد و گفت: خودروهای فاقد مجوز 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.

تصویر زیر محدوده طرح ترافیک در تهران را به انضمام طرح زوج و فرد که امروز در این طرح جای گرفته، نشان می‌دهد.

براساس تصویر زیر محدوده زوج و فرد از شمال به اتوبان همت، از غرب به اتوبان چمران، از شرق به اتوبان امام علی و از جنوب به بزرگراه بعثت محدود می‌شود.

این در حالی است که محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از غرب به خیابان کارگر از شرق به هفده شهریور-سپاه و شریعتی و از جنوب به خیابان شوش محدود می‌شود.آپلود عکس
آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/26

تعطیلی کلیه مدارس استان تهران به جز فیروزکوه، دماوند و پردیس

تعطیلی کلیه مدارس استان تهران به جز فیروزکوه، دماوند و پردیس
 معاون عمرانی استانداری تهران از تعطیلی مدارس این استان در کلیه مقاطع به جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس در فردا خبر داد.
کریمی با اشاره به تشکیل جلسه بعد از ظهر امروز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، گفت: در این جلسه بر اساس تصمیمات گرفته شده، کلیه مدارس استان تهران در تمامی مقاطع به جز شهرستان‌های فیروزکوه، پردیس و دماوند، فردا دوشنبه تعطیل خواهند بود.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/25

آلودگی شدید هوای شهرهای بزرگ تا اواسط هفته ادامه دارد

آلودگی شدید هوای شهرهای بزرگ تا اواسط هفته ادامه دارد
 بالا بودن چگالی آلاینده‌های هوا در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت نظیر تهران، کرج، اراک، اصفهان، تبریز و ارومیه، تا اواسط هفته‌ ادامه دارد، در این مدت شهروندان‌ از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی، از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.
 به نقل از ایسنا ، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، ‌سامانه بارشی مستقر در جنوب کشور، امروز نیز در استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، جنوب اصفهان، برخی نقاط استان‌های کرمان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد سبب رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط سرد سیر بارش برف خواهد شد.
این سامانه در روز یکشنبه در جنوب بوشهر، برخی نقاط هرمزگان و آب‌های ساحلی بوشهر و هرمزگان و در روز دوشنبه در غرب تنگه هرمز فعال است.

شدت بارش‌ها امروز در نیمه جنوبی فارس، جنوب بوشهر، برخی نقاط هرمزگان، آب‌های ساحلی بوشهر و خلیج فارس و روز یکشنبه در آب‌های ساحلی بوشهر و خلیج فارس است به همین سبب‌ امروز و فردا آب‌های ساحلی بوشهر و خلیج فارس مواج و طوفانی‌ است؛ به سبب بارش شدید باران، رعدوبرق، وزش باد و مواج بودن دریا امروز و فردا در آب‌های ساحلی بوشهر و هرمزگان، توصیه می‌شود‌ متصدیان قایق‌های سبک و تفریحی،نکات ایمنی را هنگام تردد در این نواحی رعایت ‌کنند.

‌با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا تا اواسط هفته‌، بالا بودن چگالی آلاینده‌های هوا در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت از جمله تهران، کرج، اراک، اصفهان، تبریز و ارومیه ادامه دارد؛ از روز دوشنبه تا پنجشنبه افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل پیش بینی می‌شود.

توصیه می شود در این مدت شهروندان‌ تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب‌پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی، از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.   

آسمان تهران فردا کمی ابری و غبارآلود گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 11 و 2 درجه خواهد بود.

آسمان کرمانشاه فردا صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در کرمانشاه به ترتیب 16 و منفی 3 درجه خواهد بود.

فردا اهواز و بوشهر با بیشینه دمای 23 درجه بالای صفر گرم‌ترین مراکز استان و ‌شهرکرد با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز هفدهم آذرماه امسال 25.2 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 30.5 میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری 82 درصد بارش سال گذشته‌ است.
بیشترین میزان بارش در هفته یازدهم سال زراعی 96-97 متعلق به منطقه انزلی به میزان 48 میلی‌متر بوده است.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher1396/09/25

۵ روز تا پایان مهلت بهره‌مندی از بخشودگی جرائم رانندگی

۵ روز تا پایان مهلت بهره‌مندی از بخشودگی جرائم رانندگی
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که آخرین مهلت استفاده از بخشودگی دوبرابری جریمه دیرکرد جرائم راهنمایی و رانندگی تا پایان آذرماه است.
 به نقل از ایسنا ، سردار تقی مهری   درباره آخرین مهلت استفاده از بخشودگی دوبرابری جریمه دیرکرد جرائم راهنمایی و رانندگی اظهارکرد: برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی، افرادی که تا پایان سال 95 جریمه های رانندگی خود را که جریمه دوبرابری دیرکرد دارند، پرداخت نکرده و جرائمشان دو برابر شده فرصت دارند تا پایان آذر آن را پرداخت کنند تا مشمول بخشودگی دوبرابری جریمه دیرکرد جرائم راهنمایی و رانندگی شوند، و گرنه جریمه دیرکرد به حالت گذشته بازخواهد گشت و آنان باید مبلغ جریمه را به همراه جریمه دیرکرد پرداخت کنند. 

به گفته وی، این بخشودگی شامل تمام جرائمی خواهد شد که مشمول دو برابری می شود؛ البته در حال حاضر جرائمی که با دوربین صادر شده دوبرابر نمی شود و تنها تمامی تخلفاتی که به صورت الصاقی و تسلیمی برایشان قبض صادر شده و با گذشت دوماه دوبرابر شده اند، مشمول بخشودگی هستند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه این فرصت قابل تمدید نیست و تصمیمی برای تمدید آن گرفته نشده است، گفت: مجلس شورای اسلامی باید در این خصوص تصمیم گیری کند و معلوم نیست که در سال های آتی دوباره چنین مصوبه‌ای صادر شود یا خیر. 

سردار مهری با اشاره به رانندگانی که امکان بهره مندی از این تسهیلات را دارند، خواست تا پرداخت بدهی خود را به روز آخر موکول نکنند و در همین روزهای باقی مانده نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/09/25

فروش سراتو با قیمت قبلی

فروش سراتو با قیمت قبلی
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا بر عدم افزایش قیمت خودروی سراتو و عرضه با شرایط قبلی تاکید کرد.
 به نقل از سایپا نیوز، مهندس محسن جهرودی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در راستای حمایت از مصرف کنندگان و سیاست های دولت خدمتگزار با اعلام دستور عدم افزایش قیمت سراتو به معاونت فروش و بازاریابی سایپا و بازگشت قیمت خودرو به شرایط قبل اعلام کردکه موضوع افزایش قیمت در مقطع فعلی اجراء نمی شود.
وی در خصوص علل افزایش قیمت خودرو با توجه به افزایش هزینه های سربار تولید افزود: با کنترل هزینه ها ی مرتبط با تولید و در راستای حمایت مستمر از مصرف کنندگان هزینه ها را کنترل خواهیم کرد.

شایان ذکر است در حال حاضر طرح ویژه فروش و تحویل فوری خودروی سراتو آپشنال با قیمت قبلی  104.158.000 تومان در نمایندگی های سراسر کشور در جریان است.

هموطنان گرامی می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گروه خودرو سازی سایپا به آدرس  www.saipacorp.com و یا نمایندگی های مجاز گروه سایپا در سراسر کشور  نسبت به ثبت نام اقدام کنند


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/09/25

جزئیات و مشخصات ۲ خودروی جدیدی که ایران خودرو امروز معرفی کرد

جزئیات و مشخصات ۲ خودروی جدیدی که ایران خودرو امروز معرفی کرد
امروز و با حضور رئیس مجلس خط تولید ۲ خودروی جدید ایران خودرو شامل پژو ۲۰۷ اتوماتیک صندوقدار و دنا پلاس با موتور توربو شارژ آغاز بکار کرد. اما این خودروها با چه مشخصاتی وارد بازار می شوند که در این مطلب به آن پرداخته ایم.
 به نقل از عصر ایران،  پژو 207 اتوماتیک در 26 دی ماه سال 95 به طور رسمی و با حضور خبرنگاران رونمایی شد .آن طور که کیوان وزیری مدیر مرکز تحقیقات  ایران خودرو در زمان رونمایی این خودرو اعلام کرده بود قرار بود تا ٢� ٧ جدید تا اواخر اسفند 95 به تولید انبوه رسیده و از نیمه اول شهریور سال 96 نیز به بازار عرضه شود که این اقدام با تاخیر چندین ماهه از امروز 25 آبان ماه 96 آغاز شد.


پژو 207 صندوق دار که امروز تولید انبوه آن کلید خورد با همان امکانات نوع هاچ بک به بازار عرضه خواهد شد و البته در نوع جدید 207 امکانات خوبی مانند کروز کنترل، دوربین عقب، مانیتور و سیستم مالتی مدیا با صفحه نمایش 7 اینچی لمسی، GPS، DVD،پورت USB ، فرمان جدید ، چراخ های جدید به همراه ال ایی دی روز تاب اضافه شده است که این آپشن ها باعث به روز شدن این خودرو برای مصرف کننده ایرانی شده است.
موتور بکار رفته در 207 اتوماتیک از نوع همان موتور معروف tu5 1600 سی سی 16 سوپاپ است که به خوبی از پس به حرکت در آوردن جثه این خودرو بر می آید.


آپلود عکس

گیربکس اتوماتیک این خودرو نیز با تغییراتی که بر روی آن انجام شد نسبت به نوع 206 اتوماتیک تیپ 6 که در گذشته تولید می شد چالاکی بهتری داشته و لذا حرکت خودرو با شتاب بهتری انجام می شود.
یکی دیگر از خودروهایی که خط تولید آن امروز به طور رسمی آغاز بکار کرد  دنای پلاس توربو شارژ بود. پس از عرضه دنای پلاس توسط ایران خودرو این شرکت به منظور ایجاد شتاب بهتر بر روی این خودرو اقدام به تولید دنای توبو شارژ کرد.


دنای پلاس توربو از نظر شکل ظاهری تفاوت زیادی با دنای پلاس ندارد و شاید بتوان تنها تفاوت بزرگ آن را مربوط به قلب تپنده این خودرو دانست. دنای پلاس توربوشارژ مجهز به موتور EF7 توبو که توانایی تولید 150اسب بخار در 5500 دور در دقیقه را دارد مجهز است.میانگین مصرف سوخت این خودرو در خارج از شهر آن طور که اعلام شده 5.7 لیتر و در داخل شهر 7.33 لیتر می باشد.


از دیگر تفاوت های دنای توربو شارژ با نوع معمولی را می توان فرمان چرمی با دوخت قرمز، زیرپایی موکتی با آرم توربو و نوار قرمزرنگ، تغییر طرح سر دسته دنده به همراه گردگیر آن با دوخت قرمز و رینگ آلومینیومی طرح جدید 205/50 R16 ذکر کرد.


از تجهیزات دیگر این خودرو که با دنای پلاس معمولی نیز مشترک است می توان به دوربین دید عقب، سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر، سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیر مجاز، شیشه‌های سولار (ضد اشعه خورشید)، سیستم عیب یابی هوشمند (مالتی پلکس)، قفل مرکزی با ریموت کنترل، کمربندهای ایمنی جلو سه نقطه‌ای با قابلیت پیش کشنده و تنظیم ارتفاع، هشدار دهنده موانع عقب، کروز کنترل، سانروف با عملکرد پاور ویندو و آنتی ترپ، ستون فرمان تلسکوپی جمع‌شونده، جا عینکی، دستگیره‌های بیرونی درب‌ها به رنگ کروم، سیستم روشنایی موقت در محیط‌های تاریک، فرمان هیدرولیک، نمایشگر دمای محیط، شیشه بالابر جلو و عقب برقی، تنظیم زاویه نور چراغ‌های جلو از داخل، چراغ داخل داشبورد، تودوزی مخمل، دسترسی به صندوق عقب از داخل خودرو، قطعات دکوراتیو طرح چوب، سیستم قطع خودکار سوخت‌رسانی، سیستم کنترل بخار بنزین اشاره کرد.
درموضوع ایمنی نیز این خودرو مجهز به 4 ایربگ بوده که شامل  2 ایربگ  جلو و 2 ایربگ جانبی ذکر کرد. تاکنون ایران خودرو قیمت فروش این 2 خودرو را اعلام نکرده است و لذا باید منتظر اعلام قیمت های این 2 خودروی جدید باشیم.


آپلود عکس


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/09/23

باور‌های غلط پیرامون بنزین سوپر

باور‌های غلط پیرامون بنزین سوپر
بسیاری از مردم فکر می‌کنند که بنزین سوپر برای خودرو آن‌ها بهتر است و انرژی بیشتری تولید می‌کند، اما این یک باور کاملا غلط است.
به نقل از شفاف، بسیاری از صاحبان خودرو (به خصوص خودروهای لوکس) بر این باورند که باید حتما از بنزین سوپر برای خودروهای خود استفاده کنند اما این یک باور غلط است.

بهترین و مطمئن‌ترین راه خواندن دفترچه راهنمای خودرو است که در آن نوع بنزین مورد نیاز خودرو ذکر شده است. درست است که بسیاری از خودروهای لوکس امروزی از بنزین سوپر استفاده می‌کنند اما برخی از آن‌ها باید بنزین معمولی مصرف کنند. برای مثال برخی از خودروهای لوکس شرکت جنرال موتورز و فورد مانند لینکن MKS 2009 و کادیلاک STS لزوما باید از بنزین معمولی استفاده کنند.

نکته دیگر این که تفاوت بنزین سوپر و معمولی در تفاوت عدد اکتان آن‌ها است. بنزین معمولی دارای عدد اوکتان 87 و بنزین سوپر معمولا دارای عدد اکتان 92 هستند.

بر خلاف باور عمومی، بنزین سوپر نه انرژی بیشتری نسبت به بنزین معمولی تولید می‌کند و نه باعث کارکرد بهتر و تمیز کردن پیشرانه خودرو می‌شود. بنزین سوپر لزوما بهتر از بنزین معمولی نیست و در خودروهایی که با نوع معمولی کار می‌کنند، سوپر در بلند مدت می‌تواند صدمات جدی به موتور وارد کند.

بنزین سوپر معمولا سوخت مصرفی اکثر خودروهای گران قیمت است که پیشرانه‌ آن‌ها قدرتمند و نیازمند بنزین با عدد اوکتان بالاتر است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/23

آزاد راه تهران -شمال بعد از گذشت سالها همچنان مانده در نیمه راه

آزاد راه تهران -شمال بعد از گذشت سالها همچنان مانده در نیمه راه
مطالعات اولیه طرح ازاد راه تهران-شمال در سال ۵۳ آغاز شد و بعد از پیروزی انقلاب نیز ادامه یافت ولی با وجود گذشت سالها از آغاز عملیات احداث آن به دلیل برخی مشکلات اقلیمی و اعتباری همچنان در نیمه راه مانده است.
 به نقل از ایرنا، مطالعات اولیه طرح آزادراه تهران - چالوس در سال 53 آغاز شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مطالعات مسیر آزادراه از سوی وزارت راه و ترابری به مسابقه گذاشته شده و بهترین طرح توسط هیاتی متشکل از وزارت راه و ترابری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نهاد ریاست جمهوری کشور انتخاب شد.
در طرح کالبدی منطقه گیلان و مازندران و مجموعه راهبردها و سیاست ها که در سال 73 به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسید، بر ساخت یک راه ارتباطی سریع بین تهران و غرب مازندران تأکید شده و این آزادراه بخشی از آزادراه سراسری شمال جنوب است که کوتاهترین مسیر ارتباطی دریای خزر با خلیج فارس در توسعه ترانزیت نیز در این منطقه نقش عمده ای را بر عهده خواهد داشت.
مسیر آزادراه از تقاطع غیر همسطح با بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع و در امتداد دره کن پس از گذشتن از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه کوهستانی توچال عبور کرده و سپس توسط تونل بلند تالون به طول 4900 متر این رشته کوه را قطع شده و در دامنه های شمالی آن در منطقه دو آب شهرستانک قرار می گیرد.
برای آماده سازی این آزادراه 121 کیلومتری در مجموع باید 180 تونل در باند رفت و برگشت این مسیر بین استان تهران و مازندران به طول تقریبی 100 کیلومتر ساخته شود و تعداد پل‌های بزرگ این مسیر در باند رفت و برگشت نیز 97 پل به طول حدود 13 کیلومتر است و با شیب 6 درصدی جاده، تردد در این محور بیش از 35 درصد کاهش مصرف سوخت خواهد داشت.
این آزاد راه سپس به موازات جاده قدیم کرج - چالوس امتداد می یابد و در دره سرهنگ وارد تونل البرز بطول 6400 متر شده و در پل زنگوله خارج می شود، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به موازات جاده موجود کرج - چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و در نهایت با یک تقاطع غیرهمسطح به کمربندی چالوس - تنکابن متصل می شود.
کوتاه شدن مسیر نسبت به جاده موجود ( حدود 65کیلومتر)، کاهش زمان سفر نسبت به مسیر موجود ، ایجاد راه ارتباطی سریع و ایمن برای چهار فصل سال در این منطقه، افزایش ظرفیت عبور نسبت به راه فعلی، صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا ناشی از بهبود وضعیت ترافیک، توسعه صنعت توریسم و صنایع کشاورزی و تبدیلی و اشتغالزایی از مهم ترین مزیت های بهره برداری از این آزاد راه است.
** مشخصات فنی
طول آزادراه تهران - شمال 121کیلومتر بوده و دارای 2 خط ( در فرازهای تند 3 خط) در هر باند است و حداکثر شیب طولی مسیر 6 درصد، حداقل شعاع قوس ها400 متر و میانگین سرعت سیر 80 کیلومتر در ساعت است.
تعداد تونل ها (در باند رفت و برگشت) 180 رشته تونل در مجموع به طول تقریبی 100 کیلومتر است و بلندترین آنها تونل های بلند تالون و البرز به ترتیب به طول تقریبی 4900 متر و 6400 متر (در هر باند) در این آزاد راه در حال انجام مراحل پایانی قرار دارد.
تعداد پلهای بزرگ (در باند رفت و برگشت ) جمعا' 95 دستگاه پل و طول کل آن حدود 13 کیلومتر خواهد بود و حجم عملیات خاکی (مجموع عملیات خاکبرداری و خاکریزی) حدود 42میلیون متر مکعب پیش‌بینی شده است.
معاون اول رئیس جمهوری در بازدید از این آزادراه اظهار امیدواری کرد با وجود پیچیدگی های فنی و مهندسی تونل های طولانی، قطعه یک آزاد راه تهران- شمال تا پایان امسال به بهره برداری برسد.
«اسحاق جهانگیری» افزود: آزاد راه تهران - شمال یک راه معمولی نیست، بلکه وجود سازه های بزرگ آن را از پیچیدگی های فنی زیادی برخوردار کرده است.
وی پیشرفت این آزادراه را در دو سال اخیر مناسب برشمرد و گفت: همزمان با تکمیل قطعه اول این آزادراه عملیات اجرایی ساخت قطعه دوم آن نیز به طول 22 کیلومتر توسط چهار پیمانکار ایرانی آغاز شده است.
به گفته معاون اول رئیس جمهوری، بزرگترین تونل کشور به طول 6 هزار و 400 متر در این قطعه قرار دارد که تاکنون پیشرفت فیزیکی تونل شرقی آن بسیار خوب بوده و به زودی پیمانکار مربوطه تکمیل تونل غربی را آغاز خواهد کرد.
وی با بیان اینکه قطعه سوم آزادراه تهران شمال در منطقه ای بسیار سخت قرار گرفته و ساخت آن دارای پیچیدگی های زیادی است، خاطرنشان کرد: مذاکره با شرکت های خارجی برای تامین منابع مالی و فاینانس خارجی آن آغاز شده است.
جهانگیری تصریح کرد: تقریبا همه شرکت های فعال در قطعات 1 و 2 آزاد راه ایرانی اند و این موضوع افتخار بزرگی برای مهندسان ایرانی و جامعه است.
وی با بیان اینکه انتظار داریم سال جاری طرح اجرایی تکمیل قطعه سوم آزادراه را جمع بندی کنیم، گفت: بنیاد مستضعفان نیز تاکنون به خوبی توانسته در اجرای این پروژه مهم مهندسی کشور عمل کند و با حضور سعیدی کیا در بنیاد مستضعفان تاکنون موانع زیاد تکمیل آزادراه تهران- شمال برطرف شده و تاخیر چند ماهه در این پروژه با این پیچیدگی به نظر طبیعی است.


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که قطعه یک آزادراه تهران شمال بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: 15 درصد باقیمانده شامل روسازی بتنی، روشنایی تونل‌ها و ساخت سقف کاذب برای نصب دریچه و موتور دستگاه‌های تهویه است.
خیرالله خادمی افزود: در دو سال اخیر تصمیم گرفته شد چینی‌ها به عنوان پیمانکار این پروژه، به‌ طور محدود در بعضی قسمت‌ها فعالیت کنند و بخش عمده پروژه به پیمانکاران ایرانی واگذار شود که در نتیجه در طول دو سال گذشته پیشرفت فیزیکی احداث قطعه یک آزادراه تهران-شمال از 30 درصد به 85 درصد افزایش یافت.
خادمی، درباره علت کندی پیشرفت پروژه تهران- شمال نیز تاکید کرد: منطقه البرز به لحاظ زمین‌شناسی سخت‌ترین حالت و در نتیجه، مشکل‌ترین سازند مربوط را دارا است؛ از آنجایی که امکان لغزش زمین و یا ریزش کوه در این منطقه بسیار زیاد است، لذا عملیات اجرایی پروژه با سرعت کمی انجام می‌شود، چرا که مسیر ساخت این آزادراه از نظر زمین‌شناسی در همه نقاط یکسان و یکنواخت نیست و هر بخش مطالعات زمین‌شناسی و عملیات راهسازی مخصوص به خود را دارد.
این مقام مسئول درباره ساخت قطعه 2 آزادراه تهران- شمال نیز گفت: عملیات اجرایی قطعه 2 به طول 22 کیلومتر شروع شده که این قطعه به 5 بخش تقسیم شده و هر بخش به پیمانکار جداگانه‌ای واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور با اشاره به آغاز عملیات قطعه دوم آزادراه تهران - شمال با حضور معاون اول رئیس جمهوری گفت: هزینه تکمیل این قطعه 20 هزار میلیارد ریال ( 2 هزار میلیارد تومان) برآورد شده است.
به گفته وی، در مجموع 4 پیمانکار برای تکمیل این قطعه تعیین شده و 21 کیلومتر این قطعه از نظر عملیات اجرایی و عمرانی از پیچیدگی های زیادی برخوردار است.
خادمی درباره هزینه‌های قطعه یک آزادراه تهران- شمال نیز گفت: آزادراه تهران- شمال تا به حال 2 هزار و 500 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و برای تکمیل این قطعه آزادراه 500 میلیارد تومان دیگر سرمایه نیاز است.
قطعه یک آزاد راه تهران - شمال به طول 32 کیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت شروع و با عبور از مناطق کن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می رسد.


با افتتاح این قطعه قسمتی از راه فعلی که از طریق کرج می گذرد حذف و مسیر تهران به شمال حدود 60 کیلومتر کوتاه می شود. این قطعه 32 کیلومتری دارای 16 پل و 32 هزار متر تونل رفت و برگشت است.
قطعه دوم این آزادراه حدفاصل دوآب شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی 25 کیلومتر است، تونل های بلند البرز هر یک به طول 6 هزار و 450 متر در این منطقه قرار دارد و با اجرای این قطعه طول مسیر جاده فعلی کرج - چالوس حدود پنج کیلومتر کوتاهتر می شود.
قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله - سه راهی دشت نظیر، به طول تقریبی 46 کیلومتر است، این مسیر دارای دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و مطالعات اولیه آن برای ساخت این قطعه در دست اقدام قرار گرفته است.
منوچهر خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان در خصوص هزینه های ساخت قطعه سوم این آزاد راه گفت: وضع اجرایی قطعه سوم آزادراه تهران - شمال امسال مشخص می‌شود و هزینه ساخت این قطعه 2400 میلیارد تومان برآورد شده است.
قطعه چهار آزاد راه تهران - شمال حدفاصل سه راهی دشت نظیر - چالوس به طول حدود 20 کیلومتر است به صورت دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و در قسمت های بلند آن یک خط کندرو نیز وجود دارد که با همت دست اندرکاران به خصوص شرکت آزادراه تهران - شمال تابستان 94 زیر بار ترافیک رفته است.
برای ساخت این آزاد راه به خصوص در قطعه یک آن مشکلات زیادی در خصوص زمین های معارض وجود داشت که خوشبختانه با همکاری تمام دستگاه های اجرایی، وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان مشکلات مربوط به زمین های معارض این منطقه حل شد و شرکت آزاد راه تهران - شمال(وابسته به بنیاد مستضعفان) و وزارت راه و شهرسازی در نظر دارند با احداث قطعات دو و سه در نهایت این آزادراه را در سال 1399 بهره برداری کامل کنند.
طراحی و معماری آزادراه تهران - شمال به گونه ای انجام شده است که هموطنان هنگام رانندگی در تمام مسیر این آزادراه از زیبایی های این مسیر جنگلی سرسبز شمال به خوبی استفاده کنند و انتظار می رود با تلاش مسئولان وزارت راه وشهرسازی ، بنیاد مستضعفان، شرکت آزادراه تهران - شمال و شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور قطعه اول این آزادراه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/23

ساخت نوعی ماده هوشمند برای تشخیص میزان خسارت وارد شده به خودرو

ساخت نوعی ماده هوشمند برای تشخیص میزان خسارت وارد شده به خودرو
محققان در حال اجرای پروژه‌ای هستند که هدف آن ساخت نوعی ماده هوشمند برای تشخیص میزان خسارت وارده به خودروها از طریق مکانیزمی مشابه مکانیزم احساس درد توسط اعصاب انسان است.
به نقل از ایرنا، کلید ساخت این ساختارهای عصبی، ماده‌ای مغناطیسی است که نسبت به تغییر میدان‌های مغناطیسی واکنش نشان دهد. این ماده درون چندین لایه از مواد کامپوزیتی قرار می‌گیرد که بدنه خودرو از آن ساخته می‌شود. این سیستم می‌تواند برخورد،‏ خراشیدگی و بار اضافی را تشخیص داده و گزارش آن را برای یک کامپیوتر ارسال کند تا میزان خسارت وارده و لزوم بازگشت خودرو به پایگاه را محاسبه نماید.
استفاده از این مواد هوشمند در مقایسه با نصب حسگرها روی بدنه خودرو، موجب کاهش وزن خودرو می‌شود. علاوه بر این بر خلاف حسگرهای متداول، این مواد مغناطیسی نیازی به اتصال به منبع توان الکتریکی ندارند. همچنین موجب تسهیل عملیات نگهداری و بازسازی می‌شوند. معمولا در خودروهای ارتشی صرف‌نظر از آسیب‌دیدگی یا فرسودگی قطعات، در بازه‌های زمانی مشخص برخی از قطعات خودرو تعویض می‌شوند.
استفاده از مواد هوشمند در ساخت قطعات امکان اطلاع دقیق از زمان مناسب تعویض قطعه را فراهم می‌کند و منجر به صرفه‌جویی در هزینه و زمان موردنیاز برای تعویض این قطعات می‌شود.
این پروژه توسط محققان دانشگاه کلمسون با پشتیبانی ارتش آمریکا آغاز شده و ارتش آمریکا تا کنون حدود یک میلیون دلار از هزینه این تحقیقات را پرداخت کرده است؛ پیش‌بینی می‌شود این پروژه بین 10 تا 20 سال آینده به نتیجه برسد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher1396/09/22

اعلام زمان ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۷بعد از بازنگری در شورای شهر

اعلام زمان ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۷بعد از بازنگری در شورای شهر
 مدیرکل صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران گفت: اعلام زمان ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۷ بعد از اتمام بازنگری شورای شهر در این خصوص اعلام خواهد شد.
به نقل از مهر، مصطفی قنبرنژاد با بیان اینکه به رغم آنکه هر سال بین ماه های آبان تا آذر زمان و شرایط ثبت نام متقاضیان برای طرح ترافیک سال آینده اعلام می شد، گفت: اما امسال به دلیل درخواست شورای شهر تهران در خصوص بازنگری در طرح ترافیک شهر تهران تاریخ اعلام زمان شروع ثبت نام به تعویق افتاده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود که تا اواخر دی ماه بعد از اتمام بازنگری کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران امکان ثبت نام در طرح ترافیک سال 97 به صورت رسمی اعلام شود.

مدیرکل صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه هنوز میزان سهمیه طرح ترافیک امسال از سوی معاونت و شورای عالی ترافیک مشخص نشده است، خاطرنشان کرد: هر نتیجه ای که نسبت به بازنگری شورای شهر نسبت به طرح ترافیک شهر تهران استخراج و اعلام شود، در ارائه مدارک مورد نیاز جهت دریافت آن از سوی متقاضیان تغییری حاصل نخواهد شد و مطابق سال های گذشته داشتن معاینه فنی خودرو و پرداخت عوارض شهری الزامی است.

به گفته قنبرنژاد قیمت طرح ترافیک نیز بعد از اعلام نظر شورای شهر ابلاغ خواهد شد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/22

ایرانی‌ها سال آینده چقدر جریمه رانندگی می‌دهند؟

ایرانی‌ها سال آینده چقدر جریمه رانندگی می‌دهند؟
دولت پیش بینی کرده است که در سال آینده درآمدی برابر با سه هزار میلیارد تومان از محل جرایم رانندگی به دست بیاورد.
به نقل از خبرآنلاین، این درآمد که در اختیار نیروی انتظامی قرار خواهد گرفت در قانون بودجه سال گذشته برابر با 2 هزار و 800 میلیارد تومان پیش بینی شده بود.

آخرین آمارها نشان می دهد در حال حاضر نزدیک به 19 میلیون خودرو و 12 میلیون موتوسیکلت در ایران وجود دارد به این ترتیب جمع خودروها و موتوسیکلت ها 31 میلیون وسیله نقلیه را تشکیل می دهد .

بر این اساس به نظر می رسد طبق محاسبات صورت گرفته پیش بینی شده است به طور متوسط راننده هر وسیله نقلیه نزدیک به 100 هزار تومان جریمه تخلفات رانندگی را پرداخت کند. رقم دقیق سرانه مذکور برابر با 96 هزار و 774 تومان است. به این ترتیب در اثر عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هر روز جریمه ای برابر با 8 میلیارد و 219 میلیون و 178 هزار تومان از سوی رانندگان پرداخت خواهد شد .

به نظر می رسد این بند درآمدی پیش بینی شده در لایحه بودجه سال آینده یکی از معدود بندهایی است که عدم تحقق درآمد پیش بینی شده آن می تواند نشان دهنده توسعه یافتگی کشور و بهبود وضعیت در حوزه حمل و نقل باشد.

  میزان بالای جرایم رانندگی در ایران  یکی از مهمترین معضلاتی است که در عرصه حمل و نقل به چشم می خورد.

در قالب لایحه بودجه همچنین پیش بینی شده است یک هزار و 600 میلیارد تومان نیز درآمد از محل جرایم معوق حاصل شود . این رقم در قانون بودجه سال 1396 برابر با یک هزار و 500 میلیارد تومان بود.

بررسی ها نشان می دهد عدم پایبندی به قوانین رانندگی یکی از مهمترین دلایل بالا بودن آمار تصادفات در ایران است . بالا بودن نرخ تصادفات فضاری شدید بر اقتصاد ملی و جامعه ایران وارد می کند . برخی محاسبات نشان از آن دارد که خسارت ناشی از تصادفات رانندگی در ایران برابر با 6 درصد تولید ناخالص داخلی است .آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/22

با ۱۴ میلیون تومان برلیانس H۲۳۰ سوار شوید

با ۱۴ میلیون تومان برلیانس H۲۳۰ سوار شوید
شرکت پارس خودرو از شرایط فروش برلیانس H۲۳۰ M/T با تحویل دی و بهمن ۹۶ خبر داد.
 پس از پرداخت مبلغ 14 میلیون به عنوان پیش پرداخت، مابقی قیمت خودرو در زمان ارسال دعوتنامه محاسبه می‌شود.
پارس خودرو دو تسهیلات یکی به مبلغ 15 و یکی به مبلغ 20 میلیون تومان در نظر گرفته است که خریداران می توانند بازه پرداخت خود را انتخاب کنند در ضمن مبلغ چکها در زمان ارسال دعوتنامه به خریداران اعلام می‌شود.
گفتنی است سود مشارکت 18 درصد و سود انصراف 15 درصد است.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/21

عصر خودرو- وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.

عصر خودرو- وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست. وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.

 به نقل از تسنیم، در حالی رسانه های نزدیک و حامی دولت چند روزی است از برنامه دولت برای گرانی حاملهای انرژی خبر می دهند، نوبخت سخنگوی دولت دیروز اخبار مربوط به گرانی سوخت را از اساس تکذیب کرد.

این در حالی است که امروز یکی از روزنامه های حامی دولت به نقل از منابع آگاه در سازمان برنامه و بودجه از افزایش قیمت بنزین به 1500 تومان از اول دی ماه خبر  داد.

در عین حال سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرد که "شرکت ملی پالایش و پخش هنوز عددی را به عنوان قیمت جدید بنزین به وزارت نفت نداده است و نه قیمت‌های جدید و نه زمان اجرا مشخص نیست."

در عین حال بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین، گفت: هر وقت لازم شد دولت موضوع افزایش قیمت بنزین را عنوان می کند.

وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، به خانه ملت افزود: اینکه چه زمانی و چگونه افزایش قیمت بنزین اعمال شود، هنوز مشخص نیست.

عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد:بحث مبلغ قیمت بنزین هنوز باز است و این تصمیم در مجلس جای بحث دارد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/21

پژو ۲۰۶ همچنان محبوب

پژو ۲۰۶ همچنان محبوب
 شاید در نگاه اول با خواندن تیتر مطلب کمی در فکر فرو بروید و آن را عجیب تلقی کنید. اما اگر کمی بیشتر تامل کرده و با ما همراه باشید، بهتر می‌توانید این ادعا را درک کنید.
به نقل از مهر، پژو 206 خودروی هاچ‌بکی است که البته سال‌ها بعد از عرضه در جهان و به دنبال آن در ایران، نسخه‌ سدان یا به اصطلاح پژو 206 صندوقدار نیز وارد بازار شد. این هاچ‌بک جمع‌وجور و دوست‌داشتنی یکی از پرطرفدارترین خودروهای این کلاس است که سال‌های در اروپا و دیگر بازارهای دنیا، خریداران زیادی را به خود جذب کرده است.

پژو 206 که توسط کمپانی پژو تولید می‌شود، خودروی هاچ‌بک با کیفیتی است که در ایران نیز مشتریان زیادی دارد. این خودرو که همچنان در 2 تیپ پژو 206 تیپ 2 و تیپ 5 به فروش‌ می‌رساند در محدوده‌ی قیمتی خود فروش خوبی دارد.

یکی دیگر از دلایل رونق خرید و فروش پژو 206، پتانسیل‌های آن به عنوان یک خودروی جوان‌پسند، امکان اضافه کردن آپشن‌های مختلف است که کمک می‌کند از جذابیت‌های ظاهری و فنی آن لذت ببرید. قیمت 206 صفر در بازار داخلی بالای 30 میلیون تومان است که البته چند سالی است رقبایی چون تندر 90 (یا L90) را به خود می‌بیند.

اما پژو 206 به لطف مصرف بسیار پائین، استهلاک پایین، شتاب خوب، رنگ‌بندی متنوع، شرایط رانندگی مناسب در محدوده‌ قیمتی و کلاس خود، خیلی زود توانست به انتخاب خانواده‌ها، جوانان و خانم‌ها تبدیل شود. این هاچ‌بک دوست‌داشتنی نسبت به پراید هاچ‌بک عملکرد بهتری دارد و بازار خرید و فروش 206 دست دوم همچنان رونق خوبی دارد.

از یک رو قیمت مدل‌های کارکرده‌ی آن افت داشته و برای خیلی‌ها نسبت به خرید پراید هاچ‌بک صفر، توجیه بیشتری دارد. چرا که در نهایت در ازای پولی که خریدار با توجه به قیمت 206 پرداخت می‌کند، خودرویی تحت برند پژو سوار می‌شود که با نظارت این کمپانی در ایران تولید می‌شود.

از سوی دیگر در مدل‌های رقیبی که با قیمت‌های بالاتر به فروش می‌رسند، هنوز خودرویی نتوانسته به محبوبیت پژو 206 دست پیدا کند. قیمت 206 دست دوم، مصرف پایین آن و مشخصات فنی آن سبب شده تا نسبت به دیگر خودروهای کارکرده، انتخاب بهتری برای جوانان و به‌ ویژه خانم‌ها باشد.

خانم‌ها و جوانان تمایل دارند در سفرهای درون‌ شهری و مکان‌های پرترافیک خودرویی جمع‌وجور سوار شوند که رانندگی بی‌دردسری را با آن تجربه کنند. از طرف دیگر خانواده‌های کم جمعیت نیز به خوبی روی پژو 206 به عنوان یک خودروی درون و برون شهری حساب می‌کنند.
با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد و نبود رقیب جدی در این رده‌ قیمتی به ویژه در بین خودروهای کارکرده، بازار خرید و فروش پژو 206 به خصوص 206 دست دوم رونق بسیار خوبی دارد. قیمت 206 بسته به مدل، کارکرد، مشخصات فنی و ظاهری و مهمتر از همه تیپ آن متفاوت است.

برای اینکه بتوانید به خوبی رونق بازار خرید و فروش 206 دست دوم را بررسی کنید و اگر تمایل به خرید این خودرو داشته باشید، می‌توانید قیمت 206 را در سایت شیپور مشاهده کنید. شیپور بهترین مرجع برای پیدا کردن پژو 206 دست دوم تمیز و جذاب است که بتواند شما را راضی نگه دارد.

اما اگر قصد خرید پژو 206 آن هم به صورت کارکرده را دارید، بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید. این نکات تقریبا برای خرید هر خودروی دست دوم و کاکرده‌ای باید مد نظر شما باشد، اما پژو 206 حساسیت‌های خودش را دارد.

حتما وضعیت فنی خودرو به ویژه موتور و کارکرد آن، جلوبندی، ترمزها، روغن سوزی و روغن‌ریزی، دنده و گیربکس، و شرایط ظاهری مانند سالم بودن شاسی‌ها و رنگ بدنه را بررسی کنید تا بتوانید 206 دست دوم مورد نظر خود را خریداری کنید. مراجعه به افراد ماهر و مراکز تخصصی را فراموش نکنید.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/21

هزینه انتقال سند پراید در دفاتر اسناد رسمی چقدر است؟

هزینه انتقال سند پراید در دفاتر اسناد رسمی چقدر است؟
برخی از خریداران خودرو پس از تعویض پلاک برای ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی به این مکان مراجعه می کنند ولی برای مراجعه به این مکان ارائه برخی از مدارک لازم است در این مطلب به ان پرداخته شده است.
 به نقل از ایران جیب ، مدارک مورد نیاز برای وکالت فروش و سند قطعی نقل و انتقال خودرو:

- حضور فروشنده و خریدار و یا نماینده قانونی آنها (وکیل)

- اصل کارت ملی و شناسنامه طرفین معامله

- اسناد مالکیت خودرو ( در صورتیکه فروشنده اولین مالک خودرو است ارائه برگه کمپانی و یا برگه گمرک و در صورتیکه فروشنده مالک اول نباشد ارائه آخرین بنچاق دفترخانه )

- شناسنامه خودرو ( برگ سبز صادره توسط مراکز تعویض پلاک )

- برگ تاییدیه نقل و انتقال خودرو (صادره توسط مراکر تعویض پلاک) (جهت تنظیم وکالت فروش نیاز نمی باشد)

- اصل برگ مفاصاحساب عوارض خودرو صادره از دفاتر خدمات الکترونیک شهر یا شهرداری(پرداخت شده توسط فروشنده)

- اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر

هزینه انتقال سند کلیه مدل های پراید در سال 96:

آپلود عکس
آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/20

تشدید مقابله با خودروهای فاقد معاینه فنی در لایحه بودجه ۹۷

تشدید مقابله با خودروهای فاقد معاینه فنی در لایحه بودجه ۹۷  عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت:‌ برای کاهش آلودگی هوا در تهران باید از تردد خودروهای فرسوده و با بیش از ۵ سال عمر جلوگیری کرد.
 به نقل از مهر، عبدالرضا هاشم زایی در خصوص اشاره به ضرورت اجرای طرح کاهش آلودگی هوا(‌LEZ) درلایحه بودجه سال 97، گفت:‌ به طورحتم با ممنوعیت تردد خودروهای فاقد معاینه فنی هیچ اتفاقی دربحث آلودگی هوا رخ نمی دهد، بحث معاینه فنی مربوط به زمان حال نبوده و ادوارگذشته نیز بارها مطرح شده است؛ اما بنا به دلایلی اجرای آن از سوی راهنمایی ورانندگی متوقف شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌ درحال حاضر خودروهای فاقد معاینه فنی نیز در تهران تردد کرده و هیچ گاه برخوردی با آنها نمی شود، حتی دیده شده خودرویی بدون برگ معاینه فنی تا 10 سال هم درتهران فعالیت کرده است؛ بنابراین قوانین و ضوابط درخصوص مقابله با آلودگی هوا به طوردقیق اجرا نمی شوند.

وی با بیان اینکه اجرای هرگونه طرح و قانونی درراستای کاهش آلودگی هوا تاثیرمهمی درنجات جان مردم پایتخت دارد، تصریح کرد:‌ اما درابتدا باید با اقدامات غیرقانونی شرکت های خودروسازی مقاله کرد، زیرا خودروهای تولیدی درحال حاضر استانداردهای یورو4 و5 برخوردار نیستند؛ ضمن اینکه اخذ برگه معاینه فنی برای یک خودرویی با عمر بیش از 30 سال نیز به طریق قانونی انجام نمی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به اینکه باید از الگوی کشورهای پیشرفته درکاهش آلودگی هوا استفاده کرد، گفت:‌درشهری مانند سئول هیچ خودرویی با بیش از 5 سال عمر اجازه تردد در شهر را ندارد، هم اکنون فعالیت هرموتور متناسب با کار چندین خودرو درکشورآلودگی هوا تولید می کند؛ بنابراین مقابله با آلودگی هوا و جلوگیری از مرگ 10 میلیون نفر تهرانی نیازمند عزم ملی است.

1396/09/20

فردا آخرین فرصت برای خرید اقساطی سوناتا اتوماتیک ۲۰۱۷

فردا آخرین فرصت برای خرید اقساطی سوناتا اتوماتیک ۲۰۱۷
 در آخرین روز از شرایط ویژه کرمان موتور می توانید هیوندای سوناتا اتوماتیک را با ۱۲۰ میلیون تومان پیش پرداخت خریداری کنید.
 شرکت کرمان موتور به مناسبت میلاد پیامبر اکرم و امام صادق طرح فروش ویژه هیوندای سوناتا را در اختیار خریداران قرار داد که این طرح تا روز 21 آذر ماه فعال خواهد بود.

پس از پرداخت 120 میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت خریداران می توانند تعداد اقساط را بین 12 و یا 24 ماه انتخاب کنند.با انتخاب اقساط 12 ماهه مبلغ هر قسط 8 میلیون و 800 هزار تومان و با انتخاب 24 ماهه 5 میلیون تومان محاسبه می‌شود.

گفتنی است سود تاخیر در تحویل خودرو 2.5 درصد و زمان تحویل خودرو یکماهه خواهد بود.1396/09/20

درخواست از پلیس راه برای جلوگیری از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ

درخواست از پلیس راه برای جلوگیری از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ
رییس سازمان راهداری کشور مطرح کرد
درخواست از پلیس راه برای جلوگیری از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ

 معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری کشور اعلام کرد که سازمان راهداری با ۱۴ هزار نیرو و ۹۰۰۰ دستگاه در طرح زمستانه امسال حضور دارد.

 معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری کشور اعلام کرد که سازمان راهداری با ۱۴ هزار نیرو و ۹۰۰۰ دستگاه در طرح زمستانه امسال حضور دارد.
 به نقل از ایسنا، داوود کشاورزیان در طرح رزمایش زمستانه امسال که در پیست اسکی آبعلی برگزار شد اعلام کرد: همکاران من در طرح زمستانه امسال با 14 هزار نیروی انسانی و 9000 دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین حضور دارند.

وی با بیان اینکه 1600 گشت راهداری و 650 راهدارخانه ثابت و سیار نیز در این طرح فعال هستند گفت: تلاش کردیم علی‌رغم تمام محدودیت‌های اعتباری که با آن روبه‌رو هستیم و حتی مشکلاتی که در پرداخت حقوق نیروهایمان با آن داشتیم، تجهیزات و امکانات خود را به روز کنیم و در اجرای طرح دچار مشکل نشویم.

معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری کشور با بیان اینکه در کنار ارائه خدمات دستگاه‌ها نقش مردم نیز در کاهش حوادث فوق‌العاده مهم است، گفت: لازم است مردم با تجهیزات کافی حرکت کرده و در مواقع ضروری با زنجیر چرخ حرکت کرده من از ماموران پلیس راه درخواست می‌کنم که حتما تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ در جاده‌های برفی جلوگیری کنند چراکه خودروهای بدون تجهیزات منجر به انسداد راه‌ها و معابر خواهد بود.1396/09/19

استفاده از تلفن همراه، مهم ترین عامل بی توجهی رانندگان به جلو است

استفاده از تلفن همراه، مهم ترین عامل بی توجهی رانندگان به جلو است
رئیس پلیس ترافیک شهری گفت: تجزیه و تحلیل آمار هفت ماه تصادف درون شهری سال ٩٦ نشان می دهد، بیشترین علت تصادف ها بی توجهی رانندگان به جلو بوده که ٣٦ درصد کل تصادفات را شامل می شود.
 به نقل از مهر، سرهنگ قاسمیان رئیس پلیس ترافیک شهری ضمن اعلام این خبر، گفت: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، مهم ترین عامل بی توجهی رانندگان به جلوست که این روزها تصادفات متعددی را در معابر شهری رقم زده و افزایش مرگ و میر ناشی از آن توجه بیشتر به هشدارهای پلیس را ضروری می‌کند.

سرهنگ قاسمیان ادامه داد: عوامل دیگری که باعث بی توجهی راننده به جلو می‌شوند، خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت با سرنشینان و خواب آلودگی هستند.

رئیس پلیس ترافیک شهری افزود: غیر از حرف زدن با تلفن همراه استفاده از اینترنت و سیستم گوگل مپ و فن‌آوری‌های درون خودرو مثل سیستم‌های اطلاعاتی رهیاب می‌توانند کاهش سطح دقت راننده و بی توجهی به جلو را در پی داشته باشند.

وی ادامه داد: بی توجهی راننده به جلو باعث بروز حوادث ناگواری مثل برخورد با خودروی جلو یا برخورد با شی ثابت، انحراف به چپ یا خروج از جاده و واژگونی آن می شود ،زیرا به طور مثال فردی که در حال صحبت کردن یا ارسال پیامک از طریق تلفن همراه است نمی تواند تمام حواس خود را به راه معطوف کند ، در نتیجه کنترل خودرو از دستش خارج و باعث بروز خسارات جبران ناپذیر می شود.

1396/09/19

لزوم ثبت پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق دوربین‌ها

لزوم ثبت پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق دوربین‌ها استاندار تهران با تاکید بر اینکه طبق مصوبه آلودگی هوا، ۳۰ درصد حمل و نقل عمومی در شهر تهران باید سهم حمل و نقل ریلی باشد، گفت: در حال حاضر این موضوع تا ۱۷ درصد محقق شده است و باید مابقی نیز اجرایی شود.
 به نقل از ایسنا، محمدحسین مقیمی در چهارمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران گفت: در فصل بودجه‌ریزی قرار داریم و بهترین زمان برای دستیابی به هدف توسعه حمل و نقل ریلی است، لذا باید در این حوزه با پیگیری‌ها، تحقق 13 درصدی توسعه حمل و نقل ریلی را انجام دهیم.

وی افزود: عملکرد شهرداری تهران طی برنامه پنجم بررسی خواهد شد تا عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه با کمک سرمایه‌گذاری‌ها مرتفع شود.

استاندار تهران ادامه داد: همه دستگاه‌ها براساس قانون هوای پاک، مصوبه دولت، برنامه پنجم و ششم توسعه وظایفی در کنترل و کاهش آلودگی هوا به عهده دارند که در جلسات کارگروه روند انجام این وظایف و اقداماتی که تاکنون انجام شده است، احصاء و بررسی خواهد شد.

وی به موضوع اختصاص 10 درصد ظرفیت نیروگاه‌ها برای تولید انرژی بادی و خورشیدی اشاره کرد و افزود: براساس مصوبه دولت باید اختصاص 10 درصد ظرفیت نیروگاه در این حوزه محقق شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه جلسه، سردار مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: دوربین‌های تهران فقط قابلیت پلاک‌خوانی در محدوده زوج و فرد را دارند، براساس هماهنگی وزارت کشور و مراکز معاینه فنی، اطلاعات در سامانه‌ای تجمیع می‌شود تا با همکاری ناجا مشخصات خودروها برای داشتن گواهی معاینه فنی آنها بررسی شود.

وی افزود: در حال حاضر قابلیت 300 هزار استعلام معاینه فنی در طول روز وجود داد که درصدد افزایش این تعداد هستیم.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ  با بیان اینکه برخوردهای میدانی با اتومبیل‌های فاقد معاینه فنی و اعمال قانون آنها دلیل اصلی افزایش تعداد مراجعات به مراکز معاینه فنی است، گفت: از اواسط مهرماه طرح برخورد با اتومبیل‌های دودزا آغاز شده و  لازم است در حوزه اطلاع‌رسانی برای ثبت پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق دوربین‌ها، اقدامات لازم انجام شود.
1396/09/19

افزایش ۳۰ هزار تومانی هزینه تعویض پلاک + جدول

افزایش ۳۰ هزار تومانی هزینه تعویض پلاک + جدول
بر اساس لایحه بودجه ۹۷ هزینه تعویض پلاک با افزایش ۳۰ هزار تومانی مواجه شد.
 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  با ارائه لایحه بودجه سال 97 از سوی دولت به مجلس، هزینه تعویض پلاک خودرو با 30 هزار تومان افزایش به 100 هزار تومان رسید.

در جدول شماره 16 تعرفه های درآمدهای موضوع جدول شماره (5) آمده است:
هزینه تعویض پلاک خودرو مبلغ 100 هزار تومان

هزینه تعویض پلاک موتورسیکلت مبلغ 25 هزار تومان

هزینه صدور گواهینامه رانندگی هوشمند 20 هزار تومان

جریمه تعویق در تعویض گواهینامه فاقد اعتبار به ازای هر سال مبلغ 7500 تومان

آپلود عکس

1396/09/18

امن‌ترین خودروهای جهان معرفی شدند

امن‌ترین خودروهای جهان معرفی شدند
خودروهای ب ام‌ و سری ۵، جنسیس جی ۸۰ و تویوتا کمری به عنوان امن ترین خودروهای جهان معرفی شدند.

به نقل از ایسنا ، این رتبه بندی توسط کارشناسان Institute for Highway Safety انجام شده است که براین اساس خودروی بی ام و مدال طلای امنیت را دریافت کرده است زیرا در زمان بروز تصادف علاوه بر سرنشینان، سلامتی جان کودکان را در خودرو تضمین می کند.
خودروی جنسیس جی 80 به دلیل بهره مندی از سیستم هشدار برخورد شدید هر جسمی با بدنه و حفظ سلامتی سرنشینان جایگاه دوم را به دست آورده و تویوتا کمری به لطف بهره مندی از سیستم جدید Safety Sense سومین خودروی امن جهان لقب گرفته است.
همچنین خودروهای مرسدس بنز کلاس جی ال سی، مرسدس بنز کلاس ای، سوبارو امپرزا، سوبارو اوت بک، کیا سئول، کیا سراتو و هیوندای سانتافه اسپورت به ترتیب مکان های بعدی 10 خودروی امن جهان را به خود اختصاص داده اند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/18

چند نمره منفی موجب محرومیت از رانندگی می‌شود؟

چند نمره منفی موجب محرومیت از رانندگی می‌شود؟
رئیس مرکز اجرائیات راهور ناجا، جزئیات تخلفات دارای نمره منفی، محرومیت و ضبط گواهینامه و همچنین چگونگی استعلام نمرات منفی را تشریح کرد.
به نقل از فارس، سرهنگ احمد کرمی‌اسد رئیس مرکز اجرائیات راهور ناجا در مورد جزئیات الصاق نمره منفی به رانندگان متخلف و چگونگی روند ضبط و ابطال گواهینامه اظهار داشت: بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات که مصوبه مجلس شورای اسلامی است برای یکسری از تخلفات نمره منفی لحاظ می‌شود.

رئیس مرکز اجرائیات راهور ناجا تصریح کرد: علاوه بر بحث جریمه مالی که برای همه تخلفات مسبوق به سابقه است، برای تعدادی از تخلفات علاوه بر جریمه مالی، نمره منفی نیز لحاظ می‌شود.

وی با اعلام این مطلب که 172 مورد کد تخلفات راهنمایی در کشور موجود است،‌اعلام کرد: در صورت بروز تخلف، جریمه متناسب با محل تخلف اعم از درون‌شهری، برون‌شهری و راه روستایی تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: تعدادی از تخلفات به علت آنکه در بحث انضباط ترافیکی و وقوع تصادفات مؤثر هستند، علاوه بر بحث جریمه ریالی، نمرات منفی نیز خواهند گرفت.

سرهنگ کرمی‌اسد تصریح کرد:‌ از بین 172 مورد کد تخلف، برای 20 عنوان تخلف، نمره منفی در نظر گرفته شده که به فراخور اینکه مرتکبین با خودروی شخصی یا عمومی تخلف را انجام داده باشند، نمره منفی متفاوتی می‌گیرند.

این مقام ارشد راهور ناجا به ذکر مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: اگر یک سبقت غیرمجاز با خودروی سواری شخصی صورت گیرد به راننده متخلف 5 نمره منفی و اگر همین تخلف با خودروی عمومی یا سنگین اتفاق افتد، 10نمره منفی به راننده تعلق می‌گیرد.

رئیس مرکز اجرائیات راهور ناجا عناوین 20 عنوان تخلف که نمره منفی به آنها تعلق می‌گیرد را به شرح ذیل اعلام کرد:

1- انجام حرکات نمایشی

2-تجاوز از سرعت مجاز (بیش از 50 کیلومتر)

3- تجاوز از سرعت مجاز (بین 30 تا 50 کیلومتر)

4- سبقت  غیرمجاز

5- عبور از چراغ قرمز راهنمایی

6-حرکت به طور مارپیچ

7- رانندگی در حالت مستی و مصرف روانگردان

8- حرکت با دنده عقب در آزادراه و بزرگراه

9- عبور از محل ممنوع

10- تجاوز به چپ از محور راه

11- عبور وسایل نقلیه از پیاده‌رو

12- عدم رعایت حق تقدم عبور

13- دور زدن در محل ممنوع

14- استفاده از تلفن همراه

15- نقص فنی مؤثر

16- عدم رعایت مقررات ایمنی حمل و نقل جاده‌ای مواد خطرناک

17- رانندگی با وسایل عمومی بیش از زمان مجاز
18- عدم رعایت شرایط مندرج در گواهینامه

19- عدم توجه به فرمان ایست یا پرچم مراقبین محصلین یا پلیس مدرسه

20- عدم رعایت مقررات حمل بار

سرهنگ کرمی‌اسد در خصوص جزئیات محرومیت ناشی از کسب نمره منفی اظهار داشت: در صورتی که راننده در مراحل اول 30 نمره منفی کسب کند گواهینامه به مدت سه ماه ضبط شده و در پایان مدت مذکور با پرداخت جریمه 600 هزار ریالی به نفع خزانه عمومی،‌ گواهینامه مسترد خواهد شد.

وی گفت: در صورتی که پس از سپری کردن مرحله اول، همان راننده مجدداً 25 نمره منفی کسب کند، گواهینامه به مدت 6 ماه ضبط شده و پس از انقضاء مدت مذکور، راننده با پرداخت 900 هزار ریال جریمه به نفع خزانه عمومی، گواهینامه‌اش به وی مسترد خواهد شد.

رئیس مرکز اجرائیات راهور ناجا تصریح کرد: اگر راننده‌ای پس از اعمال محرومیت‌های مرحله اول و دوم تخلفات جدیدی را مرتکب شده و 20 نمره منفی بگیرد، گواهینامه‌اش ابطال خواهد شد.

این مقام ارشد راهور ناجا اعلام کرد:‌ این فرد بعد از یکسال می‌تواند برابر با مقررات و پس از طی دوره آموزشی و پرداخت یک میلیون و 500 هزار ریال به نفع خزانه عمومی نسبت به اخذ گواهینامه جدید اقدام کند.

سرهنگ کرمی‌اسد به بیان تبصره‌ای در این بین اشاره و بیان داشت: افرادی که در مرحله اول یا مرحله دوم قرار داشته و هنوز به محرومیت نرسیده‌اند یعنی در مرحله اول 29 نمره منفی و در مرحله دوم 24 نمره منفی دارند، اگر به مدت 6 ماه هیچگونه تخلف رانندگی مرتکب نشوند تمامی نمرات منفی‌شان بلااثر خواهد شد.

وی گفت: فردی که در مرحله سوم قرار دارد مشروط به آنکه نمرات منفی‌اش به 20 نرسیده باشد، اگر به مدت یکسال هیچگونه تخلفی مرتکب نشود، تمام نمرات منفی‌اش بلااثر می‌شود.

رئیس مرکز اجرائیات راهور ناجا در خصوص چگونگی استعلام وضعیت نمره منفی توسط رانندگان اعلام کرد: رانندگان می‌توانند از طریق سایت راهور 120 برای استعلام نمره منفی خود اقدام کنند؛ همچنین ارسال شماره گواهینامه به سامانه پیامکی 1101202020 می‌تواند فرد را از تعداد نمرات منفی‌اش آگاه سازد.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/18

استرس‌بار یا میله تعادل در خودرو چیست؟

استرس‌بار یا میله تعادل در خودرو چیست؟
 استرس بار قطعه‌ای فلزی است که در عرض خودرو و میان دو گلگیر نصب می‌شود و دو سر کمک‌فنرهای خودرو را به یکدیگر متصل می‌کند.
به نقل از خودرو پلاس، در حالت عادی، شاسی خودرو وظیفه دارد فاصله میان دو سر کمک را ثابت نگه دارد و معمولاًً هم از عهده این کار برمی‌آید و به همین دلیل بسیاری از خودروها به‌صورت استاندارد فاقد استرس بار هستند چراکه شاسی خودرو برای کاربردهای عادی آن‌قدر مقاوم هست که بتواند فاصله میان دو سر کمک‌فنرها را بدون تغییر نگه دارد.

تغییر در این فاصله به معنی بر هم خوردن هرچند جزیی زاویه چرخ‌ها است که در تعادل خودرو موثر است و این مسأله در زمان پیچیدن در پیچ‌های تند با سرعت زیاد خود را نشان می‌دهد.

از آنجایی که در خودروهای اسپرت، دقت در پیچیدن بسیار مهم است و از سوی دیگر شاسی این خودروها همیشه تحت تنش‌های شدید است، معمولاًً از استرس بار در آن‌ها استفاده می‌شود تا توانایی شاسی خودرو را ارتقا دهد.

استرس بار به‌طور معمول در چرخ‌های جلو نصب می‌شود اما نصب آن بر روی چرخ‌های عقب نیز ممکن است.

بعضی از خودروها ازجمله پیکان و مدل‌های دهه 70 جگوار موجود در کشورمان به‌صورت استاندارد با استرس بار عرضه شده‌اند. نصب این قطعه در خودروهای معمولی با کاربرد شهری کمک چندانی به پایداری خودرو نمی‌کند اما در خودروهای اسپرت و پرتوان موثر است. 


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/16

علت ترک خوردن داشبورد خودروها چیست؟

علت ترک خوردن داشبورد خودروها چیست؟

اگر یک پیکان مدل ۵۷ داشته باشید، احتمالاً با این مشکل، یعنی ترک خوردن داشبورد روبرو شده‌اید. این موضوع، همه جا به همین شکل است. پس چرا داشبورد پیکان مدل ۵۷ ترک می‏خورد، ولی داشبورد یک پراید مدل ۷۹ تا زمان زیادی سالم می‏ماند؟

 به نقل از تیتر 20،  همان طور که احتمالاً حدس زده‌اید اولین عامل نور خورشید است. در سالیان گذشته، خودروسازان، خطرات مربوط به قرار داشتن مداوم در معرض تابش آفتاب و افزایش دمای ناشی از آن را نمی‌دانستند. علاوه بر افزایش دما، اشعه‌ی ماوراء بنفش هم عامل مهمی است. تابش طولانی مدت اشعه‌ی ماوراء بنفش می‌تواند پیوندهای شیمیایی یک پلیمر را بشکند و موجب تخریب آن شود. اما در حقیقت، مشکل اصلی در این است که سطح داشبورد کاملاً خشک می‌شود.


افزودنی‌های پلیمری به نام نرم‌کننده‌ها با گذشت زمان از داخل داشبورد به محیط اطراف پراکنده می‌شوند.

نرم کننده ها

نرم‌کننده ها موادی هستند که جهت کاهش دمای انتقال شیشه‌ای به یک پلیمر افزوده می‏شوند. قسمتی از یک لوله‏ی سخت پلی(وینیل کلراید) (PVC) را با پرده‏ی حمام که آن هم از PVC است، مقایسه کنید. پرده‏ی پلاستیکی، نرم کننده‏ای به عنوان افزودنی دارد که آن را نرم و انعطاف پذیر می‏کند. نرم کننده‏ها معمولاً مولکول‏های آلی کوچک هستند. بیس-(2-اتیل هگزیل) فتالات، یا به اختصار DOP، عموماً همراه با PVC، به عنوان مصرف می‏شود. ضمناً DOP ماده‏ی شیمیایی‏ای است که بوی خاص نو بودن سفره، مشخصه‏ی آن است.

حالا چه حدسی می‌زنید؟ پوشش خارجی داشبورد شما از PVC ساخته شده است. در طی سال‌ها که آفتاب تابستان به آن می‌تابد، نرم کننده تبخیر می‌شود و در نتیجه... خُب، خودتان می‌دانید.

داشبوردها پیچیده هستند

داشبورد یک ماشین، از سه لایه تشکیل شده است. شما لایه ی زیرین را نمی بینید. این لایه از یک ترموپلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه، ساخته شده است. روی آن لایه ای از فوم پلی یورتان قرار دارد. لایه‏ی رویی در اتومبیل‏های قدیمی، حتماً از جنس PVC است. اخیراً رویه های داشبورد از آلیاژ PVC با ماده ای به نام ABS، ساخته شده اند.
ABS مخفف نام یک کوپلیمر بل ساخته شده از آکریلونیتریل، بوتادی ان، و استایرن است. PVC آلیاژ شده با ABS در عمل کار PVC همراه با نرم کننده را انجام می‏دهد، ولی در این مورد، ABS تبخیر نمی‏شود. بنابراین داشبورد ماندگاری بسیار بیشتری پیدا می‏کند.

تعمیر و نگهداری PVC-ABS

سابقاً درباره‌ی کارایی محصولات تمیز‌کننده اتومبیل، بحثی پیش آمده بود. یک ادعا این بود که این مواد به جای آنکه روغن نرم‌کننده داشبورد را تعویض کنند، در حقیقت روغن‌ها را به سطح می‌آورند و موجب تبخیر سریع‌تر آنها می‌گردند. البته، تحقیق دیگری کاملاً عکس این مطلب را نشان داد. وازلین در بین بسیاری از علاقه‌مندان به اتومبیل، مورد توجه است. ارزان است و هیچ ویژگی منفی نشان نمی‌دهد. در همین بین ایده‌ی استفاده از موادی مشابه کرم ضد آفتاب هم مطرح شد. در آن زمان، این ایده به اندازه‌ی کافی منطقی به نظر می‌آمد، چرا که بالاخره این کرم از مضرات اشعه‌ی ماوراء بنفش جلوگیری می‌کند. اما مشکل اینجاست که کرم ضد آفتاب جانشین روغن‌ها نمی شود و یا آنها را نگه نمی‌دارد، و علاوه بر این پسماند نامطلوبی بر جای می‌گذارد. شاید راه حل نهایی این باشد که متخصصین پلیمر مواد بهتری را ابداع کنند


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/09/16

هوای تهران ناسالم است

هوای تهران ناسالم است

هوای تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

 به نقل از میزان، براساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

امروز شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون به عدد 128 رسیده است. این در حالی است که شب گذشته میزان آلودگی هوا روی شاخص 147 بود.آدرس سایت: www.mahercar.ir

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/16

تفاوت قیمت محصولات سایپا در بازار و نمایندگی چقدر است؟

تفاوت قیمت محصولات سایپا در بازار و نمایندگی چقدر است؟

 خودرو چانگان CS۳۵ مونتاژ، اتوماتیک، در بازار با قیمت ۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در نمایندگی با قیمت ۶۹ میلیون و ۵۷ هزار تومان بفروش می رسد.
 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لیست قیمت محصولات سایپا در بازار و نمایندگی به شرح زیر است:


آپلود عکس

آدرس سایت: www.mahercar.ir

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/14

چراغ‌های ۲ تقاطع شهر زنجان گویا شد

چراغ‌های ۲ تقاطع شهر زنجان گویا شد
در آستانه روز جهانی معلولان؛
چراغ‌های ۲ تقاطع شهر زنجان گویا شد

مدیر ترافیک و حمل و نقل شهرداری زنجان با اشاره به اینکه چراغ‌های راهنمایی و رانندگی دو تقاطع شهر زنجان گویا شده است، گفت: گویاسازی تقاطع‌های شهر زنجان در صورت بازخورد مثبت شهروندان ادامه پیدا می‌کند.
به نقل از فارس, سمانه شاددل اظهار کرد: تسهیل عبور و مرور خودرو و پیاده از مهم‌ترین اهداف شهرداری زنجان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات ابتکاری انجام شده توسط شهرداری زنجان در راستای تسهیل حمل و نقل عمومی گویاسازی تقاطع‌های شهر زنجان است، بیان کرد: این طرح به پیشنهاد واحد حمل و نقل و ترافیک شهرداری در دست اجرا است.

مدیر ترافیک و حمل و نقل شهرداری زنجان با اشاره به اینکه گویاسازی تقاطع‌های زنجان به منظور مناسب‌سازی برای معلولان انجام می‌شود، اضافه کرد: با تغییر رنگ چراغ راهنمایی و رانندگی صدایی برای اطلاع افراد به صدا درمی‌آید.

شاددل با اشاره به اینکه برای چراغ سبز یک موزیک پخش شده و یک موزیک مناسب برای چراغ قرمز به صدا درمی‌آید، عنوان کرد: با به صدا درآمدن موزیک، فرد نابینا به راحتی می‌تواند از رنگ فعال چراغ اطلاع پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چراغ‌های تقاطع سبزه میدان و چهارراه سعدی گویا شده است، ادامه داد: بسته به بازخورد شهروندان سایر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تقاطع‌های شهری نیز گویا می‌شود.

مدیر ترافیک و حمل و نقل شهرداری زنجان با اشاره به اینکه دو تقاطع مذکور توسط سه جوان زنجانی گویا شده است، عنوان کرد: این تولیدات 100 درصد ایرانی و تولید داخل استان زنجان بوده و در حدود 30 میلیون ریال هزینه شده است.

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/09/14

۱۰ واقعیت جالب و عجیب پیرامون کمپانی مرسدس بنز که از آن بی اطلاعید

۱۰ واقعیت جالب و عجیب پیرامون کمپانی مرسدس بنز که از آن بی اطلاعید
مرسدس بنز یک نام تجاری معتبر و شناخته شده در جهان خودرو است که در این مطلب به ده واقعیت جالب در مورد آن اشاره می کنیم.
به نقل از خودروکار،  ریشه های این برند خودرویی را می توان به قرن نوزدهم، زمانی که حمل و نقل هنوز حمل و نقل عمومی بود، گره زد.

خودرو های مرسدس بنز همچنان لوکس هستند و این شرکت به ارائه محصولات فوق العاده قدرتمند متعهد است.

در اینجا برخی از حقایق کمتر شناخته شده در مورد این برند آلمانی را برای شما فاش می کنیم :
1- اولین خودروی مرسدس بنز


کارل بنز احتمالا کسی است که نخستین خودرو را بر روی زمین اختراع کرد. در سال 1886، مهندس و طراح آلمانی درخواست حق ثبت اختراع را برای - «یک وسیله نقلیه موتوری بنزینی » ارائه داد. این خودرو به عنوان « موتور واگن » شناخته شد . این خودرو بیشتر شبیه یک دوچرخه بود که یک موتور تک سیلندری عقب آن نصب شده بود و با حداکثر سرعت 400 دور در دقیقه طراحی شده بود . برتا بنز، همسر کارل بنز، تامین مالی این پروژه را به عهده داشت.
2- مرسدس 35 اسب بخاری


اولین خودرو با نام مرسدس، 35 اسب بخار قدرت داشت. توسعه این مدل می تواند به نام ویلهلم مایباخ، طراح موتور مربوط باشد. برآورد شده این اولین خودروی مدرن در صنعت خودرو باشد. مرسدس بنز 35 اسب بخار برای اولین بار در سال 1901 در مسابقه نیس ظاهر شد. ویلهلم ورنر، رانندگی این خودرو را بر عهده گرفت و در نهایت پیشتاز این مسابقه شد .
3- رادیاتور مرسدس بنز


مرسدس اولین خودروی رسمی با رادیاتور لانه زنبوری بود که با الهام از مدل مایباخ در سال 1897 تولید شد . این سیستم خنک کننده بسیار کارآمد بود . به گفته مرسدس بنز، این یک ویژگی مهم بود، زیرا طراحی موتور برای دستیابی به عملکرد بهتر در آن زمان ضروری بود .

4- سیستم های جدید مرسدس بنز


مرسدس 170، مجهز به اولین سیستم تعلیق چهار چرخ مستقل، در سال 1931 بود. این سیستم برای این زمان معروف بود، چرا که هر چرخ می توانست به طور خودکار واکنش نشان دهد. این خودرو همچنین دارای سیستم ترمز هیدرولیکی جدید بود .
5- خودروی مسابقه ای مرسدس بنز


خودرو های مسابقه ای مرسدس بنز، بر خلاف سایر خودرو های آن زمان، رنگ آمیزی نمی شدند . آنها با استفاده از بدنه آلومینیومی خود طبیعی تر باقی می ماندند. دلیل آن، این بود که حتی یک کیلوگرم وزن کمتر می توانست خودرو را سبک تر کند. بنابراین مهندسان تصمیم گرفتند تمام رنگ استفاده شده در خودرو را برای کاهش وزن حذف کنند. امروزه خودروهای مرسدس « F1 » برای وزن کمتر، از فیبر کربن ساخته می شوند .
6- موتور های دیزلی مرسدس بنز


به گفته مجله « خودرو » در سال 1936، مرسدس بنز مدل (260D ) را ساخت که اولین سری از خودروهای با موتور دیزل بود . دایملر می گوید این خودروی چهار سیلندری به موتور 2.6 لیتری مجهز بود که با 45 اسب بخار می توانست سرعتی برابر با 3 هزار و 200 دور در دقیقه داشته باشد . این خودرو حدود 30 درصد سوخت کمتر از ماشین معادل با یک بنزین معمولی استفاده می کند .
7- مرسدس بنز ایمن ترین خودرو


به گفته سازنده خودرو، در سال 1949 مرسدس بنز سیستم قفل کشویی را کشف کرد. این قفل که برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی طراحی شد، گام مهمی برای بهبود ایمنی خودرو در دنیا بود.

8- کامیونت الکتریکی مرسدس بنز


مرسدس بنز در سال 1972 شروع به ساخت خودرو های الکتریکی به نام (LE 306) کرد . تولید کننده خودرو آلمانی این خودرو را در سالن کنفرانس خودروی الکتریکی اتحادیه بین المللی تولید کننده ها و توزیع کنندگان برق در بروکسل در سال 1972 رونمایی کرد. نمونه های این خودرو نیز در طول بازی های المپیک در پاریس مورد استفاده قرار گرفت. این شرکت به تازگی ( Vision Van ) و آخرین نسخه از وانت الکتریکی را منتشر کرده است.
9- مرسدس و پورشه


مرسدس بنز با پورشه همکاری کرده تا یک خودرو با کارایی بالا را تولید کند . این خودرو بعد ها با عنوان (500E ) تولید شد . این خودرو دارای چهار سیلندر ، صندلی های اسپرت چرمی ، چرخ های آلیاژی و موتور 5 لیتری با بیش از 320 اسب بخار است . هر مدل از این خودرو با دست مونتاژ می شد که 18 روز زمان می برد . این مدل در بین سال های 1990 تا 1995 فروخته شد .
10- مرسدس و سواچ


« اسمارت خودرو » ، یک شرکت تابعه مرسدس بنز است . اما آیا می دانستید که این شرکت از یک قرار داد مشترک با سواچ ( سازنده ساعت سوئیس ) متولد شد؟ مدیر اجرایی سواچ ، نیکلاس هاوک سفارش تولید یک ماشین کوچک هایبرید برقی داد که همان استراتژی تولید و ویژگی های سفارشی مورد استفاده برای تولید ساعت های سواچ را در اختیار داشته باشد . مرسدس با این ایده هیجان زده شد و در سال 1994 توافق نامه ای امضا کردند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/09/14

زمان تعویض پلاک خودرو در اصفهان به کمتر از دو ساعت رسید

زمان تعویض پلاک خودرو در اصفهان به کمتر از دو ساعت رسید
رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی اصفهان از راه اندازی سیستم حک پلاک برای اولین بار پس از تهران در شهرک آزمایش خبر داد و گفت: با نصب این دستگاه زمان تعویض پلاک به کمتر از دو ساعت رسید.
 به نقل از مهر, سرهنگ رضا رضایی با اشاره به کاهش زمان انجام معاینه فنی خودروها در اصفهان اظهار داشت: قبل از تهیه این دستگاه، فرآیند تعویض پلاک سه الی چهار روز به طول می‌انجامید و دارندگان خودروهای صفر مجبور بودند در این مدت، بدون پلاک در سطح شهر تردد کرده و یا خودروهای خود را تا زمان آماده شدن پلاک در پارکینگ منزل خود نگهداری کنند.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته، دستگاه حک پلاک در اصفهان، نصب شد که از این به بعد فرآیند تعویض پلاک به کمتر از دو ساعت رسید.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان اضافه کرد: توصیه ما به رانندگان و شهروندان این است که با توجه به عزم جدی پلیس برای برخورد با خودروهای فاقد پلاک یا دارای پلاک معیوب، هر چه سریعتر برای رفع نقص پلاک خود و تعویض آن با پلاک نو اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، مالکان خودرو پس از هر گونه نقل و انتقال مالکیت بایستی در اسرع وقت در مراکز تعویض پلاک حضور یافته و نسبت به تعویض پلاک خود اقدام کنند، گفت: در حال حاضر با کوتاه شدن این فرآیند، مشکلی در رابطه با تضییع وقت آنها وجود نخواهد داشت.
آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/09/14

مردی جای پارک اتومبیلش را به مدت ۲۰ سال فراموش کرده بود

مردی جای پارک اتومبیلش را به مدت ۲۰ سال فراموش کرده بود
خودرویی که در گاراژی در فرانکفورت آلمان به مدت بیست سال پارک و فراموش شده بود توسط پلیس شناسایی و به صاحبش بازگردانده شد.
 به نقل از تسنیم، صاحب این خودرو در سال 1997 میلادی جای پارک خودرویش را فراموش کرده و به پلیس اطلاع داده بود که خودرویش گم شده است.

بر اساس گزارش euronews، صاحب این خودرو به گفته پلیس فرانکفورت زمانی شناسایی شد که بلدوزرها به سراغ گاراژ قدیمی رفتند تا تخریبش کنند اما وجود این خودرو مانع کار بود. شرکتی که مسئول تخریب ساختمان گاراژ بود باید صاحب خودرو را پیدا می‌کرد.

پلیس با رجوع به بایگانی دریافت که 20 سال پیش صاحب خودرو اطلاع داده که خودرویش گم شده است، اما در واقع خودرو نه گم شده و نه دزدیده شده بود.

صاحب خودرو جای پارک را فراموش کرده بود.

صاحب این خودرو اگرچه پس از سالها آن را پیدا کرد اما آن را نگه نداشت چرا که ظاهراً به دلیل فرسودگی دیگر قابل استفاده نبوده است.

آپلود عکس 

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/13

برای خرید بسترن چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید بسترن چقدر باید هزینه کرد؟ برای خرید بسترن B۵۰F در بازار بسته به مدل موردنظر و میزان کارکرد آن باید حداقل ۶۰ میلیون تومان پرداخت کرد.
 به نقل از میزان، برای خرید خودروی بسترن B50F در بازار بسته به مدل و میزان کارکرد آن باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد.


آپلود عکس

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/13

ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعات اداری

ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعات اداری رئیس پلیس راهور فارس از ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعات اداری و در روزهای تعطیل خبر داد.
به نقل از مهر،  سرهنگ مصطفی عباسی از ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعت های اداری و در روزهای تعطیل بدون داشتن حکم مأموریت و برگ تردد خبر داد.

وی  گفت: تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعت های اداری و در روزهای تعطیل بدون داشتن حکم مأموریت و برگ تردد برابر ماده پنج آیین نامه چگونگی و نحوه استفاده از خودروهای دولتی ممنوع است.

وی افزود: در استان فارس برابر دستور مقام قضایی، خودروهای دولتی که در ساعت غیر اداری و ایام تعطیل بدون داشتن حکم مأموریت تردد کنند، ضمن اعمال قانون وسیله توقیف و مراتب هم به مرجع قضایی و هم به اداره کل امور اقتصادی و دارایی منعکس می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فارس با بیان اینکه این اقدام برای خودروهای دولتی سایر استان ها که در فارس تردد کنند هم صدق می‌کند، تصریح کرد: برای عدم الصاق یا نصب علامت ممیزه خودروهای دارای پلاک دولتی بر روی شیشه یا سایر قسمت های تعیین شده برابر جدول جرایم راهنمایی و رانندگی 300 هزار ریال جریمه در نظر گرفته شده است.

سرهنگ عباسی با تشریح ماده 5 آیین نامه چگونگی و نحوه استفاده از خودروهای دولتی بیان داشت: طبق این ماده، نیروی انتظامی موظف است درباره تردد خودروهای دولتی در شهرها و جاده‌های سراسر کشور همانند سایر خودروها کنترل و نظارت‌های لازم را به عمل آورده و مشخصات خودروهای فاقد برچسب شناسایی و فاقد برگ مأموریت متضمن مشخصات راننده خودروهای مذکور را در مرکز به وزارت امور اقتصادی و دارایی و در شهرستان ها به سازمان‌های امور اقتصادی و دارایی استان‌های ذی‌ربط اعلام کند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/13

خودروهای گازسوز ۹ سال بازرسی نشدند

خودروهای گازسوز ۹ سال بازرسی نشدند
 رئیس اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین گفت: از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۸۷ روند بازرسی ادواری خودروهای گازسوز در حال انجام بود، اما از ابتدای سال ۸۸ به دلیل تغییر مسئولیت های سازمانی این فعالیت تا سال ۹۶ انجام نشد.
 به نقل از تسنیم، علی محمودیان گفت: هم اکنون هزینه بازرسی ادواری خودرویی مانند پراید نزدیک به هزینه کل مخزن گاز در این خودروست و همین مسئله تمایل به خودروهای گازسوز و ارائه خودروها برای بازرسی را کم کرده است.
وی گفت : از سال 1382 تا سال 1387 روند بازرسی در حال انجام بود، اما از ابتدای سال 88 به دلیل تغییر مسئولیت های سازمانی این فعالیت تا سال 96 انجام نشد.
محمودیان با اشاره به آغاز مجدد بازرسی از خودروهای گازسوز افزود: یکی از دلایل آغاز مجدد این بازرسی ها ، تمایل به استفاده از صنعت CNG به عنوان یکی از اهداف کلان وزارت نفت کشور است، اما مشکلی که اکنون وجود دارد این است که فرآیند بازرسی ها به دلیل فقدان زیرساخت لازم باعث شده است بخشی از فعالیت ها از نظر هزینه بیشتر شود و نیازمند اصلاح است.
رئیس اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین تاکید کرد: قرار بود سهمی از درآمد حوزه سی ان جی به عنوان صرفه جویی ایجاد شده ، در حوزه خدمات صرف شود که این کار عملیاتی نشده است.
محمودیان تصریح کرد : هم اکنون هزینه بازرسی ادواری برای یک خودروی پراید گازسوز حدود 220 هزار تومان است که در مقایسه با هزینه تامین مخزن سوخت که حدود 280 هزار تومان ارزش دارد، بسیار بالاست.
وی گفت: آزمون های هیدرواستاتیک پس از شش سال اول، سر سال یک بار است.
رئیس اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین افزود : متاسفانه این هزینه های بالا باعث شده است که تمایل به استفاده از خودروهای گازسوز کاهش پیدا کند و گزارش های میدانی نیز این مسئله را نشان می دهد.
محمودیان ادامه داد: باید راهکاری در این زمینه پیدا شود، چرا که دریافت این هزینه منطقی نیست و حتی مالکان خودروهای گازسوز به دلیل ایجاد صرفه اقتصادی برای کشور باید مورد تکریم قرار گیرند.
وی گفت: روزانه 21 میلیون متر مکعب گاز سی ان جی در کشور تولید می شود که معادل آن یعنی 21 میلیون لیتر بنزین وارد کشور نمی شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: ما اکنون پتانسیل افزایش ظرفیت تولید گاز سی ان جی تا 45 میلیون مترمکعب را داریم و به همین دلیل در حال پیگیری ظرفیت هایی هستیم که استفاده از سوخت سی ان جی افزایش یابد، اما متاسفانه روند بازرسی ادواری تلاش های صورت گرفته در این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد.

محمودیان با اشاره به ذخایر عظیم گاز در کشورمان گفت : زیرساخت های فراوانی از نظر خطوط انتقال گاز ، جایگاه های سی ان جی و دانش فنی نیازمند حمایت بیشتر از تولید خودروهای گازسوز و خدمات آن هستیم تا مصرف کننده تمایل بیشتری به این حوزه داشته باشد.
وی افزود: براساس ماده سه مصوبه هیئت وزیران سه مرکز کار بازرسی ادواری خودروهای گازسوز را انجام می دهند که این مراکز عبارتند از مراکز معاینه فنی که بازرسی ها سطح یک را انجام می دهند، مراکز خدمات فنی و آزمایشگاههای هیدرواستاتیک نیز خدمت رسانی می کنند.
محمدیان گفت : در حوزه مراکز معاینه فنی 481 مرکز وجود دارد که مشکلی در این زمینه نداریم، 900 واحد خدمات فنی فعال در کشور وجود دارد که در این زمینه نیز محدودیتی وجود ندارد، اما در زمینه آزمایشگاه های هیدرواستاتیک از ابتدای مطرح شدن بازرسی ادواری و وجود دارد.
وی افزود: مشکلی که هم اکنون وجود دارد این است که نهصد واحد خدمات فنی هنوز به صورت رسمی و به صورت سازماندهی شده در این فرآیند بازرسی قرار نگرفته اند.
رئیس اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین تاکید کرد: در ماه های اخیر با سازمان ملی استاندار، اتحادیه حمل و نقل همگانی و سازمان شهرداری ها جلساتی را برگزار کردیم و اسامی واحدهای خدمات فنی مجاز به آنها اعلام شده است و قرار شد از اواسط آذر ماه این اسامی به سراسر کشور معرفی می شود.
وی گفت : در برخی از استانها آزمایشگاه هیدرواستاتیک وجود ندارد و مردم می توانند با مراجعه به این واحدهای خدمات فنی که دانش فنی و افراد متخصص دارند ، مشکل خود را حل کند.
محمودیان درباره کاهش هزینه های بازرسی در صورت فعال شدن واحدهای خدمات فنی تصریح کرد : بخش قابل ملاحظه ای از هزینه بازرسی ادواری مربوط به آزمون هیدرواستاتیک است که برای خودرو پراید با دو مخزن به 136 هزار تومان می رسد.
وی گفت: در واقع این 136 هزار تومان از 220 هزار تومان فعلی کم می شود و هزینه های بازرسی بسیار کاهش پیدا می کند.

محمودیان به تغییر نگرش و آزمون هیدرواستاتیک تاکید کرد و گفت: با نگاهی به رویه های جهانی می شود شکل آزمون ادواری و هزینه های آنها بسیار متفاوت با کشور ماست و به همین دلیل
نیازمند برخی اصلاحات در این رویه هستیم.
وی درباره راه حل های رفع این مشکل توضیح داد: حوادث شکل گرفته در سالها اخیر 63 مورد بود که همه آنها در جایگاههای گاز اتفاق افتاده و در زمان سوخت گیری خودروها بوده است.
رئیس اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین گفت : از این 63 مورد 43 مورد به دلیل دستکاری مخازن اتفاق افتاده است و به 20 به دلیل خوردگی و استهلاک بوده است.
وی افزود: براساس گزارش های موجود ، از سال 1392 حوادث مربوط به خوردگی سطحی مخازن در حال افزایش است و این 20 مورد در واقع در این همین بازه زمانی بوده است و قبل از سال 1396 نیز آزمون های ادواری متوقف شده بود.
محمودیان گفت: می توان فرآیندها را اصلاح کرد که زمینه کاهش هزینه شود و می توان حدود 80 درصد مشکلات را بر طرف کرد مانند فرایندی که در زمینه کپسول های گاز خانگی اکنون صورت می گیرد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/12

فروش اینترنتی ساندرو استپ وی بدون مشکل در حال انجام است

فروش اینترنتی ساندرو استپ وی بدون مشکل در حال انجام است
معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: فروش اینترنتی ساندرو استپ وی با توجه به ظرفیت سازی زیرساخت های IT با شرایط مناسب در حال انجام است و تراکم تقاضاها، ممکن است فرایند ثبت نام را برای برخی از مشتریان با کندی مواجه کند.
به نقل از سایپا نیوز، رضا تقی زاده با بیان مطلب فوق اظهار کرد: بنا به تقاضاهای فراوان مشتریان، سایپا قابلیت ثبت نام اینترنتی ساندرو استپ وی را افزایش داده و این فرآیند پاسخگوی حضور متقاضیان است و سیستم فروش انتخاب شده در بهترین شرایط و بدون توقف، فرآیند خرید را برای متقاضیان تسهیل کرده است.

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: پیرو اعلام زمان پیش فروش اینترنتی ساندرو استپ وی از ساعت 10 یکشنبه دوازدهم آذرماه سال جاری، شاهد استقبال گسترده مشتریان از این خودروی پرمتقاضی گروه سایپا بودیم و با تمهیداتی که اندیشیده شد، فرایند ثبت نام در حال انجام است هرچند که محدودیت در عرضه این محصول باعث شده است تا تعداد زیادی از متقاضیان نتوانند ثبت نام کنند که این مسئله امری طبیعی است و سایپا باتوجه به قرارداد با رنو برای تولید خودروهای با برند این خودروساز، در عرضه محصولات رنو محدودیت دارد.
وی افزود: با توجه به پیش بینی چنین استقبال گسترده ای از ساندرو استپ وی، گروه سایپا با ظرفیت سازی زیرساخت های IT، به خوبی پاسخگوی حضور متقاضیان است؛ به صورتی که در هر دقیقه 100 متقاضی تمامی فرآیند ثبت نام را طی می کنند و  سریعترین مدت زمان ثبت نام را تجربه کرده ایم.

تقی زاده با بیان اینکه روند ثبت نام مناسب و روان است، گفت: تاکنون 4000 نفر ثبت نام خود را کامل کرده اند و ظرفیت ثبت نام در حال اتمام است.

وی در خصوص مرحله بندی کردن ثبت نام گفت: با توجه به اینکه تقاضای بسیار بالا برای ثبت نام این خودرو وجود دارد و به منظور مدیریت بهتر فرآیند ثبت نام، هر نیم ساعت تعدادی از مراجعین جهت انجام ثبت نام به سیستم فروش وارد و فرآیند ثبت نام را انجام خواهند داد.

معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا تصریح کرد: به جهت جلوگیری از دلال بازی و با هدف شناسایی مشتریان واقعی، در این روش برای هر کد ملی، یک ثبت نام در نظر گرفته شده و خریداران دوره های قبل، امکان ثبت نام مجدد را نداشته و ضمن اینکه امکان صلح به طور کامل ممنوع است و هیچکدام از همکاران سایپا، حق ثبت نام در سیستم فروش اینترنتی ساندرو استپ وی را ندارند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/12

مدل های متنوع بنز در مسیر بازار ایران

مدل های متنوع بنز در مسیر بازار ایران
مدیرعامل ستاره ایران گفت: این شرکت در سال جاری تعداد ۳۰۰ دستگاه از هر یک از مدلهای سری C۲۰۰ و E۲۰۰ وارد بازار خواهد کرد. برای سال آینده نیز عرضه پنج هزار دستگاه مدل های مورد تقاضای بازار برنامه ریزی شده است.
به نقل از ایکوپرس، غلامرضا رزازی با اعلام این خبر گفت: برنامه ستاره ایران با شریک خود یعنی دایملر کاملا روشن و طبق برنامه درحال اجرا است.
وی درعین حال تاکید کرد: در انتظار تصویب و تثبیت قوانین در زمینه ثبت سفارش محصولات برای اجرای قرارداد و تامین نیاز و تقاضای بازار هستیم.

وی افزود: مقدمات از سوی ستاره ایران و دایملر فراهم شده و در صورت ایجاد شرایط قانونی اقدام برای واردات انجام خواهد شد.

رزازی درخصوص قرارداد تولید محصول نیز اظهار کرد: آمادگی برای تولید داخل محصولات وجود دارد و پس از بررسی تولید مدلهای محصولات بنز از نظر اقتصادی بودن، سالن ها برای ظرفیت 2500 دستگاه تولید سالیانه در بازه زمانی ٩ ماه بازسازی و تجهیز خواهد شد.

وی تصریح کرد: آغاز تولید با 20 درصد داخلی سازی پیش بینی شده است که با افزایش تیراژ داخلی سازی محصولات افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل ستاره ایران از توسعه شبکه خدماتی این شرکت خبر داد و گفت: درحال حاضر 10 نمایندگی فعال در کشور وجود دارد و ٣ نمایندگی نیز درحال راه اندازی است. افزایش آن به 30 نمایندگی طبق استاندارهای بنز در دستور کار قرار دارد.

رزازی افزود: تجهیزات مورد نیاز برای شبکه خدمات بنز خریداری شده و نیروها نیز آموزش لازم را از سوی بنز دریافت کرده اند. وی ادامه داد: خدمات در نمایندگی های بنز به کلیه محصولات این برند بدون توجه به عمر آن ارایه می شود.

مدیرعامل ستاره ایران افزود: فروش اقساطی محصولات برای سال آینده متناسب با مدل و قیمت پیش بینی شده است.

وی حضور بنز در بازار ایران را مثبت ارزیابی کرد و با بیان اینکه این موضوع موجب ارتقای سطح تکنولوژی بازار و انتظارات مشتریان می شود گفت: ستاره ایران نمایندگی رسمی دایملر است و مشتریان علاوه بر اینکه محصول را با تخفیف و قیمت مناسب و خدمات کامل خریداری می کنند، صرفه جویی ارزی قابل توجهی را نصیب کشور می کند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/12

تصادفات در زمان بارش برف و باران دو برابر می شود

تصادفات در زمان بارش برف و باران دو برابر می شود
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در زمان بارش برف و باران، میزان تصادفات ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.
 به نقل از مهر، سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه مانور ماشین‌آلات و تجهیزات ستاد برف‌روبی شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در شهری زندگی می‌کنیم که بیش از چهار میلیون خودرو دارد و حدود 20 میلیون سفر روزانه در آن انجام می‌شود.

وی افزود: ما در بیشتر ساعات، بار ترافیکی بسیار پرحجمی را در خیابان‌های تهران شاهدیم و همیشه معابر ما اشباع است؛ نکته مهم اینکه در زمان اشباع، هر مداخله می‌تواند تأثیر مستقیم بر افزایش ترافیک داشته باشد.

مهماندار با بیان اینکه هنگام بارش باران یا برف، ما این مداخله را داریم، ادامه داد: برای کاهش ترافیک و آسیب، ما دو وظیفه را باید مد نظر قرار دهیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به وظیفه پلیس، دیگر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط اشاره کرد و گفت: ما در پلیس راهور طرح زمستانی را آماده و ابلاغ کردیم؛ بر اساس این طرح، مناطقی را که بر اساس تجارب سال‌های گذشته حساس‌تر هستند و بروز مشکل در آنها جدی‌تر است، مشخص کرده و برای آنها برنامه‌های خاص تدوین کرده‌ایم.

وی با اشاره به هماهنگی با معاونت خدمات شهری شهرداری و معاونت حمل و نقل و ترافیک تصریح کرد: نیروهای ما در زمان برف و بارش، حضور حداکثری در خیابان‌ها خواهند داشت و اولویت ما کاهش مشکلات مردم است.

مهماندار اظهار کرد: اما نکته دوم، همکاری خود مردم است؛ باز هم تأکید می‌کنم ما در شهری زندگی می‌کنیم که ترافیک پرحجمی دارد لذا همکاری خود مردم بسیار حائز اهمیت است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ توضیح داد: در روزهای بارانی و برفی، اگر مردم کار ضروری ندارند، از خانه‌ بیرون نیایند، معابر جلوی خانه‌هایشان را پاکسازی کنند، همکاری‌شان با شهرداری و نیروهای پلیس را افزایش دهند و از همه مهمتر اینکه صبرشان را بالاتر ببرند.

وی گفت: پاکسازی معابر زمانبر است و مردم باید صبوری کنند تا شاهد آرامش بیشتر باشیم.

مهماندار در پایان با اشاره به اینکه در زمان بارش برف و باران میزان تصادفات 50 درصد افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: اگرچه در همین زمان شاهد کاهش تصادفات فوتی و جرحی هستیم، اما دلیل افزایش تصادفات، عدم رعایت فاصله قانونی خودروهاست.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/11

ورود خودرو بدون ثبت سفارش به گمرک منعی ندارد

ورود خودرو بدون ثبت سفارش به گمرک منعی ندارد
رئیس کل گمرک ایران درباره موضوع خودروهای دپو شده وارداتی در گمرک گفت: ورود کالای ثبت سفارش نشده به محوطه های گمرکی و مناطق آزاد طبق قانون بلامانع است.
به نقل از ایران آنلاین, رئیس کل گمرک ایران از تفاهم این سازمان با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای اتصال این مناطق به سیستم گمرک الکترونیک با هدف ساماندهی واردات خبر داد که به طور آزمایشی در ارس و اروند اجرایی می شود.
«فرود عسگری» اظهار داشت: میان گمرک و مناطق آزاد تفاهم شد که سیستم الکترونیک گمرک در مبادی ورودی مناطق آزاد متصل شود؛ از این رو کالاهایی که از مناطق آزاد خارج می شوند، حتماً در سیستم گمرک ثبت می شود تا هویت واردکننده مشخص شده و ارزشگذاری و تعرفه گذاری انجام شود.
وی افزود: تعرفه های تعیین شده به صاحب کالا و سازمان منطقه آزاد اعلام می شود و آنها از محل ارزش گذاری ها، عوارض منطقه خود را دریافت کنند.
عسگری افزود: با این اقدام، استقرار گمرک در مناطق ورودی به صورت آزمایشی در مناطق آزاد ارس و اروند عملیاتی به زودی اجرایی می شود و پس از آن در سایر مناطق نیز انجام خواهد شد.
*سهمیه بندی برای کالاهای حساس
عسگری همچنین از تفاهم با دبیرخانه مناطق آزاد برای تعیین کالاهای هدف، سهمیه بندی و اعمال برخی محدودیت ها خبر داد و گفت: برای کالاهایی چون پوشاک که حساسیت بالایی دارد، برای هر منطقه سهمیه مشخص شده است.
وی افزود: اکنون مناطق آزاد در قالب این سهمیه تعیین شده واردات انجام می دهند و بیش از آن نمی توانند کالا ترخیص کنند.
عسگری از فعال شدن سامانه های مسافری در گمرکات مناطق آزاد خبر داد و گفت: با این کار دیگر کسی نمی تواند در یک سال بیش از یک بار از معافیت مناطق آزاد استفاده کند. سیستم های مناطق آزاد نیز به هم متصل می شوند تا اگر مسافری در منطقه آزاد کالای را وارد کند، دیگر امکان وارد کردن کالا با معافیت از منطقه آزاد دیگر نداشته باشد.
طبق قانون، هر شهروند ایرانی می تواند در هنگام ورود به کشور 80 دلار کالا وارد کند که تاکنون سامانه ای برای رعایت این سقف وجود نداشته و به همین دلیل بسیاری به دفعات از این طریق کالا به کشور وارد می کنند بی آنکه حقوق گمرکی آن را به دولت بپردازند.

*تلاش برای ساماندهی واردات غیررسمی
رئیس کل گمرک در ادامه با اشاره به مصوبه دولت درخصوص ساماندهی واردات کولبری، ته‌لنجی و ملوانی گفت: اگر با کمک استانداران کشور این مصوبات دولت عملیاتی و اجرایی شود، شاید دیگر بحث اتهامات به گمرک کمرنگ‌تر شود.
عسگری اظهار داشت: بخشی از کالاهای وارداتی از طریق کولبری و ته‌لنجی وارد می‌شود ولی با سیستم الکترونیکی که راه‌اندازی شده، دیگر امکان جعل و استفاده مکرر از پروانه‌های کاغذی وجود ندارد.
وی افزود: اکنون با کمک این سامانه، ملوانان باید کد رهگیری پروانه را به گلوگاه‌ها اعلام کنند تا کل مشخصات محموله، تاریخ ورود به بندر، وسیله حمل‌کننده مشخص شود که در این رویه امکان استفاده مجدد از پروانه وجود ندارد.
*ورود خودرو بدون ثبت سفارش به گمرک منعی ندارد
وی در ادامه در باره موضوع خودروهای دپو شده وارداتی در گمرک گفت: ورود کالای ثبت سفارش نشده به محوطه های گمرکی و مناطق آزاد طبق قانون بلامانع است.
رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه نباید صاحبان این خودروها بدون داشتن ثبت سفارش معتبر انتظار ترخیص از گمرک داشته باشند، افزود: خودروها چنانچه ثبت سفارش معتبر داشته باشند، از گمرک با رعایت سایر مقررات مربوط خودرو برای ترخیص اقدام می کنند، در غیر این صورت واردکنندگان باید برای تمدید ثبت سفارش های مهلت منقضی یا جدید اقدام کنند که البته این کار در حوزه اختیارات سازمان توسعه تجارت است.
رئیس کل گمرک در خصوص توقف ثبت سفارش خودرو و ورود خودرو به مناطق آزاد گفت: قوانین واردات خودرو در مناطق آزاد خارج از قوانین امور گمرکی است و نیاز به ثبت سفارش ندارد. به همین دلیل برخی خودرو وارد مناطق آزاد کرده و سپس اقدام به ثبت سفارش می کنند.
وی با یادآوری اینکه از ابتدای تابستان سامانه ثبت سفارش واردات خودرو بسته شده است، گفت: ترخیص خودروهای ورودی به گمرک تنها در صورتی امکان پذیر است که اطلاعات مربوط به ثبت سفارش آن در سامانه وجود داشته باشد.

عسگری تاکید کرد: بنابراین آن تعداد خودروهایی که ثبت سفارش آنها دارای اعتبار است، اجازه ترخیص دارند و آنهای که ثبت سفارش نشده اند اجازه ترخیص نخواهند داشت.
وی افزود: برای واردات خودرو همه منتظر تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اجازه ثبت سفارش خودرو هستیم.
عسگری تاکید کرد: خودروهای که در مناطق آزاد قرار دارند، مشمول کالاهای متروکه گمرکی نمی شوند و بستگی به تفاهمات صاحب کالا و سازمان منطقه آزاد مربوطه دارد و منعی برای ورود خودرو به مناطق آزاد وجود ندارد.
وی گفت: برای امسال کسب درآمد بالای 20 هزار میلیارد ریال از محل واردات خودرو پیش بینی شده بود که در عمل با توقف ثبت سفارش، این رقم محقق نشد و دولت تا مهرماه امسال از محل ترخیص خودرو 1760 میلیارد ریال درآمد گمرکی کسب کرده است.

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/11

راه اندازی مجتمع های منطقه ای به منظور تسریع در تحویل خودرو به مشتریان

راه اندازی مجتمع های منطقه ای به منظور تسریع در تحویل خودرو به مشتریان
شرکت سایپایدک در راستای استراتژی های کلان گروه خودروسازی سایپا و با هدف افزایش رضایت مشتریان، ارتقای سطح کیفیت خدمات و نظارت بر ارائه خدمات در حوزه فروش و خدمات پس از فروش طرح مجتمع های منطقه ای تحویل خودرو به مشتریان را راه اندازی می کند.
به نقل از سایپانیوز، رضا تقی زاده با بیان مطلب فوق اظهار کرد: مجتمع های منطقه ای با هدف تسریع در تحویل خودرو به مشتریان و تمرکز زدایی فعالیت ها در حوزه های توزیع محصول، جمع آوری قطعات داغی و کاهش هزینه های حمل و نقل اجرا می شود.
وی گفت: بخشی از مراحل این طرح شامل: دریافت تمامی خودرو‌های فروش رفته در منطقه تحت پوشش، کنترل کیفی نهایی انجام امور مربوط به تحویل خودرو، توزیع تمامی خودرو‌ها به نمایندگی‌های تحت پوشش و نظارت بر فرآیند لجستیک خودروهای ارسال شده است.
تقی زاده تصریح کرد: دریافت و تجمیع قطعات داغی در منطقه، تسهیل‌سازی در فرآیند مدیریت تعویض قطعات معیوب در شبکه، انجام فرآیند کارشناسی خودرو و قطعه و تعیین تکلیف قطعات برگشتی بین تامین کننده و نمایندگی از بخش های دیگر این طرح است.
سرپرست سایپایدک در ادامه افزود: ارتقاء رضایت مندی مشتریان با هدف حذف فرآیند ارائه مجوز و انتقال این فرآیند از مرکز به دفاتر منطقه‌ای، تسهیل‌گری فرآیندهای نمایندگی با گروه سایپا و مشتری به منظور تسریع و اثربخش کردن فعالیت‌های فی مابین، نظارت برحسن انجام فعالیت‌های شبکه و ارائه خدمات مطلوب به شبکه نمایندگی‌ها از آثار مطلوب این طرح خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: مطالعه و بازاریابی جهت فروش قطعات و افزایش سهم بازار در فروش قطعات یدکی در این طرح در حال انجام است که در صورت اجرا، باعث تسریع در رسیدگی به امور مشتریان به منظور افزایش رضایت آنان خواهد شد.
تقی زاده به بخش های دیگر طرح مجتمع های منطقه ای تحویل خودرو اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی و اجرای برخی از دوره‌های آموزشی در منطقه، اجرای طرح توسعه نمایندگی‌ها، توسعه کسب و کارهای فروش قطعات و بسته‌های خدمات پس از فروش شامل: آپشن، بیمه، فروش قطعات برند 1 و 2، امداد، خدمات در محل و ...در دستور کار این طرح قرار دارد.
وی درخصوص اولویت مکان ها و شهرهای اجرای طرح گفت: براساس مطالعات انجام شده، مناطق موردنظر برای ایجاد مجتمع منطقه ای بدست آمده است که شهرهای اصفهان، تبریز، همدان، شیراز، اهواز، مشهد، کرمان، یزد و ساری در این مرحله شامل طرح هستند.
سرپرست سایپایدک افزود: اولویت اول اجرای این طرح شهر شیراز به عنوان نماینده مجتمع منطقه ای جنوب و اولویت دوم شهر مشهد به عنوان نماینده مجتمع منطقه ای شمال شرق در حال اجرای پروژه مذکور می باشند که وضعیت پیشرفت پروژه در این دو شهر بیش از 60 درصد است.
وی در خاتمه گفت: اولویت بعدی مکان های اجرای طرح شهرهای اصفهان و تبریز هستند که در مرحله انتخاب سرمایه گذار می باشند و سایر شهرهای موردنظر در مرحله مکان یابی قرار دارند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/11

برخورد جدی با آلودگی های صوتی و سدمعبر

برخورد جدی با آلودگی های صوتی و سدمعبر
شهردار منطقه ۳ تاکید کرد:
برخورد جدی با آلودگی های صوتی و سدمعبر

شهردار منطقه ۳ تهران در جلسه ی شورای معاونین و مدیران ، برخورد جدی با آلودگی صوتی وانت های دوره گرد و سدمعبر واحدهای صنفی را خواستار شد.
 به نقل از مهر، مصطفی سلیمی با اشاره به اهمیت تامین آسایش شهروندان به شهرداران نواحی 6 گانه و معاون خدمات شهری تاکید کرد در قدم اول نسبت به برخورد جدی و جمع آوری وانتی های دوره گرد و در مرحله دوم نسبت به برخورد با واحدهای صنفی که پیاده راه را اشغال کرده وسد معبر کرده اند اقدام کنند.

سلیمی در ادامه اظهار داشت: معابر عمومی به هیچ وجه نباید در تصرف عده ای خاص قرار گیرد و نباید شهروندان در مسیر پیاده و معابر دچار مشکل در تردد شوند و هرگونه مانع و مزاحمت در مسیر تردد آنها به ویژه مسیرهای پیاده باید به سرعت بر طرف شود.

وی پس از ارائه ی گزارش عملکرد نواحی و حوزه های اجرایی در سامانه ی 137 و 1888 ، بر سرعت رسیدگی و حسن انجام درخواست های شهروندان در این سامانه تاکید کرد.

سلیمی با بیان اینکه باید برخی روشها وسیاست ها را در عقد قرار داد با پیمانکاران تغییر دهیم  خاطر نشان کرد : حذف قراردهای غیر ضروری و تجمیع پیمانکاران از جمله مواردی است که باعث مدیریت واحد و کاهش بسیاری از هزینه ها می شود.

وی با اشاره بر جلوگیری از امور تبلیغی غیر ضروری بر انجام امور زیر بنایی از جمله تاسیسات شهری و احیا و حفظ قنوات تاکید کرد.

سید مرتضی روحانی قائم مقام شهردار منطقه نیز در این جلسه اصلاح و مرمت انهار و پیاده روها و همچنین مناسب سازی سرپناه ایستگاه تاکسی، بازنگری سیستم بازیافت و تفکیک پسماند ،ساماندهی عوامل غیر مجاز جمع آوری زباله، رسیدگی ویژه به خیابان ولی عصر از جمله کاشت و توسعه ی درختان و نصب مخزن در زباله در میدان  ونک ، شستشوی مخازن مکانیزه زباله و ساماندهی گل فروشی ها را مورد تاکید قرار داد.

در ابتدای این جلسه  گزارش سامانه ی 137 و 1888 در آبان ماه سال جاری ارائه و در خاتمه  نیز آیین تکریم و معارفه جمعی از معاونین و مدیران این منطقه برگزار شد.
شهردار منطقه با بیان اینکه تغییر و تحولات مدیریتی  در اغلب موارد  می تواند دیدگاههای جدیدی را برای سازمان و همچنین جامعه به همراه داشته باشد، ابراز امیدواری کرد که این تغییرات سمت و سویی مثبت داشته باشد و سوابق و اطلاعات مدیران قبلی به مدیران جدید منتقل شود.

آدرس سایت: www.mahercar.ir

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/09

هل دادن خودرو خاموش در سربالایی زیرگذر میدان امام حسین (ع)

هل دادن خودرو خاموش در سربالایی زیرگذر میدان امام حسین (ع)
نیرو‌های پلیس مستقر در میدان امام حسین (ع) تهران بار دیگر داستان پلیس مهربان را تکرار کردند.

به نقل از میزان، کمک کردن به دیگران از جمله مسائلی است که بیش از این که فرد دریافت کننده کمک را خوشحال کند، خود فرد را از اقدامی که انجام داده راضی می‌کند.

کمک به دیگران بار‌ها و در موارد متعدد توصیه شده است. این کمک می‌تواند در موضوعات مختلف باشد و از سوی اقشار مختلف صورت گیرد.

پیش از این و پس از باران شدیدی که در شهر تهران رخ داد، استوار دوم وظیفه "سعید اسماعیلی"، با اقدامی که انجام داد مورد توجه کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفت. او با کمک به یک کودک فال فروش، سعی داشت کاری کند که این کودک از خیس شدن در امان بماند. پس از آن بود که عنوان پلیس مهربان به سعید اسماعیلی داده شد و وی مورد تقدیر قرار گرفت.

نمونه‌های مشابه این اقدام به طور مکرر مشاهده شده است.

گاه یک پلیس دست پیر مردی را می‌گیرد تا او را از خیابانی که خودرو‌ها در آن با سرعت در حال تردد هستند رد کند؛ و یا در نمونه‌ای دیگر، پیش از این گزارش شده بود که یک پلیس، جان کودکی که در حالت خفگی بود را نجات داد. باید به این موضوع توجه شود که اقدامات این چنینی کم نیستند.

درهمین رابطه و در نمونه‌ای قابل توجه، نیرو‌های پلیس تهران برای کمک کردن به راننده یک تاکسی دست به کار شدند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که در زیر گذر میدان امام حسین (ع) یک تاکسی خاموش شد و راننده هر کار که کرد، موفق به روشن کردن خودرو خود نشد.
ساعت از 7 صبح گذشته بود و حجم خودرو‌های در حال تردد از این زیرگذر نیز بسیار زیاد بود.

خاموش شدن این خودرو تاکسی موجب ایجاد ترافیک شدید در یک لاین زیرگذر شده بود و راننده هم به تنهایی قادر به حرکت خودروی خود نبود.

ترافیک در حال پس زدن به سایر نقاط بود که در این حال، 3 تن از نیرو‌های پلیس که در میدان امام حسین (ع) مستقر بودند برای کمک به این راننده تاکسی وارد عمل شدند. آن‌ها در یک مسافت با شیبی بسیار تند، خودرو خاموش شده را هل دادند تا در نهایت تاکسی روشن شد.

این اقدام پلیس مورد توجه خودرو‌های عبوری قرار گرفت و رانندگان سایر خودروها، قدردانی خود از نیرو‌های پلیس حاضر در این صحنه را اعلام کردند.

اقدامات این چنینی سبب شده در بسیاری از موارد عنوان "پلیس مهربان" به نیرو‌های راهور داده شود.

در این زمینه باید توجه شود که کمک کردن به دیگران تنها مختص نیرو‌های پلیس نیست و تمام نیرو‌های امدادی در موارد متعدد ثابت کرده اند که برای کمک به دیگران از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/09

فروش اقساطی رنو کپچر برای اولین‌بار در ایران از روز شنبه

فروش اقساطی رنو کپچر برای اولین‌بار در ایران از روز شنبه
گروه صنعتی ایران خودرو برای اولین بار خودروی رنو کپچر ۲۰۱۷ را با شرایط اقساطی به متقاضیان عرضه می‌نماید.
به نقل از ایران جیب، به اطلاع کلیه متقاضیان محترم محصولات شرکت ایران خودرو می رساند، شرایط فروش قسطی خودروی رنو کپچر مدل 2017 به صورت محدود از روز شنبه مورخ 96/09/11 تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جداول پیوست و با شرایط ذیل ارائه می گردد.

توضیحات عمومی بخشنامه:

شرکت ایران خودرو مجاز است درصورت تکمیل ظرفیت، نسبت به قطع ثبت نام اقدام کند.

کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام و مدارک لازم در این روش، مشابه روش های جاری فروش اعتباری می باشد.

انتخاب تعداد و تاریخ چک ها و مدت بازپرداخت با نظر مشتری انجام می شود و محاسبات نحوه پرداخت، بطور مکانیزه توسط سیستم صورت می گیرد.

با انتخاب مدت بازپرداخت کمتر، نرخ سود نیز متناسب با آن کاهش خواهد یافت.

زمان فعال سازی بخشنامه: ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 96/09/11 در نمایندگی‌های ایران‌خودرو

آپلود عکسآدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/09

تصادف شدید دو خودرو باعث آتش گرفتن آن ها شد

تصادف شدید دو خودرو باعث آتش گرفتن آن ها شد
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از تصادف دو خودرو در بزرگراه شهید محلاتی دچار خبر داد که پس از تصادف دچار حریق شدند.
به نقل از مهر، سید جلال ملکی با بیان این مطلب گفت: خبر آتش گرفتن دو خودرو در بزرگراه شهید محلاتی ساعت 19:53 شب گذشته به سامانه 125 اطلاع داده شد؛ بر اساس این خبر یک مورد حادثه تصادف در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید محلاتی، نرسیده به خیابان مخبر واقع شده بود که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی از دو مسیر مختلف به محل حادثه اعزام شدند.

وی توضیح داد: در محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه خودروی وانت به شدت با قسمت عقب یک پراید با سه سرنشین برخورد کرده است. زمانی که آتش‌نشانان به محل رسیدند مشاهده شد در اثر این حادثه هر دو خودرو دچار آتش‌سوزی شده‌اند که خودروی پراید به صورت کامل شعله‌بور بود و خودروی وانت از ناحیه موتور دچار حریق شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان این مطلب که خوشبختانه پیش از رسیدن آتش‌نشانان سرنشینان از داخل خودروها خارج شده بودند، گفت: این حادثه مصدوم نداشت و آتش‌نشانان به سرعت عملیات را آغاز کرده و موفق شدند آتش را خاموش کنند.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/08

شرایط پیش فروش ساندرو استپ وی اعلام شد

شرایط پیش فروش ساندرو استپ وی اعلام شد
معاونت بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا شرایط پیش فروش خودرو ساندرو استپ وی را به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) اعلام کرد.
 به نقل از سایپانیوز، دکتر رضا تقی زاده پیشاپیش با تبریک سالروز میلاد باسعادت پیامبراکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: گروه خودرو سازی سایپا با هدف تامین نیاز بخشی از بازار و رضایت مندی مشتریان گروه سایپا ، مرحله جدید پیش فروش ساندرو استپ وی را از یک شنبه 12 آذرماه سال جاری آغاز خواهد کرد. 

وی تصریح کرد: با هدف پاسخگویی به نیاز مشتریان و متقاضیان، گروه خودروسازی سایپا طرح پیش فروش ساندرو استپ وی را با موعد تحویل فروردین و اردیبهشت سال 97  اجرایی می نماید.

تقی زاده گفت: در این طرح محدودیت کد ملی با هدف توزیع عادلانه و جلوگیری از عرضه مجدد اجرا خواهد شد و امکان ثبت نام تنها برای مشتریانی فراهم خواهد بود که تاکنون موفق به ثبت نام این خودرو نشده اند.

گفتنی است متقاضیان می توانند از ساعت 10 صبح یکشنبه 12 آذرماه سال جاری با مراجعه به سایت اینترنتی گروه خودروسازی سایپا به نشانی  www.saipacorp.com اقدام به ثبت نام کنند.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/08

استفاده از خودروی دولتی درساعات غیر اداری ممنوع

استفاده از خودروی دولتی درساعات غیر اداری ممنوع
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: استفاده ازخودروهای دولتی بدون داشتن مجوز و برگ ماموریت در ساعات غیر اداری ممنوع و خلاف مقررات است.
 به نقل از مهر ، سرهنگ محسن ناصری اظهار داشت: برابرقانون خودروی دولتی وسیله نقلیه است که برای اجرای وظایف مشخص و معین در هر وزارت خانه و یا شرکت و موسسه دولتی مورد استفاده قرارمی گیرد و به پست سازمانی و مقام معینی اختصاص ندارد.

وی گفت: درقانون به صراحت آمده است استفاده از اتومبیل های دولتی درساعات غیراداری منحصرا برای انجام ماموریت های اداری مجاز است و بایستی با صدور برگ ماموریت وثبت در دفتر مخصوص از طرف مقام مجاز با قید زمان و تعداد همراهان صورت گیرد.

وی افزود: همانطوریکه بعضی اوقات ملاحظه می شود به رغم صراحت و تاکید قانون درخصوص ممنوعیت استفاده شخصی ازخودروهای دولتی متاسفانه بارها شاهد استفاده غیرقانونی کارکنان ادارات و شرکت های دولتی از وسایل نقلیه سازمان متبوع خود دروزهای درروزهای تعطیل وساعات غیراداری درحالیکه حامل اعضا خانواده اند، هستیم.

سرهنگ ناصری تصریح کرد: اخیرا تصویری ازیک خودرو با پلاک دولتی که در جلوی منزل شخصی پارک شده بود در فضای مجازی منتشرشده است و برخورد جدی با این دسته از افرادی که ازبیت المال سوء استفاده می کنند به یک خواسته و مطالبه عمومی تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: به رغم اینکه بارها مدارک این افراد قانون شکن توسط ماموران اخذشده و مراتب به سازمان ها ونهادهای مربوطه منعکس شده اماتاکنون شاهد برخوردی درخور از سوی مسولان مربوطه که مانع تکرار این رفتار غیرقانونی شود صورت نگرفته است.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/08

کندوان جمعه یک طرفه می شود

کندوان جمعه یک طرفه می شود
پلیس راه نیروی انتظامی با اعلام محدودیت های ترافیکی پایان هفته در محورهای مواصلاتی اصلی مازندران منتهی به تهران ، اعلام کرد که محور کندوان در روز جمعه ۱۰ آذر ماه جاری یکطرفه اعلام کرد .
 به نقل از ایرنا ، اعمال محدودیت های ترافیکی در محورهای اصلی مازندران به پایتخت از ساعت 12 امروز (چهارشنبه) شروع می شود و تا 6 بامداد روز شنبه 11 آذر ادامه خواهد داشت.
در این مدت تردد تمامی موتور سیکلت ها به استثنای موتور سیکلت های انتظامی و امدادی ، از ساعت 12 ظهر امروز چهارشنبه هشتم آذر تا ساعت 6 صبح روز شنبه مورخ 11 آذر از محورهای کرج - چالوس ، هراز ، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است .
** محور کندوان
- تردد انواع وسایل نقلیه سواری از ساعت 14 تا 24 روز جمعه 10 آذر از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه سواری از ساعت 17 تا 24 همین روز از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه است .
- همچنین تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت به استثناء حاملین موادسوختی ویا فاسدشدنی ، از محور کندوان کماکان ممنوع است.
** محور هراز
- برای محور هراز (آمل - رودهن ) تردد کلیه تریلر ها همچنان ممنوع است .
- تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی ، از ساعت 12 تا 24 روز چهارشنبه هشت آذر و همچنین از ساعت 8 صبح تا 24 بامداد روزهای پنجشنبه و جمعه 10 و 11 آذر از این محور ممنوع است .
** محور فیروزکوه
- تردد تمامی تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 روز جمعه 10 آذر از تهران به سمت قائم شهر و بالعکس ، ممنوع است .
همچنین مسافران و کسانی که قصد تردد از محورهای استان مازندران را دارند می توانند با تماس با مرکز مدیریت راههای کشور به شماره 141 ، اطلاعات لازم را کسب نمایند .
هواشناسی مازندران هم اعلام کرد که از عصر فردا پنجشنبه تا روز شنبه موج جدید بارشی در استان گسترش می یابد و با توجه به احتمال بارش برف در محور های کوهستانی استان ، به همراه داشتن وسایل زمستانی مانند زنجیر چرخ ، لباس گرم و همچنین پر کردن باک بنزین خودرو الزامی است . 
آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/07

چرا بخاری ماشین من خوب گرم نمی کند؟

چرا بخاری ماشین من خوب گرم نمی کند؟
این روزها که سرمای بی سابقه‌ای را در جای جای ایران تجربه می‌کنیم، شایع‌ترین عیبی که برای خودروها رخ می‌دهد و مالک خودرو را به زحمت می‌اندازد، کمبود گرمای بخاری است. این مشکل ممکن است دلایل زیادی داشته باشد.
 به نقل ازجام جم آنلاین، این روزها که سرمای بی سابقه‌ای را در جای جای ایران تجربه می‌کنیم، شایع‌ترین عیبی که برای خودروها رخ می‌دهد و مالک خودرو را به زحمت می‌اندازد، کمبود گرمای بخاری است. این مشکل ممکن است دلایل زیادی داشته باشد.

اولین علت می‌تواند گرفتگی و یا خرابی رادیاتور بخاری باشد. وقتی رادیاتور بخاری نتواند بخوبی تبادل حرارتی داشته و گرما را از آب به هوا منتقل کند، بخاری گرمای لازم را نداشته و خوب گرم نمی‌کند. در اکثر موارد، رادیاتور عوض می‌شود، اما اگر مجاری آن تمیز شود، می‌توان به رفع عیوب اقدام کرد.

گاهی شیلنگ آبی که وارد بخاری شده و به رادیاتور متصل است، گرفتگی دارد. آب داغ موتور نمی‌تواند وارد شبکه گرمایی (رادیاتور) شده و به درستی حرارت خود را به هوا بدهد. در این گونه موارد نیز گرفتگی برطرف شده و آب و گردش آن باید به حالت عادی بازگردد.

عیبی دیگر که بسیار شایع است، خرابی فن و یا دمنده بخاری است. در این حالت رادیاتور بخوبی گرم می‌شود، آب داغ موتور نیز وارد سیستم می‌شود، ولی در نهایت هوای محیط به درستی وارد نشده و با شبکه گرمایی برخورد نمی‌کند. عیب این حالت، فن یا همان دمنده بخاری است. برای رفع این عیب باید فن بخاری را باز کرده و آن را در بیرون تست کرد، سپس عیب آن را برطرف کرده و دوباره روی سیستم نصب کرد.

گاهی آب موتور کافی نیست و سطح آن پایین است در نتیجه شبکه گرمایی بخاری نیز نمی‌تواند به درستی تبادل حرارتی داشته باشد، در این حالت باید به سیستم خنک‌کاری موتور آب اضافه کنیم. سپس سیستم را هواگیری کرده و آن را نشت‌یابی می‌کنیم.

بر اساس توصیه‌های امداد خودرو، یکی دیگر از عواملی که در کارکرد بخاری نقش بسیار مهمی دارد ترموستات خودرو می‌باشد. ترموستات وظیفه دارد تا مسیر آب موتور را تغییر دهد. زمانی که نیاز به خنک‌کردن آب نیست آب همچنان داخل موتور و اطراف آن گردش کند و وارد رادیاتور نشود. هر زمان که دمای آن به حدی بالا رفت که نیاز به خنک‌کاری و کاهش دما بود، ترموستات خود به خود باز شده و اجازه عبور آب را می‌دهد.
گاهی در فصل زمستان ترموستات برداشته می‌شود و آب در تمامی مواقع خنک می‌شود. این حالت فقط مناسب هوای گرم است و در فصل زمستان باعث می‌شود تا بخاری، گرمای موردنیاز را تولید نکند.

گاهی ترموستات خراب است و همیشه در حالت باز قرار دارد. در این شرایط هم باز بخاری گرمای موردنیاز را تولید نمی‌کند برای رفع عیب باید ترموستات تعویض شده و سیستم نشت‌یابی شود.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/07

سایپا هنوز نتوانسته خودرویی جایگزین پراید کند

سایپا هنوز نتوانسته خودرویی جایگزین پراید کند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مدیران سایپا هنوز نتوانسته‌اند خودرویی را با مشخصات قیمتی پراید جایگزین کنند.
 به نقل از ایسنا  ، رمضانعلی سبحانی‌فر گفت: بنابر اعلام مدیرعامل ایران‌خودرو قرارداد اولیه با شرکت مرسدس بنز آلمان امضاء شده و کارشناسان و مدیران هر دو شرکت در حال بررسی جزییات، ابعاد و سطح همکاری‌ها هستند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس همکاری مشترک با برندهای مطرح خودروسازی دنیا را نیاز صنعت خودرویی کشور دانست و افزود: محدودیت منابع مالی داخلی و از رده خارج بودن فناوری‌ها و تجهیزات صنعتی کشور ایجاب می‌کند صنعت‌گران کشورمان در صنایع مختلف با برندهای مطرح بین‌المللی تولید مشترک داشته باشند تا از این طریق بستر سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری‌های جدید به داخل کشور و صادرات تولیدات مشترک به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی برای صنعت‌گران ایرانی به وجود آید.

وی سرمایه‌گذاری صنعتگران بین‌المللی در ایران را ضروری دانست و ادامه داد: برندهای خودروسازی به دلیل شناخت بسیار بهتر بازارهای جهانی و تمایل به سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف ایران از جمله صنعت خودروسازی کشورمان، کمک خوبی برای بهسازی و تحول صنعت داخلی هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین از امضای قرارداد بین ایران و کره‌جنوبی در بخش لوازم خانگی خبر داد.

سبحانی‌فر از رده خارج شدن پراید تا پایان سال 1397 را بعید دانست و افزود: بعید است با توجه به قیمت پایین و تقاضای بالای پراید مدیران سایپا وعده از رده خارج کردن این خودرو تا پایان سال آینده را اجرایی کنند، آنان هنوز نتوانسته‌اند خودرویی با مشخصات فنی و قیمتی پراید جایگزین کنند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/07

سراتو ۲۰۰۰ آپشنال را باتسهیلات ۵۵ میلیونی و اقساط بدون بهره بخرید

سراتو ۲۰۰۰ آپشنال را باتسهیلات ۵۵ میلیونی و اقساط بدون بهره بخرید شرایط فروش تسهیلاتی کیا سراتو ۲۰۰۰ فول آپشن با اقساط بدون بهره اعلام شد.

گروه خودروسازی سایپا در نظر دارد خودروی کیا سراتو 2000 فول آپشن را با اقساط بدون بهره به فروش برساند.

اجرای این بخشنامه از تاریخ 7 آذرماه 96 می‌باشد.آپلود عکسآدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/05

فناوری جدید استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند

فناوری جدید استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند
 علیرغم تلاش برای افزایش استفاده از خودروهای سبز، اتومبیل های مصرف کننده سوخت های هیدروژنی چندان با استقبال مواجه نشده اند.
 به نقل از مهر، احتمال انفجار این نوع خودروها به علت مصرف هیدروژن و گران بودن این فناوری از جمله عواملی است که موجب می شود خرید اتومبیل های هیدروژن سوز هنوز چندان مقرون به صرفه نباشد.

دانشمندان اسپانیایی و نروژی با همکاری یکدیگر روش جدیدی را برای تبدیل گاز متان به هیدروژن ابداع کرده اند. در جریان فرایند تقریبا هیچ انرژی از دست نمی رود و لذا می توان انتظار داشت استفاده از آن به افزایش چشمگیر استفاده از خودروهای مذکور بینجامد.

فرایند تولید هیدروژن جدید اصلاح بخار یا steam reforming نام دارد که پیشرفته تر از روش های قبلی است. در روش فعلی، بخار در دمای 700 تا 1000 درجه سلیسیوس با متان یا گاز طبیعی تحت فشار بسیار بالا و در حضور کاتالیست هایی مانند نیکل یا پلاتینیوم واکنش نشان می دهد.

در نتیجه این واکنش هیدروژن، آب و دی اکسید کربن تولید می شود. اما تنها 65 تا 75 درصد از انرژی متان به هیدروژن مبدل می شود. تولید حجم زیادی گاز خطرناک دی اکسید کربن مشکل دیگر روش مذکور است.

در روش جدید از پوسته هایی از جنس سرامیک نیز استفاده شده و در نتیجه هیدروژن تهیه شده از گاز طبیعی تقریبا بدون هدررفتن انرژی تولید می گردد. در پوسته یادشده علاوه بر سرامیک از باریم، زیرکونیا، یتریوم و برخی عناصر دیگر هم استفاده شده و برای بهبود فرایند ولتاژ الکتریسیته هم به محیط واکنش تزریق می شود.

هیدروژن به دست آمده از این طریق خالص و فشرده شده بوده و لذا بدون تغییر خاصی در خودروها قابل استفاده است. حداکثر میزان هدررفت انرژی در این روش 12 درصد اعلام شده است.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/05

دومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران افتتاح شد

دومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران افتتاح شد دومین نمایشگاه خودرو تهران امروز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد و از فردا پذیرای علاقمندان در شهر آفتاب خواهد بود.
 مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تهران امروز شاهد آغازبکار مهمترین رویداد نمایشگاهی خود در حوزه خودرو بود. دومین نمایشگاه خودرو تهران که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد، از روز دوشنبه 6 آذر ماه تا روز جمعه  پذیرای علاقه مندان به صنعت خودرو خواهد بود.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/05

از توزیع روغن موتورهای تقلبی و فاقد کیفیت در بازار جلوگیری می‌کنیم

از توزیع روغن موتورهای تقلبی و فاقد کیفیت در بازار جلوگیری می‌کنیم
معاون سازمان حمایت:
از توزیع روغن موتورهای تقلبی و فاقد کیفیت در بازار جلوگیری می‌کنیم

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: از توزیع روغن موتورهای تقلبی و فاقد کیفیت در بازار جلوگیری می‌کنیم.
به نقل  از وزارت صنعت، معدن و تجارت وحید منایی افزود: ارتباط معضل بازار خودرو با عرضه روغن موتورهای تصفیه دوم نامفهوم و نادرست است.
به گفته وی، شرکت‌های نفت بهران، سپاهان، ایرانول و پارس در زمینه تولید روغن موتور فعالیت مؤثری دارند و انواع روغن موتور مورد نیاز جهت مصارف داخلی کشور عمدتاً از سوی این 4 پالایشگاه بزرگ تولیدی تصفیه اول می‌شود و سهم سایر تأمین کنندگان از جمله شرکت‌های تولید کننده روغن موتور تصفیه دوم و یا از طریق واردات در کشور بسیار ناچیز است.
وی با بیان این که محصولات روغن موتور در زمره کالاهای مشمول استاندارد اجباری طبقه بندی شده سازمان ملی استاندارد ایران است، گفت: تولید این محصولات توسط سازمان ملی استاندارد ایران مورد پایش کیفی مستمر قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، مطابق با قوانین و مقررات مربوطه اقدام اصلاحی انجام می‌شود.
این مقام مسئول گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در سراسر کشور در چارچوب گشت‌های بازرسی مستقل و مشترک با ادارات کل استاندارد استان‌ها نیز نسبت به نمونه برداری و بررسی موارد مشکوک اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
وی یادآورشد: از اتحادیه و اعضای فعال تحت پوشش آن درخواست داریم مشخصات تولید کنندگان و محصولات فاقد کیفیت را به سازمان ملی استاندارد و یا از طریق سامانه 124 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در سراسر کشور اعلام کنند تا در اسرع وقت مراتب رسیدگی و نتیجه اطلاع رسانی شود.
به گزارش ایرنا، مردم در صورت مواجهه با هرگونه عرضه روغن موتورهای تقلبی و فاقد شناسه محصول در بازار، موضوع را با سامانه 124 در میان گذاشته تا مورد رسیدگی قرار بگیرد.
آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/04

نسل جدید چراغ‌های مخصوص عابر پیاده +عکس

نسل جدید چراغ‌های مخصوص عابر پیاده +عکس
 با توجه استفاده روزافزون از تلفن همراه هوشمند برای بسیاری از افراد که در حال عبور از عرض خیابان از تلفن همراه استفاده می‌کنند این خطر وجود دارد که با خودروهای عبوری تصادف کنند.
 به نقل از جام جم آنلاین، با توجه استفاده روزافزون از تلفن همراه هوشمند برای بسیاری از افراد که در حال عبور از عرض خیابان از اینترنت و.. استفاده می‌کنند این خطر وجود دارد که با خودروهای عبوری تصادف کنند.

به همین منظور چراغ‌های جدیدی مخصوص عابران پیاده طراحی شده که ممنوعیت عبور را به آنان گوشزد می‌کند که نمونه‌های مختلف آن را مشاهده می‌کنید:


آپلود عکس
آپلود عکس 

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/04

شاسی‌بلندهای جدید هیوندای

شاسی‌بلندهای جدید هیوندای
 هیوندای اعلام کرد قصد دارد ۸ مدل شاسی‌بلند جدید یا بازطراحی شده به بازار آمریکا ارائه کند.
 به نقل از یو‌اس‌ای‌تودی، در پی کاهش تقاضا برای خودروهای سدان، هیوندایی تا سال 2020 بیش از 8 مدل خودروی شاسی‌بلند تولید خواهد کرد. نخستین نمونه از این گروه، خودروی شاسی‌بلند کوچکی است که در ماه مارس سال آینده رونمایی خواهد شد. این خودروها در انواع دیزل، بنزین‌سوز، هیبریدی و برقی تولید خواهند شد. لااقل یکی از مدل‌های شاسی‌بلند هیوندای گنجایش 8 سرنشین را خواهد داشت و یک مدل شاسی‌بلند برقی نیز در این گروه جای  دارد. برخی از این مدل‌ها در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس در نیویورک و نیز در نمایشگاه خودروی دیترویت، در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت. این خودروساز برای پاسخگویی به روند جاری بازار، تمهیدات ویژه‌ای برای افزایش فروش در بازار آمریکا اندیشیده است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/02

شناسه قبض جریمه رانندگی را چگونه دریافت کنیم؟

شناسه قبض جریمه رانندگی را چگونه دریافت کنیم؟
در این گزارش با نحوه چگونگی دریافت شناسه قبض جریمه رانندگی آشنا شوید.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این روز‌ها رصد تخلفات نه تنها توسط نیرو‌های زحمتکش پلیس راهنمایی و رانندگی صورت می‌گیرد، بلکه برای این منظور از سیستم‌ها و تجهیزات هوشمند نیز استفاده می‌شود.
دوربین‌های کنترل و ثبت تخلفات در جاده‌ها و معابرشهری در سطح شهر‌ها و کلانشهر‌ها تخلفات رانندگان قانون گریز را ضبط و ثبت می‌کنند و دیگر راننده وسیله نقلیه نمی‌تواند در مقابل تخلفی که کرده فرافکنی کند، چرا که تصویر زمانی که راننده مرتکب تخلف شده به ثبت رسیده است.

البته در کنار دوربین‌های ثابت در راه‌ها و محور‌های مواصلاتی کشور مدتی است دوربین‌های سیار و مکانیزه، تخلفات رانندگی در معابر شهری را ثبت می‌کنند و همچنین این دوربین‌ها بر روی خودرو‌های پلیس نصب شده‌اند و خودرو‌هایی که به صورت دوبل و سوبل و یا در محل‌های ممنوعه توقف و یا پارک می‌شوند را اعمال قانون می‌کنند و برای این وسایل نقلیه جریمه صادر می‌شود.

البته افزایش دوربین‌های هوشمند و کنترل تخلفات و افزایش میزان جرایم رانندگی باعث ارتقای فرهنگ ترافیکی رانندگان به عنوان کاربران ترافیکی شده است، اگرچه هنوز شاهد ارتکاب تخلفات از سوی رانندگان هستیم.

برای پرداخت جریمه خودرو عده‌ای از مالکان وسایل نقلیه به دنبال شناسه قبض هستند و یکی از سوالات مرسوم میان آن‌ها چگونگی نحوه دریافت شناسه قبض جریمه رانندگی است تا بتوانند آن را پرداخت کنند.

در همین راستا سرهنگ احمد کرمی اسد، رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا  درباره روش دریافت شناسه قبض جریمه رانندگی اظهار کرد:‌ هموطنان برای پرداخت جریمه می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های عابر بانک (ATM) جرایم رانندگی خود را پرداخت کند.

وی افزود: برای پرداخت از طریق عابر بانک، داشتن شناسه قبض الزامی است و به همین منظور مالک خودرو کافی است شماره VIN خودرو را به همراه یک ستاره به سرشماره 1101202020 پیامک کند تا شناسه قبض و میزان کل جریمه خودرو را دریافت کند.

گفتنی است؛ در کنار این روش می‌توان با مراجعه حضوری به مراکز پلیس+10 و با به همراه داشتن مدارک خودرو و کارت شناسایی معتبر، برگه خلافی خودرو را دریافت کرد که در آن شناسه قبض موجود است، البته این روش با توجه به هزینه بر بودن به صرفه نیست.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/02

فروش فوری پژو ۲۰۷ اتوماتیک ویژه آذر

فروش فوری پژو ۲۰۷ اتوماتیک ویژه آذر
ایران خودرو در نظر دارد طرح جدید فروش فوری پژو ۲۰۷ اتوماتیک را به مناسبت حلول ماه ربیع الاول به تعداد محدود آغاز نماید.
 به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ،  شرکت ایران خودرو به مناسبت حلول ماه ربیع الاول شرایط فروش نقدی پژو 207 اتوماتیک را به تعداد محدود از روز یکشنبه مورخ 96/09/05 تا زمان تکمیل ظرفیت را به شرح جدول زیر اعلام کرد:

آپلود عکس
قواعد و نکات مهم :

در این بخشنامه تنها امکان ثبت نام یک دستگاه به ازای هر کد ملی امکان پذیر است .

ثبت نام این بخشنامه، فقط از طریق وبسایت فروش اینترنتی ایران خودرو امکان پذیر است.

در این بخشنامه صرفاً مشتریان حقیقی مجاز به ثبت نام می باشند و امکان ثبت نام با شماره مشتری دوم نمایندگی (کاردکس) و یا برای مشتریان حقوقی فراهم نمی باشد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/02

فروش محصولات ایران خودرو ویژه بازنشستگان کشوری با اقساط ۳۶ و ۴۸ ماهه

فروش محصولات ایران خودرو ویژه بازنشستگان کشوری با اقساط ۳۶ و ۴۸ ماهه
گروه صنعتی ایران خودرو شرایط فروش با اقساط ۳۶ و ۴۸ ماهه برخی از محصولات خود را در آذرماه ۹۶ آغاز می‌کند.
 به نقل از ایران جیب ،  شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو (با ظرفیت محدود) به بازنشستگان کشوری، با مشارکت شرکت واسپاری آتیه صبا از روز شنبه مورخ 96/09/04 تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جداول زیر است:آپلود عکس

آپلود عکس
- در این طرح فروش به هر فرد حداکثر یکدستگاه خودرو به صورت نقدی و اقساطی قابل واگذاری می باشد.
زمان فعال سازی بخشنامه ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 96/09/04 در نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو می باشد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/01

توضیح اسنپ در خصوص منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waze)

توضیح اسنپ در خصوص منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waze)
بر اساس دستور دادستانی کل کشور، تمامی سرویس‌های اینترنتی حمل‌ونقل از تاریخ ۳۰ آبان موظف به منع استفاده از مسیریاب ویز (Waze) شدند.
به نقل از مهر، بر اساس دستور دادستانی کل کشور، تمامی سرویس‌های اینترنتی حمل‌ونقل از تاریخ 30 آبان موظف به منع استفاده از مسیریاب ویز (Waze) شدند. در این راستا سامانه هوشمند حمل‌ونقل اسنپ توضیحات ذیل را جهت تنویر افکار عمومی در این خصوص ارائه می‌دهد.

دستگاه قضایی کشور کلیه سرویس‌های اینترنتی حمل‌ونقل را موظف کرده است از ساعت 24 روز 30 آبان ارائه خدمات به رانندگانی که در سفرهای خود از مسیریاب ویز استفاده می‌کنند خودداری نمایند و این دستور شامل همه سرویس‌های اینترنتی درخواست خودرو می‌شود.

بنا بر این دستور، ارائه خدمات از سمت اسنپ به هم‌راهانی که این اپلیکیشن مسیریاب را در گوشی خود نصب دارند، غیرقانونی است.

لازم به توضیح است که اسنپ هیچ‌گاه نقض حریم خصوصی کاربرانش را در دستور کار ندارد، و تنها تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. در عین حال کاربران اسنپ نیز طبق قوانین عضویت در این سامانه پذیرفته‌اند که متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران باشند.

مرجع قانونی، در این مورد خاص، سرویس‌های اینترنتی حمل‌ونقل را مجری دستور خود دانسته و ادامه خدمات‌رسانی به کاربران منوط به تبعیت از این دستور است. 

اسنپ طی هفته گذشته در چندین نوبت از تمام کانال‌های ارتباطی خود به هم‌راهانش درباره منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز اطلاع‌رسانی کرده و اکنون ناچار به غیرفعال‌سازی اپلیکیشن ‌هم‌راهانی است که از این دستور قضایی تبعیت نکرده‌اند.

مساعدت هم‌راهان محترم در اجرای این دستور قضایی مانع ایجاد هر گونه خللی در کارکرد اپلیکیشن اسنپ خواهد شد.

در پایان گفتنی است که اسنپ همواره می‌کوشد بهترین تجربه سفر را برای هم‌راهان و مسافران خود رقم بزند. به همین منظور در حال بررسی روش‌های جایگزین برای سهولت مسیریابی در سفرهای خود هستیم.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/01

فشار باد تایر در عملکرد خودرو چه تاثیری دارد؟

فشار باد تایر در عملکرد خودرو چه تاثیری دارد؟
حفظ مقدار صحیح فشار باد تایر باعث عملکرد بهینه تایر و کاهش مصرف سوخت می‌شود.
به نقل از جام جم آنلاین، حفظ مقدار صحیح فشار باد تایر باعث عملکرد بهینه تایر و کاهش مصرف سوخت می‌شود. فشار صحیح باد تایر باعث می‌شود رانندگان راحتی سواری، دوام و عملکرد تایری را که هماهنگ با نیازهای خودروی آنها طراحی شده است، تجربه کنند. مزیت دیگر تنظیم صحیح باد تایر این است که هنگام حرکت و به‌خصوص عبور از پیچ‌ها انعطاف‌پذیری سطح آج و دیواره تایر همان‌طور که طراحی شده است باقی می‌ماند و از انعطاف و خمش بیش‌ازحد دیواره تایر و انعطاف بین سطح آج و بافت زیر آج جلوگیری می‌شود. علاوه‌براین حرارت تایر بیش‌ازحد بالا نمی‌رود و اصطکاک جنبشی تایر در حد مناسب خواهد بود. فشار صحیح باد تایر باعث استحکام ساختار تایر شده و واکنش، چسبندگی و هندلینگ خودرو را بهبود می‌دهد.

تشخیص فشار باد تایر از طریق دیدن دشوار است. فشار باد تایر باید با دستگاه سنجش باد مرغوب سنجیده شود زیرا با بازدید ظاهری نمی‌توان فشار باد تایر را دقیقا ارزیابی کرد.

یک تایر کم‌باد نمی‌تواند شکل و ساختار خود را حفظ کند و هنگامی‌که در تماس با سطح جاده قرار می‌گیرد از شکل دایره خارج شده و صاف‌تر می‌شود. اگر فشار باد تایرهای یک خودرو فقط به اندازه 6 پاوند بر اینچ مربع کم باشد ممکن است منجر به پنچری یا ترکیدگی تایرها شود. علاوه‌براین عمر آج تایر تا 25 درصد کاهش می‌یابد. کمبود فشار باد باعث می‌شود تایر هنگام چرخش بیشتر خم شود که باعث افزایش حرارت درون تایر و افزایش اصطکاک جنبشی می‌شود و تا 5 درصد مصرف سوخت را افزایش می‌دهد. در این حالت افت قابل‌توجه دقت فرمان و تعادل خودرو هنگام پیچیدن را تجربه می‌کنید. با اینکه کمبود فشار به اندازه 6 پاوند بر اینچ مربع به نظر خیلی زیاد نیست ولی توجه داشته باشید که این مقدار معمولا حدود 20 درصد از کل فشار باد توصیه‌شده برای تایر است. در این حالت خودرو کمی «تنبل» شده و شتاب‌گیری آن کندتر صورت می‌گیرد.

معمولا اگر لاستیک کم‌باد باشد، ضربه‌های جاده کمتر به بدنه خودرو منتقل شده و سواری کمی نرم‌تر می‌شود. به همین علت راننده‌های باتجربه آفرودی در جاده‌های خاکی طولانی کمی باد لاستیک‌ها را کمتر می‌کنند. اما این کار در خودروهای عادی سواری که فاق (دیوار جانبی) لاستیک کوتاهی دارند، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

تایری که فشار باد اضافی داشته باشد سفت و غیرقابل‌انعطاف می‌شود و سطح تماس آن با آسفالت کاهش می‌یابد. اگر فشار باد تایرهای یک خودرو به اندازه 6 پاوند بر اینچ مربع زیاد باشند هنگام عبور از دست‌اندازها و اشیای ریز در سطح جاده راحت‌تر آسیب می‌بینند. تایرهایی که فشار باد بالاتر از حالت عادی دارند نمی‌توانند ناهمواری‌ها را به‌خوبی جذب کنند و سواری خشک و خشنی را ایجاد می‌کنند. بااین‌حال اگر فشار باد تایر تا حد معینی بالاتر از حالت عادی باشد معمولا باعث بهبود واکنش فرمان و تعادل خودرو هنگام پیچیدن می‌شود. به همین دلیل است که شرکت‌کنندگانی که با تایرهای خیابانی در رقابت‌های Autocross و مسابقات دیگر شرکت می‌کنند فشار باد تایرهای خود را بالاتر از حالت عادی تنظیم می‌کنند.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/09/01

محدودیت‌های ترافیکی آخرهفته جاده‌ها

محدودیت‌های ترافیکی آخرهفته جاده‌ها
محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور طی روزهای ۱ تا ۴ آذر ماه اعلام شد.

 به نقل از ایسنا،  محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی از چهارشنبه یکم آذر الی شنبه 4 آذر ماه به شرح زیر است:

موتورسیکلت :

تردد موتور سیکلت از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه الی ساعت 6 روز شنبه از محورهای کرج – چالوس ، هراز، فیروزکوه و محورتهران – سمنان – مشهد وبالعکس ممنوع می باشد.

البته تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

سواری:

محور کندوان: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 الی 24 روز جمعه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 الی 24 روز جمعه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

نقلیه سنگین(به استثناء حاملین موادسوختی ویافاسدشدنی):

محور کندوان: تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع می باشد .

محور هراز: تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 الی 24 روز چهارشنبه و همچنین از ساعت 8 الی 24 روز های پنجشنبه و جمعه از محور هراز ممنوع می باشد.

محور فیروزکوه: تردد کلیه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 الی 24 روز جمعه از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع می‌باشد.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/30

اتوبوس‌ها کارتخوان نداشتند، کرایه پرداخت نکنید

اتوبوس‌ها کارتخوان نداشتند، کرایه پرداخت نکنید
مدیر روابط بین الملل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: مسافران اتوبوس در صورت مشاهده نقص و یا فقدان دستگاه کارتخوان، کرایه خود را به صورت نقدی پرداخت نکنند.
 به نقل از باشگاه خبرنگاران ، رضایی منش مدیر روابط بین الملل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران  اظهار کرد: بر اساس مصوبه سال گذشته شورای اسلامی شهر تهران، در صورتی که دستگاه کارتخوان اتوبوسی خراب و یا اتوبوس فاقد دستگاه کارتخوان باشد، جابجایی مسافرانی که دارای کارت بلیت هستند به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی افزود: به مسئولان خطوط اتوبوسرانی و رانندگان اتوبوس درباره عدم دریافت وجه نقد از مسافران به هنگام خرابی و یا فقدان دستگاه کارتخوان تذکرات لازم داده شده است.

مدیر روابط بین الملل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران اذعان کرد: بر اساس آیین نامه انضباطی اتوبوسرانی با رانندگانی که از مسافران خود کرایه نقدی اخذ می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.

رضایی منش در پایان با اشاره به نصب اطلاعیه‌ای با مضمون «سرویس دهی به مسافران در صورت خرابی و یا فقدان دستگاه کارتخوان رایگان است» در تمامی اتوبوس‌ها به غیر از اتوبوس‌های ویژه خطوط بی‌آر‌تی، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفی با ذکر مشخصات اتوبوس و خط مورد نظر مراتب را به سامانه 1888 اعلام کنند تا اقدامات لازم در این جهت انجام شود.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/30

رشد بیمه‌ بدنه در پی محدود شدن مسئولیت مردم و‌ بیمه‌ها در تصادف با خودروهای لوکس

رشد بیمه‌ بدنه در پی محدود شدن مسئولیت مردم و‌ بیمه‌ها در تصادف با خودروهای لوکس
 رئیس کل بیمه مرکزی بر مسئولیت محدود شرکت‌های بیمه و مردم در تصادفات رانندگی با خودروهای لوکس تاکید کرد و گفت: تنها چاره مالکان این خودروها پوشش بیمه بدنه خودرو است و به نظر می‌رسد به همین دلیل فروش بیمه‌نامه بدنه در سال جاری رشد داشته است.
 به نقل از فارس ، عبدالناصر همتی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که گفت علی‌رغم تدابیر قانون جدید شخص ثالث همچنان نگرانی مردم از تصادف با خودروهای لوکس وجود دارد و شایعات فضای مجازی به این نگرانی‌ها دامن می‌زند، اظهار داشت: برخی تصور می‌کنند بیمه‌ها حاضر به پرداخت خسارت خودروهای گران قیمت از یک حدی نیستند، در حالی که از یک سقف مشخص هیچ کس در برابر خسارت این گونه خودروها مسئولیتی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مثلا اگر کسی با یک خودرو یک میلیارد تومانی تصادف کند،با توجه به پوشش خسارت معادل نیمی از دیه کامل انسان، 140 میلیون تومان تقسیم بر قیمت خودرو یعنی یک میلیارد تومان می‌شود که کمتر از 20 درصد است.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: از نظر قانون خودرو متعارف که می‌تواند خسارت کامل بدنه را دریافت کند خودرو 140 میلیون تومانی است، بنابراین اگر مالک خودرویی با یک خودرو لوکس یک میلیارد تومانی تصادف کند خسارت ضربدر 140 و تقسیم بر قیمت خودرو می‌شود که عددی حدود 14 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: طبق قانون هیچ کس بیش از این مسئولیتی در برابر خسارت خودروهای گران قیمت ندارد، نه فرد عامل حادثه و نه شرکت بیمه.

به گفته همتی تنها راه حل مسئله برای مالکان خودروهای گران‌قیمت خرید پوشش بیمه بدنه است و شاید یکی از دلایلی که امسال بیمه بدنه رشد خوبی داشته این است که مالکان اینگونه خودروها احساس کردند نیاز به بیمه بدنه دارند، چرا که این بیمه‌نامه مابه‌التفاوت تعهدات شخص ثالث را برای خسارت اینگونه خودروها می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری فارس علی رغم تعیین تکلیف قانون جدید شخص ثالث درباره خسارت خودروهای گران قیمت در تصادفات همچنان در فضای مجازی به نگرانی‌ها در این باره دامن زده می‌شود.

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/30

راه‌های کاهش هزینه تعمیرات خودرو

راه‌های کاهش هزینه تعمیرات خودرو
 بی شک هزینه تعمیرات خودرو یکی از مهم‌ترین عناصر در اقتصاد ضعیف خانواده‌های ایرانی بشمار می‌آید و باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.
 به نقل از جام جم آنلاین، بی شک هزینه تعمیرات خودرو یکی از مهم‌ترین عناصر در اقتصاد ضعیف خانواده‌های ایرانی بشمار می‌آید و باید همواره مورد توجه قرار بگیرد. امروزه استفاده از خودروی شخصی یک مزیت محسوب می‌شود اما در کنار آن ممکن است دردسرهای فراوانی داشته باشد، پس اگر برای دردسر سرتان درد نمی‌کند!! با ما همراه شوید و به این نکات ساده توجه کنید.

خودرو گارانتی دارد؛ مراجعه به نمایندگی

تمام خودروهای جدید، چند سال و چند ده هزار کیلومتر گارانتی دارند که تقریبا تمام موارد به جز قطعات مصرفی مانند لنت‌های ترمز را پوشش می‌دهد. بعضی از خودروهای جدید گارانتی طولانی‌تری برای سیستم انتقال قدرت نیز دارند. بنابراین مواردی که تحت پوشش گارانتی قرار می‌گیرند را بررسی کنید تا بدانید که آیا مجاز به استفاده از تعمیرات رایگان در نمایندگی هستید یا نه. دقت داشته باشید که برای حفظ اعتبار گارانتی، باید تمام سرویس‌های دوره‌ای در تعمیرگاه مجاز انجام شود.

خودرو گارانتی ندارد؛ مراجعه به تعمیرگاه مستقل

بسیاری از نمایندگی‌ها سرویس‌های فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند که البته این سرویس‌ها هزینه بالایی نیز دارند. هزینه تعویض قطعات با نمونه اصلی در نمایندگی‌های مجاز معمولا نسبت به تعویض قطعات مشابه در بازار لوازم یدکی بالاتر است.

معمولا اکثر تعمیرگاه‌های مستقل می‌توانند تعمیرات یکسان را با اجرت کمتر و هزینه پایین‌تر قطعات انجام ‌دهند اما مطمئن شوید که تعمیرگاه مذکور تعمیرکارهای ماهری دارد که از دستگاه تشخیص عیب با نرم‌افزار به‌روزشده و جدیدترین ابزار سرویس استفاده می‌کنند.

طبیعی است که نمایندگی‌های مجاز، همیشه مطمئن‌ترین خدمات را به مشتریان عرضه می‌کنند و مراجعه به تعمیرکاران غیرمجاز ممکن است هزینه‌های سنگین‌تری را به مالکان خودرو تحمیل کند.

دست به آچار شو

بسیاری از رسیدگی‌ها و تعمیرات خودرو هنوز هم در حدی ساده هستند که خودتان می‌توانید آنها را انجام دهید. این موارد شامل تعویض شمع‌ها، فیلترها، تسمه‌ها، شیلنگ‌ها، لنت‌های ترمز، سنسورها و بسیاری قطعات دیگر می‌شود. برای تعویض برخی از این قطعات ممکن است به ابزار خاصی نیاز داشته باشید. در هر مورد همیشه قبل از اینکه قطعه‌ای را تعویض کنید باید مشکل را دقیقا تشخیص دهید. اگر واقعا ندانید که مشکل از کجاست و مدام به امید رفع آن قطعات مختلف را تعویض کنید، حدس‌ و گمان در مورد علت یک مشکل ممکن است برای شما خیلی گران تمام شود.
استفاده از آموزش‌های آنلاین مخصوصا آموزش‌هایی که دقیقا مربوط به خودروی شما باشد در این زمینه بسیار کارآمد است.

بلد نیستی دست نزن!

تلاش برای رفع مشکلی که فراتر از قابلیت‌های شماست، ممکن است گاهی اوقات هزینه بیشتری برای شما ایجاد کند. برای پیش‌گیری از چنین هزینه‌هایی، کافیست خودروی خود را به یک نمایندگی یا تعمیرگاه ببرید و به آنها مبلغی پرداخت کنید تا عیب را شناسایی و رفع کنند.

بله همه دوست دارند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند اما اگر از کاری که می‌کنید مطمئن نیستید، ابزار مناسب ندارید یا نحوه انجام کار را بلد نیستید ممکن است چیزهای زیادی را خراب کنید که تعمیر آنها پرهزینه باشد. اگر هزینه تعمیر خودروی خود را به شخص دیگری بپردازید اغلب کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

تا به خرج نیفتاده از شرش خلاص شو!

این مهمترین نکته است. با اینکه ممکن است خودروی قدیمی خود را خیلی دوست داشته باشید، خصوصا اگر کسی آن را برای شما خریده باشد، باید بدانید که بدون تعمیرات فراوان و پرهزینه تا ابد عمر نخواهد کرد. بعد از گذشت سال‌ها و کیلومترهای فراوان، قطعات خودرو به‌تدریج فرسوده و خراب می‌شوند و از کار می‌افتند. ترفند صرفه‌جویی در هزینه تعمیرات این است که خودروی قدیمی خود را بفروشید یا با خودروی دیگری معاوضه کنید؛ قبل از اینکه به جایی برسد که سرپا نگه‌داشتن آن جیب شما را خالی کند.

تعمیرات اساسی مانند تعمیر موتور و گیربکس هزینه سنگینی در پی دارد. برای مثال، یک خودرو با عمر 10 سال که قیمتی در حدود 40 میلیون تومان دارد، در صورت نیاز به تعمیرات گسترده در موتور و گیربکس به راحتی می‌تواند بیش از 10 میلیون تومان خرج داشته باشد. تعویض منظم روغن، دیگر مایعات و فیلترها می‌تواند عمر موتور و گیربکس خودروی شما را افزایش دهد؛ اما حتی خودروهایی که رسیدگی بسیار مناسبی داشته‌اند سرانجام به مرحله‌ای می‌رسند که قطعات آنها به‌تدریج خراب می‌شود.

قطعاتی که به احتمال زیاد نیاز به تعویض پیدا می‌کنند باطری، دینام، پمپ آب، پمپ سوخت، کالیپرها و دیسک‌های ترمز، واحدهای پردازش الکترونیکی که در خودروهای جدید تعداد زیادی از آنها وجود دارد، سنسورهای مختلف مانند سنسور اکسیژن، سنسور موقعیت دریچه گاز، سنسور سنجش جرم هوای ورودی، کاتالیزورها، لوله‌ها و منبع‌های صداخفه‌کن اگزوز هستند. تعویض هیچ یک از این قطعات به تنهایی هزینه زیادی به مالک خودرو تحمیل نمی‌کند؛ ولی برخی از قطعات و واحدهای الکترونیکی ممکن است به راحتی چند میلیون تومان یا بیشتر به ازای هر قطعه هزینه ایجاد کنند. هنگامی‌که چندین تعمیر مختلف روی هم انباشته می‌شوند و تعمیرات تکرار می‌شود، هزینه نگهداری خودروی قدیمی شما به تدریج غیرقابل‌توجیه می‌شود.
بنابراین چه زمانی باید از شر خودروی خود خلاص شوید؟ توصیه می‌شود قبل از اینکه کارکرد خودروی شما به 130 یا 160 هزار کیلومتر برسد آن را بفروشید یا با خودروی دیگری معاوضه کنید. اگر بیشتر رانندگی شما در ترافیک سنگین بوده است باید زودتر از کارکردهای فوق و اگر قسمت عمده رانندگی شما در بزرگراه بوده است باید دیرتر از کارکردهای فوق برای فروش آن اقدام کنید. اگر عمر خودروی شما به 8 سال رسید نیز باید آن را بفروشید. ممکن است هنوز خودروی شما پس از 8 سال به درستی کار کند و کوچک‌ترین خرجی برای شما نداشته باشد اما تا ابد عمر نخواهد کرد. هر چقدر بیشتر صبر کنید احتمال اینکه دیر یا زود یک تعمیر پرهزینه را تجربه کنید بیشتر است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/29

فردا آخرین فرصت برای خرید خودرو B۳۰ با پیش پرداخت ۲۸ میلیون تومانی

فردا آخرین فرصت برای خرید خودرو B۳۰ با پیش پرداخت ۲۸ میلیون تومانی
 بهمن موتور فردا را آخرین مهلت برای پیش فروش B۳۰ با پیش پرداخت ۲۸ میلیون تومانی اعلام کرد.
بنابر اعلام بهمن موتور قیمت قطعی این خودرو 59 میلیون و 460 هزار تومان است که با پیش پرداخت 28 میلیون تومانی به متقاضیان عرضه می شود.

سودمشارکت در نظر گرفته شده 16 درصد و سود انصراف 10 درصد است.موعد تحویل خودروها دی ، بهمن و اسفند است .

رنگ های قابل عرضه سفید، مشکی و سربی در تحویل دی ماه و سفید، مشکی، سربی، قرمز، سورمه ای وشکلاتی روشن در تحویل بهمن و اسفند می باشد.

گفتنی است جهت ثبت نام و خرید خودروی سواری بسترن B30 تنها تا پایان وقت اداری سه شنبه 30 آبان ماه فرصت باقی مانده است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/29

هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس
هوای شهر تهران با شاخص ۱۱۰ برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.
 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوای تهران با شاخص 110 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد.

در این شرایط توصیه می‌شود گروه‌های حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/29

نکات مهم نگهداری از رنگ خودرو در فصل سرما و بارندگی

نکات مهم نگهداری از رنگ خودرو در فصل سرما و بارندگی
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دارندگان خودرو باید در فصل سرما بیش از هر فصل دیگری از سال از رنگ و بدنه خودرو مراقبت کنند چرا که عوامل محیطی در این فصل عامل مهمی در خرابی رنگ خودروها محسوب می‌شود.
به نقل از جام جم ، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دارندگان خودرو باید در فصل سرما بیش از هر فصل دیگری از سال از رنگ و بدنه خودرو مراقبت کنند چرا که عوامل محیطی در این فصل عامل مهمی در خرابی رنگ خودروها محسوب می‌شود. به عنوان مثال این کارشناسان توصیه می‌کنند که در فصل سرما خودرو خود را به‌طور منظم بشویید؛ چراکه اگر خودرو به صورت مرتب شسته نشود، موادی مانند حشرات و فضولات پرندگان رنگ خودرو را خراب کرده و لک بر جای می‌گذارند، اما در فصل زمستان، قطعات کرومی ممکن است پس از رانندگی در جاده‌هایی که نمک بر آنها پاشیده شده بیشتر عامل خرابی رنگ شود؛ بنابراین در این شرایط اگر خودرو شسته نشود، رنگ به‌دلیل خوردگی آسیب ببینند.

همچنین هنگامی که خودرو تمیز است، تمام رطوبت سریع خشک، اما وقتی که کثیف است، رطوبت در نواحی کثیف جمع شده و باعث خوردگی می‌شود. گاهی اوقات از آب با فشار استفاده کنید زیرا می‌تواند کثیفی‌هایی که به سختی به بدنه خودرو چسبیده‌اند را بردارد. فقط مراقب باشید زیاد آن را نزدیک به بدنه نگیرید چون ممکن است رنگ بدنه را بلند کند. همه جاهایی که ممکن است کثیفی و نمک در آن جمع شود را بشویید؛ برای مثال، داخل گلگیرها، زیر سپرها و غیره همه توده نمک را که به فرآیند خوردگی سرعت می‌بخشد، بشویید.

مطمئن شوید که تمام کثیفی از شیشه جلو برداشته شده است. نمکی که روی شیشه جلو باقی می‌ماند، توسط تیغه‌های برف پاک کن گرفته شده و هنگامی که برف پاکن‌ها عمل می‌کنند به شیشه خش می‌اندازند. به‌طور منظم برگ‌ها و بقیه خس و خاشاکی که در زیر شیشه جلو یا کانال‌های آب در زیر در موتور خودرو و صندوق عقب جمع می‌شوند را تمیز کنید. چون برگ‌ها جاری شدن آب را مسدود کرده و رطوبت را در خود جمع می‌کنند و باعث تسریع فرآیند خوردگی و ایجاد بوی نم در داخل خودرو می‌شوند.

معمولا قطراتی که روی خودرو می‌نشیند و بعد از مدتی خشک می‌شود و ما نیز به آن توجه نمی‌کنیم، باقیمانده باران اسیدی است. وقتی باران یا برف می‌بارد، آلودگی‌های محیطی نظیر اسید سولفوریک و اسید نیتریک که توسط کارخانه‌ها، اگزوز کامیون‌ها و خودروهای سواری ایجاد می‌شود را به دام می‌اندازد و روی خودرو می‌نشاند که البته این پدیده موقع نشستن قطرات شبنم هنگام صبح نیز صادق است. آلاینده‌ها به‌دلیل سنگینی در انتهای قطره قرار می‌گیرند و به‌طور مستقیم با سطح رنگ در تماس هستند. بر اثر تابش نور خورشید، آب تبخیر و اسید غلیظ شده و باعث رد و اثر (Etching) روی لایه شفاف می‌شود که اثر آن روی سطح رنگ باقی می‌ماند.
از این رو کارشناسان به‌طور جدی توصیه می‌کنند که بعد از بارش باران یا برف خودرو را در اولین فرصت بشویید. اما شستن خودرو فصل سرد و گرم ندارد و شستن اصولی متعلق به هر دوره و فصلی است.در این مورد بسیاری از مردم خودرویشان را با مایع ظرفشویی می‌شویند که باعث تخریب قطعات لاستیکی، پلاستیکی و رنگ می‌شود. دانستن این نکته ضروری است که مایع ظرفشویی برای پاک کردن چربی و روغن ساخته شده است و این مواد به راحتی واکس محافظ رنگ را لخته می‌کنند و رطوبت موجود در قطعات لاستیکی و پلاستیکی را از بین می‌برند.

به اعتقاد کارشناسان مواد شوینده خود باید قدری قلیایی باشد تا مواد اسیدی سطح جاده را که روی خودرو نشسته‌اند، خنثی کند، همچنین از روان‌کنندگی خوب برای حفاظت لایه شفاف از خط و خش و اثرات مارپیچی برخوردار باشد. نکته دیگر اینکه عاری از موادی باشد که پس از خشک شدن روی خودرو اثر می‌گذارند. حال در اینجا نکاتی را در مورد شستن خودرو یادآوری می‌کنیم.

1 برای شست‌وشوی خودرو ابتدا چرخ‌ها را بشویید وبقیه قسمت‌ها را در مرحله بعد و با تعویض دستمال و ظرف آب شست‌وشو دهید چون غبارهای ترمز بسیار خورنده‌اند.

2 مطمئن شوید خودرو خنک است. شست و شو راحتی‌المقدور در سایه انجام دهید. سطح گرم خودرو باعث تبخیر سریع آب و باقی ماندن املاح موجود در آن روی رنگ می‌شود.

3 پس از شستن چرخ‌‏ها، دستمال و آب را تعویض و شستن را از بالا به پایین آغاز کنید.

4 در پایان، کل سطح خودرو را با آب بشویید و سپس آن را خشک کنید.

5 برای خشک کردن از حوله‌ای با الیاف ریز و متراکم استفاده کنید. آن را روی سطح پهن کنید و به سمت خود بکشید و پس از جمع کردن، آبگیری کنید. این روش، اثر مارپیچی را در سطح لایه شفاف کاهش می‌دهد.

6 علاوه‌بر شست و شوی خودرو، توصیه می‌شود برای زدودن اکسید و حفظ براقیت، سالی یک یا دو مرتبه سطح لایه شفاف پولیش بخورد و به‌منظور حفاظت آن واکس زده شود.

7 برای تمیز کردن تجهیزات داخلی آلفارومئو از جمله روکش صندلی و داشبور با توجه به مواد بکار رفته فقط از محلول های پایه آبی قلیایی ضعیف ویا محلول های مخصوص با برندهای معتبر و اصلی استفاده نمایید.

8 جهت نظافت محفظه پیشرانه فقط از اسپری های مربوط به شستشوی موتور و آنهم به صورت خشک شویی استفاده نمایید وجهت جلوگیری از صدمات جدی به تجهیزات الکترونیکی موتور از شستشو با آب و یا واترجت های کارواش ها خودداری نمایید.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/27

دستور قضایی به تاکسیهای اینترنتی

دستور قضایی به تاکسیهای اینترنتی
منع استفاده از اپلیکیشن «ویز»
دستور قضایی به تاکسیهای اینترنتی

تاکسی های اینترنتی فعال در کشور، از تاریخ ۳۰ آبان ماه جاری موظف به منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waze) شدند.
 به نقل از مهر، تاکسی یابهای اینترنتی در اطلاعیه ای از رانندگان خود خواسته اند که از این پس از اپلیکیشن مسیریاب Waze استفاده نکنند.

در این اطلاعیه آمده است که به دستور مقام قضایی، از تاریخ 30 آبان ماه جاری تمام اپلیکیشن‌های درخواست خودرو موظف به منع استفاده از مسیریاب Waze توسط کاربران خود هستند.

براین اساس تاکسی یابهای اینترنتی از رانندگان خود خواسته اند که برای جلوگیری از غیرفعال شدن اپلیکیشن شان، درصورت داشتن مسیریاب Waze روی گوشی خود، تا قبل از 30 آبان ماه این مسیریاب را حذف کنند.

در این اطلاعیه استفاده از سایر مسیریاب‌های جایگزین و بومی پیشنهاد شده است.

پیش از این اپلیکیشن نقشه و مسیریاب Waze به دستور مقام قضایی فیلتر شده بود اما چندی پیش رفع فیلتر شد.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/27

تردد خودروهای سواری به مناطق زلزله‌زده تا اطلاع ثانوی ممنوع

تردد خودروهای سواری به مناطق زلزله‌زده تا اطلاع ثانوی ممنوع
رئیس پلیس راه کشور از ممنوع بودن تردد خودروهای شخصی تا اطلاع ثانوی در مناطق زلزله زده خبر داد.
 به نقل از تسنیم، سردار محمدحسین حمیدی با اشاره به آخرین وضعیت ترافیکی محورهای منتهی به مناطق زلزله‌زده اظهار کرد: با توجه به تدابیر اتخاذ شده و در جهت سهولت تردد خودروهای امدادرسان به این مناطق، محدودیت‌هایی در جاده‌ها و معابر منتهی به مناطق زلزله‌زده در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: بر اساس این تدابیر، تا اطلاع ثانوی تردد هرگونه خودرو شخصی از محور کرمانشاه به سمت اسلام‌آباد، دالاهو و سرپل ذهاب ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: این مسیر تنها برای خودروهای امدادی، خودروهای محلی و وسائل نقلیه سنگین حامل کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده باز است.

حمیدی گفت: هموطنان عزیزی که می‌خواهند کمک‌های خود را به مناطق زلزله زده برسانند، لازم است تا کمک‌های غیرنقدی خود را در اختیار سازمان‌های متولی قرار دهند چراکه حضور خودروهای شخصی در این مناطق باعث اختلال در امر کمک‌رسانی خواهد شد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/27

نماد‌های خودرویی چگونه خلق می‌شوند؟

نماد‌های خودرویی چگونه خلق می‌شوند؟
«نماد» از آن دسته واژه‌هایی است که گاهی اوقات بدون فکر برای هر چیزی استفاده می‌شود، مخصوصا در جهان خودرو که در آن، هر خودرویی، به نوعی »نمادین« تلقی می‌شود. اما از آنجایی که نماد در لغت، شخص یا چیزی که به عنوان سمبل معرف یا شایسته تقدیر باشد، معنی می‌شود، واضح است که نماد‌ها همیشه کمیاب هستند و این، در تمامی حوزه‌ها صادق است.
هر شخص، یا هر چیزی نمی‌تواند نمادین باشد چراکه در غیر این صورت، این عنوان مفهوم و اهمیت خود را به کل از دست خواهد داد. با این مقدمه، می‌رسیم به یک پرسش اجتناب‌ناپذیر و آن این است که چه خودرو‌هایی را به واقع می‌توان یک نماد قلمداد کرد؟

پاسخ این پرسش، در عین سادگی می‌تواند سخت باشد. با وجود تعریفی که ذکر شد، آنچه ‌به واقع به یک نماد بال و پر می‌دهد این است که بیشتر وابسته به طرز فکر است و لایه‌ها و بخش‌های متعددی برای یک جایگاه نمادین وجود دارد. برای مثال، خودرو‌هایی وجود دارند که قابل ستایش هستند، اما تنها برای یک فرهنگ و قشر بخصوص. مثال بارز این قبیل خودرو‌ها نیز نیسان اسکای‌لاین GT-R است که محبوب نسل پلی‌استیشن است اما آیا برای افراد عادی نیز این جایگاه نمادین را دارد؟ شاید این خودرو‌ها، بیشتر نمادی برای یک مکتب باشند و بعد می‌رسیم به مواردی که به دلایل نادرست به یک نماد تبدیل شده‌اند مثل‌ هامر H2 که ژست پرهیبت و مخوفش به‌قدری سریع در مقابل باور‌های دوره قرار گرفت که جنرال موتورز مجبور به توقف تولید آن در سال 2010 شد و همراه با آن نیز پایان برند‌ هامر به واسطه فروش ضعیف رقم خورد. در کنار آن می‌توان به آنهایی اشاره کرد که تنها در یک مقطع یا دوره بخصوص در اوج بودند مثل کدیلاک الدورادو که بیشتر از هرچیز دیگری برانگیزنده روح آمریکای دهه 1950 میلادی است اما در عین حال، نمی‌توان این خصوصیت را برای موقعیت‌های مکانی دیگری (مثلا کوبا) تعمیم داد.
جدای از اینها، گونه دیگری از نماد نیز وجود دارد که جاذبه‌اش، فراتر از نسل‌ها، مُد، و مرز‌های ملی/فرهنگی است. نام بردن و تشخیص آنها نیز بسیار ساده است، برای مثال کسی هست که فولکس‌واگن بیتل را نشناسد؟! با وجود یک سرآغاز ناخوشایند، این خودرو به پرفروش‌ترین طرح خودروی تاریخ تبدیل شد و نه‌تنها تا 7 دهه روی خط تولید بود، بلکه در فرهنگ و سبک زندگی مردم نیز جا باز کرد. بیتل هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده است و نه تنها برای ژانر و برند خود، بلکه به جرات می‌توان گفت برای خودرو یک نماد معرف است.
حال که بحث نماد‌های معرف شد، حتما بار‌ها واژه جیپ را به جای یک خودرو آفرود شنیده‌اید‌ و این، گواهی است بر جایگاه نمادین اولین جیپ، که امروز در قالب رنگلر ادامه حیاط می‌دهد. دیگر خودرو‌هایی که می‌توانند در چنین جایگاهی قرار بگیرند، عبارتند از اولین نسل مینی، فولکس‌واگن Type2، استون‌مارتین DB5، جگوار F-Type، فیات 500 و پورشه 911. تمامی این خودرو‌ها معرف برند و سگمنت خود هستند و در عین اینکه به نماد‌های ملی تبدیل شده‌اند، تقریبا در تمامی دنیا شناخته‌شده هستند (حتی نزد غیرخودرویی‌ها) و هنوز هم محبوبیت روز‌های اوج خود را دارند. شاید نماد‌های ماندگار، بهترین تعریف برای خودرو‌هایی از این دست باشد‌ و آنچه که مسلم است، طراحان و خودروسازان نیز از ارزش این نماد‌های ماندگار کاملا با خبر هستند. بیتل، مینی و 500، همگی برای عصر مدرن بازطراحی و احیا‌ شده‌اند و این فرآیند، یک موفقیت تجاری بزرگ بوده است. 911 و رنگلر کماکان نمادی برای برند‌های خود هستند. جگوار هم برای همیشه با E-Type شناخته خواهد شد. در ضمن، فولگس‌واگن قرار است برداشت امروزی از Type2 را در هیبت I.D. Buzz ارائه کند که می‌تواند شهرت از دست رفته این کمپانی در ماجرا‌های Dieselgate را احیا‌ کند. البته در این بین، مشکلاتی هم به وجود می‌آید. برای مثال، بسیاری از خودروسازان، ساخته‌های نمادین خود را احیا‌ کرده‌اند‌ و یا در دست احیا‌ دارند و پرسش این است که با پایان این پروسه چه روندی را پیش خواهند گرفت؟ و اینکه برند‌های نوپا‌تر مثل لکسس و یا اینفینیتی که میراث مشخصی برای احیا‌ ندارند، چه خواهند کرد؟ آیا می‌توانند برای جبران این ضعف، نماد‌های تازه برای خود خلق کنند؟ و اگر امکانش بود، چگونه این فرآیند شدنی است؟

شاید بهترین پاسخ برای این پرسش، در یک نگاه موشکافانه‌تر به نماد‌های ماندگاری باشد که پیش‌تر اشاره شد و اینکه چگونه به چنین جایگاهی دست یافتند. شاید این بحث مطرح شود که چاشنی شانس هم در تبدیل آنها به یک برند ماندگار دخیل بوده یا به عبارت بهتر، در یک زمان مناسب و یک مکان مناسب عرضه شدند. یا اینکه بازاریابی و مدیریت فروش بسیار خوبی داشته‌اند. اما آنچه که مسلم است، چیزی فراتر از اینها در این موفقیت دخیل بوده‌ است. برای مثال، امثال مینی و جیپ بسیار نوآورانه بوده‌اند و امثال بیتل و 500، به شکل غیرقابل باوری ارزان‌قیمت و در دسترس عموم بودند. امثال 911 هم ارائه‌دهنده لذت رانندگی فوق‌العاده بالایی بودند. در کنار اینها، همگی از نظر زیبایی‌شناسانه نیز با نیمرخ و رُخی بی‌بدیل، کاملا متمایز بوده‌اند. جالب این است که این گروه خودرو‌ها، همگی دارای چراغ‌جلو‌های گردی شبیه به چشم انسان بوده‌اند که به انسان‌نمایی آنها‌ و تقویت کاراکتر مشخص آنها کمک بسزایی می‌کند.
تداوم نیز یک فاکتور تاثیرگذار در این موفقیت بوده است. تمامی این نماد‌ها دارای چرخه تولید بسیار طولانی‌مدتی بوده‌اند، آن هم به ظاهر بدون تغییر (بیتل) و یا با پیروی از یک مسیر طراحی بسیار مشخص و انقلابی (911) که باعث شده رفته رفته در ضمیر ناخودآگاه مردم نفوذ کنند. این مشخصه را به بسیاری از نام‌های قدیمی صنعت خودرو که به نوع خود می‌توانند نماد لقب بگیرند نیز می‌شود نسبت داد، مثل گلف، سری 3، رنج‌روور، کوروت و .... فراتر از این، آنچه ‌به نظر نماد‌های ماندگار را از دیگران مجزا می‌سازد، نمونه و الگوی طراحی ساده و بی‌آلایش است. برای مثال، برخلاف‌ هامر و ژست نظامی مصنوعی‌اش‌ و یا کدیلاک الدورادو با بال‌های کوسه اغراق‌آمیز عقبش، طراحی‌های ماندگار نمونه‌هایی از تبعیت فرم از عملکرد هستند و همین باعث شده با گذشت مدت زمانی طولانی از چرخه تولید نیز اعتبار خود را حفظ کنند. نمونه بارز آن نیز جیپ است که در اصل، برای میدان جنگ طراحی و ساخته شده بود، نه کاربری شهر و جاده. به همین ترتیب، فولکس‌واگن Type2 نیز در اصل به عنوان یک ون کار برای لوله‌کش‌های آلمانی طراحی و ساخته شد، نه برای موج‌سواران کالیفرنیا و یا هیپی‌ها‌ و بعد می‌رسیم به بیتل، 500 و مینی که قرار بود خودرویی ارزان‌قیمت و کاربردی برای مردم باشند، به این معنی که برخلاف نسل فعلی خود، دارای فرم‌های ساده و زیبایی فاقد هرگونه تظاهر و یا تزئینات اضافی هستند. در مورد 911 نیز به‌طور مشخص نیمرخ خودرو برگرفته از پیکربندی موتورعقب‌ و پیشینه برگرفته از بیتل آن بوده است، مثل فرم‌های پیکره دلفریب E-Type که بیشتر با تمرکز بر ارتقای آیرودینامیک بدنه شکل گرفته‌اند تا زیبا جلوه‌کردن.
با تمام اینها اما شاید هیچ‌یک از خودرو‌هایی که در این نوشتار به آنها اشاره شد، از روز اول با هدف تبدیل‌شدن به یک نماد خودرویی طراحی نشدند. برعکس، آنهایی که از روز اول با هدف رسیدن به یک جایگاه نمادین طراحی و مهندسی شدند (مثل‌ هامر H2)، خیلی زود به فراموشی سپرده شدند. در واقع، تبدیل‌شدن به یک نماد ماندگار، مثل جذاب یا به عبارتی، با حال‌بودن است؛ آنهایی که زیاد برای جذاب و با حال دیده شدن تلاش می‌کنند، همیشه محکوم به شکست هستند. به این ترتیب باید نتیجه گرفت ترکیبی از یک استایل ساده و بی‌آلایش، با تداوم، نوآوری و یک کاراکتر منحصربه‌فرد، مطمئنا می‌تواند در موفقیت تاثیرگذار باشد. شاید بشود گفت برای آنهایی که به دنبال تبدیل‌شدن به یک نماد هستند، بهترین رویکرد، سادگی در طراحی و دوری از هرگونه اغراقی است که تاثیرش، زودگذر است و فراموش‌شدنی.

آپلود عکس

ابزار پروپاگاندای نازی‌ها، به پرفروش‌ترین خودرو دنیا تبدیل شد


آپلود عکس 

با نسل مدرن مینی، یک نماد ماندگار روی پلت‌فرمی تازه بازتعریف شدآپلود عکس 

 

 

این تناسبات رعب‌آور ‌هامر H2 همیشه به عنوان یک اشتباه استراتژیک در یاد‌ها باقی خواهد ماند


آپلود عکس 

GT-R دهه 1990 خودرویی است نمادین؛ البته برای گروهی خاص از مردم

آپلود عکس 

جیپ را خیلی‌ها مترادف یک خودرو همه‌جا رو و سخت‌جان می‌دانندآپلود عکس 

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/25

آخرین قیمت محصولات Renault

آخرین قیمت محصولات Renault
خودرو رنو تلیسمان ۲۰۱۸، در بازار با قیمت ۲۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لیست قیمت محصولات رنو موجود در بازار و نمایندگی به شرح زیر است:

آپلود عکس

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/25

هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است

هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است
 معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: هوای تهران با شاخص کیفی ۱۱۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران، هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح مورخ 25 آبان ماه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی افزود: در این بازه زمانی وضعیت آلاینده مونوکسید کربن:(38) پاک، ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون:(75) سالم، ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون:(116) ناسالم برای گروه‌های حساس است.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/25

جاده چالوس تا دوشنبه یکطرفه می‌شود

جاده چالوس تا دوشنبه یکطرفه می‌شود
جاده چالوس تا دوشنبه یکطرفه می‌شود

مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌های ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور از جمله جاده چالوس را تا دوشنبه هفته آینده اعلام کرد.
 به نقل از تسنیم، در 24 ساعت گذشته براساس جدیدترین اطلاعات دریافتی از 2095 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 12.6 درصد افزایش را نشان می‌دهد.  طی شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد وسایل نقلیه در  آزادراه کرج تهران، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه کرج - قزوین، آزادراه تهران - کرج، تهران - پاکدشت، آزادراه ساوه - تهران و آزادراه تهران - ساوه انجام شده است.

محدودیت های ترافیکی تا 29 آبان‌ماه                                             

تردد موتور سیکلت از ساعت 12ظهر امروز تا ساعت 6 صبح دوشنبه 29 آبان‌ماه امسال از محورهای کرج – چالوس ، هراز، فیروزکوه و محورتهران – سمنان – مشهد ، محورهای قوچان-مشهد، سبزوار-مشهد و تربت حیدریه – مشهد وبالعکس ممنوع است.  تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

محور کندوان:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 روز جمعه مورخ 26 آبان‌ماه (فردا) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18 تا 24 فردا  از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت12 روز یکشنبه هفته آینده تا ساعت 2 بامداد روز دوشنبه 29 آبان از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روز یکشنبه 28 آبان‌ماه تا ساعت 2 بامداد روز دوشنبه 29 آبان‌ماه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.
  محور هراز:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 یکشنبه هفته آینده تا ساعت 2 بامداد روز دوشنبه 29 آبان‌ماه  از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت 14  روز یکشنبه تا ساعت 2 بامداد روز دوشنبه از آب اسک به سمت رودهن(محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود.

همچنین تردد انواع  تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. در محور هراز نیز تردد تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی تا ساعت 2 بامداد روز دوشنبه هفته آینده ممنوع است.

محور فیروزکوه:

تردد همه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 فردا و همچنین از ساعت 8 تا 24 روز یکشنبه هفته آینده از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

در محور آستارا- اردبیل و بالعکس، محورهای قدیم قزوین – رشت و بالعکس و محورهای استان خراسان رضوی محدودیت‌های ترافیکی از امروز تا دوشنبه هفته آینده اعمال می‌شود.

همچنین محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان های  البرز و تهران،  تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/24

کنترل و اعمال قانون ۲۲ درصد تخلفات رانندگی توسط سامانه‌های هوشمند

کنترل و اعمال قانون ۲۲ درصد تخلفات رانندگی توسط سامانه‌های هوشمند
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا اعلام کرد
کنترل و اعمال قانون ۲۲ درصد تخلفات رانندگی توسط سامانه‌های هوشمند

 رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا از رصد ۲۲ درصدی تخلفات رانندگی توسط سامانه‌های هوشمند در ۶ ماهه اول امسال خبر داد.

 به نقل از فارس، سرهنگ احمد کرمی‌اسد رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا در خصوص آمار مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا درباره نحوه کنترل تخلفات 6 ماه اول سال اظهار داشت: در مدت ٦ ماه، حدود ٢٢ و نیم درصد تخلفات با سامانه‌های هوشمند کنترل شده‌اند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: باقی متخلفان توسط همکاران به صورت دستی و استفاده از دستگاه‌های دست افزار و کامپیوترهای کوچکی که در اختیارشان وجود دارد، اعمال قانون شده‌اند.

سرهنگ کرمی اسد افزود: در معابر برون‌شهری نیز، تقریباً ٣ درصد تخلفات را با سامانه‌های هوشمند چک کرده‌ایم و مابقی توسط همکاران با دوربین کنترل شده‌اند.

آدرس سایت: www.mahercar.ir

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/24

همه چیز در مورد صندلی خودرو‌ها

همه چیز در مورد صندلی خودرو‌ها
 صندلی‌های در خودرو از مهم‌ترین بخش‌های هستند، زیرا اگر به حد کافی راحت نباشند حس خوبی به مصرف کننده نخواهد داد.
 به نقل از جام جم آنلاین، بی‌شک یکی از مهم‌ترین قطعات به کار رفته در کابین اتومبیل‌ها، صندلی‌ آن‌ها است. از شروع صنعت اتومبیل‌سازی، صندلی‌های به کار رفته در خودرو‌ها در حال تغییر بودند. صندلی‌های ابتدایی به کار رفته در خودرو‌های قدیمی، معمولا بسیار سنگین و البته سخت بودند ولی با گذر زمان صندلی خودرو‌ها دچار تغییرات فرمی بسیاری شدند. امروزه مد و اصول جدید زیبایی وارد دنیای طراحی خودرو‌ها شده است و همانگونه که انتظار می‌رود، قطعات به کار رفته در داخل اتومبیل‌ها نیز تحت تاثیر این فرایند قرار گرفتند و به همین امروزه یکی عناصر تاثیرگذار در طراحی صندلی خودرو‌ها مد و ترند‌های روز می‌باشد. در گذشته صندلی‌های بکار رفته در اتومبیل‌ها بیشتر نقش کاربردی داشتند، به همین دلیل ساختار کل صندلی تنها مسئله‌ای بود که طراحان باید آن را در نظر می‌گرفتند، اما با گسترش علم ارگونومی در صنایع مختلف، یکی دیگر از عناصری که طراحان صندلی خودرو باید به آن توجه می‌کردند، ارگونومیک بودن صندلی‌ها بود؛ البته تعریف ارگونومیک بودن صندلی‌ها در اتومبیل‌های مختلف، متفاوت است به همین دلیل معمولا فرم کلی صندلی‌ها در خودرو‌های مختلف، با هم تفاوت دارد.

وزن و فرم کلی صندلی اتومبیل‌ها

در سال 1985 میلادی با گسترش مسابقات اتومبیل‌رانی و البته توسعه علم ارگونومی، طرح اولین تولید صندلی‌های مسابقه‌ای شکل گرفت. هدف از ساخت صندلی‌های مسابقه‌ای برای خودرو‌های این حوزه، کم کردن وزن صندلی و همچنین کاهش آسیب‌های وارد شده به راننده در اثر تکان خوردن خودرو بود. با گذشت زمان و کشف متریال جدید، صندلی‌های مسابقه‌ای نیز پیشرفت کردند و امروزه این صندلی‌ها با استفاده از فیبر کربن ساخته می‌شود و همچنین فرم آن‌ها به شکلی است که راننده اتومبیل کمترین فشار و ارتعاش را زمان رانندگی حس می‌کند؛ اما امروزه می‌توانیم ویژگی‌های صندلی‌های مسابقه‌ای را در صندلی‌های خودرو‌های شهری نیز ببینیم. در چند سال اخیر بسیاری از طراحان حوزه خودرو، صندلی‌های اتومبیل‌ها را به شکلی طراحی می‌کنند که فرم و ساختار آن‌ها گودی‌های بدن انسان را پر کند تا در زمان حرکت کمترین میزان ارتعاش و فشار به راننده و سرنشینان وارد شود.

گرم‌کن و سرد‌کن صندلی خودرو

در یک دهه اخیر، با گسترش فناوری‌های مختلف در حوزه اتومبیل‌سازی، صندلی خودرو‌ها نیز دست‌خوش تغییرات فراوانی شده‌اند. یکی از تکنولوژی‌های استفاده شده در صندلی خودرو‌ها که به صورت آپشن‌های قابل سفارش در دسترس عموم است، گرم‌کن و سرد‌کن صندلی خودرو می‌باشد. امروزه طراحان و مهندسان صندلی‌های خودرو، با بهره‌گیری از یک انتقال دهنده هوا، توانسته‌اند سیستمی را بوجود بیاورند که سرنشینان قادر هستند دمای رویه صندلی را با آن تغییر دهند، به شکلی که باد سرد و یا گرم از طریق کانال‌هایی در ساختار کلی صندلی خودرو به جریان در می‌آید و رویه صندلی اتومبیل سرد و یا گرم می‌شود؛ البته برای انتقال دما به رویه صندلی، طراحان فعال در این حوزه می‌بایست از رویه چرم برای صندلی خودرو‌ها استفاده کنند تا دما به شکل یکنواخت بر روی سطح صندلی خودرو جریان پیدا کند.

صندلی‌های راحت‌تر!

یکی از آپشن‌هایی که امروزه در خودرو‌های لوکس استفاده می‌شود، ماساژور صندلی خودرو است. بسیاری از خودروسازان با استفاده از یک موتور الکتریکی کوچک در زیر صندلی‌های اتومبیل، یک جریان متناوب به شکل امواج منظم در صندلی خودرو ایجاد می‌کنند تا راننده و سرنشینان بتوانند از یک صندلی ماساژور در اتومبیل‌شان لذت ببرند.

امروزه مهندسان و طراحان حوزه اتومبیل‌سازی در بسیاری از خودرو‌ها نیز با استفاده از ریل‌های متعدد در کل ساختار صندلی، این فرصت را برای راننده و سرنشینان خودرو بوجود آورده‌اند که با استفاده از دکمه‌های تعبیه شده در خودرو، فرم کلی صندلی اتومبیل را تغییر دهند و آن را به شکلی استفاده کنند که در آن راحت‌تر هستند.

یکی دیگر از فناوری‌هایی که در خودرو‌های امروزی استفاده می‌شود، مموری (حافظه) صندلی خودرو است. این آپشن استفاده شده در صندلی اتومبیل‌ها به اجازه می‌دهد که حالت صندلی خودرو را به صورت یک فرم پیش‌فرض در مموری صندلی خودرو ذخیره کنید تا در هنگام نشستن بر روی صندلی اتومبیل، با فشردن یک دکمه فرم و جایگاه صندلی خودرو به حالت دلخواهتان تبدیل شود.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher


1396/08/24

کارپینو زیرمجموعه تاکسیرانی نیست

کارپینو زیرمجموعه تاکسیرانی نیست
تدوین آئین نامه برای نظارت بر تاکسی های اینترنتی با هماهنگی وزارت کشور
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه کارپینو زیرمجموعه تاکسیرانی نیست، گفت: این شرکت تنها با دریافت مجوز از سازمان تاکسیرانی، برای ارائه سرویس از رانندگان تاکسی ثبت نام کرده است.
 به نقل از فارس، محسن پورسیدآقایی با بیان اینکه شرکت کارپینو مانند اسنپ و تپسی مربوط به بخش خصوصی است، گفت: با این تفاوت که کارپینو از سازمان تاکسیرانی مجوز گرفته و با هماهنگی، رانندگان تاکسی را تحت پوشش قرار داده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تاکسی های اینترنتی می توانند با اخذ مجوز در قالب بخش های خصوصی توسعه یابند، تصریح کرد: اصل موضوع توسعه حمل و نقل اینترنتی است که باعث کاهش ترافیک، آلودگی هوا و معضل پارکینگ می شود، اما تمام مزایای تاکسی های اینترنتی دلیل عدم نیاز به نظارت بر آنها نیست.

وی از تدوین آئین نامه ای با هماهنگی  وزارت کشور برای نظارت بر فعالیت تاکسی های اینترنتی خبر داد و گفت: این آئین نامه با هدف مدیریت و نظارت بیشتر بر حمل و نقل اینترنتی در حال تدوین است که مطابق آن شرکت ها به منظور نظارت پذیری ملزم به دریافت مجوز خواهند شد.

پورسید آقایی با اشاره به اینکه دریافت مجوز برای کنترل و نظارت بیشتر بر فعالیت تاکسی های اینترنتی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: به توسعه و رشد  بخش خصوصی در این حوزه معتقد هستیم و این اقدام تنها نظارت بر فعالیت این تاکسی ها را میسر می کند.

آدرس سایت: www.mahercar.ir

آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/23

تفاوت دنا پلاس با دنا توربوشارژ چیست؟

تفاوت دنا پلاس با دنا توربوشارژ چیست؟
تفاوت دنا پلاس با دنا توربوشارژ چیست؟

دنا پلاس توربو شارژ با طراحی متفاوت نسبت به دنا پلاس به زودی راهی بازار خواهد شود.
 به نقل ازتسنیم  ، دنا پلاس توربو با موتور 1٫7 لیتری 150 اسب بخار با گشتاور 215 نیوتون متر قرار است به زودی راهی بازار شود و پیش فروش آن هم  از چند روز دیگر آغاز می شود.

براساس اعلام ایران خودرو، دنا پلاس توربو از نظر امکانات رفاهی و برخی بخش های طراحی با نسخه معمولی دنا پلاس متفاوت است. از مهمترین تغییرات خودرو دنا پلاس توربوشارژ نسبت به دنا پلاس می توان به رینگ و تایر بزرگتر (205.50.16) و 5 پیچ، طرح رینگ آلومینیومی جدید، تغییر طرح سر دسته دنده و نصب موتور توربوشارژ اشاره کرد.

جزئیات تفاوت دنا پلاس با دنا پلاس توربو شارژ را در تصویر زیر مشاهده کنید.

آپلود عکسآدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/23

ارسال پیامک پرداخت عوارض برای مالکان خودروهای تهرانی

ارسال پیامک پرداخت عوارض برای مالکان خودروهای تهرانی
 مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران گفت: به منظور پیگیری وصول درآمدهای پایدار شهرداری تهران و مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض پایدار، در هفته جاری پیامک اطلاع رسانی پرداخت عوارض خودرو به شهروندان تهرانی ارسال شده است.
 به نقل از صدا و سیما، مهدی رزمی در مورد اطلاع رسانی پرداخت عوارض خودرو افزود: طی هماهنگی های به عمل آمده از طریق مبادی ذیربط به مالکان خودروهای شهر تهران که عوارض خودروی خود را تاکنون پرداخت نکرده و یا دارای بدهی سال های قبل نیز هستند، پیامکی تحت عنوان «مالک محترم خودروی {....} لطفا جهت پرداخت عوارض خودرو خود به سامانه دفاتر خدمات الکترونیک شهر و یا دفتار پیشخوان دولت مراجعه نمایید» ارسال شده است.
مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران در پایان اظهار امیدواری کرد: شهروندان تهرانی با مشارکت در پرداخت به موقع عوارض پایدار به خصوص در پرداخت عوارض خودرو در آبادانی و توسعه حمل و نقل عمومی شهر خود، سهیم بوده و مدیریت شهری را نیز در رسیدن به این امر یاری کنند.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/23

ترافیک سنگین در آزادراه کرج-تهران

ترافیک سنگین در آزادراه کرج-تهران
ترافیک سنگین در آزادراه کرج-تهران

 سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین در آزادراه کرج-تهران خبر داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران ، سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت ترافیک جاده های کشور اظهار کرد: در حال حاضر تراقیک در محور تهران-آمل در محدوده تونل وانا، در آزادراه قزوین-کرج در محدوده شهر کرج و در ادامه در آزادراه کرج-تهران در بیشتر مقاطع مسیر سنگین و در سایرمحورهای اصلی کشور تردد به صورت روان در جریان است.

وی افزود: تاکنون هیچ گونه مشکل جوی خاصی مشاهده و یا گزارش نشده است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/22

چند توصیه مهم و اساسی برای افزایش طول عمر خودرو

چند توصیه مهم و اساسی برای افزایش طول عمر خودرو
چند توصیه مهم و اساسی برای افزایش طول عمر خودرو

 خودرو همانقدر که به شما سواری می‌دهد همانقدر هم رسیدگی و مراقبت می‌خواهد، اگر نه درست در جایی که فکرش را نمی کنید شما را در جاده می‌گذارد. به عقیده بسیاری از کارشناسان رسیدگی و توجه به خودرو علاوه بر اینکه می‌تواند عمر آن را چندبرابر کند، رانندگی را نیز برای شما لذت بخش‌‌تر می‌کند.
 به نقل از ایران جیب ، بر همین اساس، یک کارشناس خودرو توصیه‌هایی ساده برای شما دارد تا با به کار بستن آنها عمر خودرو بیشتر شود و احتمال خراب شدن ناگهانی آن کمتر.

1 - هر 20 یا 30 هزار کیلومتر شمع خودرو را تعویض کنید. شمع خودرو در نتیجه زیاد کار کردن و تحمل گرمای زیاد و حرارتی که از جریان الکتریسیته ناشی می‌شود، دچار آسیب می‌شود و نوک شمع که جنس آن فلزی است، خورده می‌شود. از طرفی در نتیجه سوختن موادی مانند بنزین در فضایی که شمع قرار دارد، املاح این سوختگی بر روی شمع یک لایه از فلزی مانند سرب باقی می‌گذارد که به تدریج در تولید جرقه اختلال ایجاد می‌کند. این اختلال باعث خام سوزی و ناقص کار کردن موتور و در نتیجه فشار آمدن به موتور و افزایش مصرف سوخت می‌شود.

2 - بدلیل پایین بودن کیفیت بنزین موجود در کشورمان، صافی بنزین خودرو را هر 5000 کیلومتر تعویض کنید. تعویض صافی بنزین از آنجا ضروری است که جایگاه‌های سوخت از فیلترینگ مناسبی برخوردار نیستند. حتی بسیاری از کامیون‌های حمل بنزین نیز از مخزن تمیز و بدون املاح محرومند، زیرا بسیاری از آنها علاوه‌بر بنزین، گازوئیل، نفت سیاه و مانند اینها را نیز جا به جا می‌کنند که رسوبات فراوانی را به جایگاه‌های سوخت منتقل می‌کنند. البته تعویض صافی بنزین به مدل خودرو هم بستگی دارد؛ اما کارشناسان عقیده دارند هرقدر که مدل خودرو بالاتر می‌رود، تعویض زودهنگام صافی بنزین نیز ضروری‌‌تر به نظر می‌رسد، زیرا با بالا رفتن مدل خودرو تعداد دفعاتی که به خودرو بنزین زده می‌شود هم بالاتر می‌رود و طبیعتا رسوبات باک هم بیشتر می‌شود.

3 - سعی کنید تسمه تایم خودرو را هر 60000 کیلومتر تعویض کنید. بهترین تسمه تایمی که می‌توانید استفاده کنید نمونه ای است که کارخانه تولیدکننده خودرو برای هر مدل معرفی می‌کند. این نمونه‌ها معمولا از مشخصات فنی تایید شده بهتری برخوردار هستند. برخی خودروها مانند هیوندایی آزرا یا تویوتا کمری که به جای تسمه تایم زنجیر تایم دارند تا 150 هزار کیلومتر نیازی به تعویض زنجیر تایم خود ندارند.
4 - روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا در هر 5000 کیلومتر تعویض شودبهتر است. تعویض فیلتر هوا نیز بستگی به شرایط آب و هوایی دارد. برای مثال در شهرهایی که گرد و غبار در آنها بیشتر است، باید فیلتر هوای خودرو زودتر از دیگر شهرها که شرایطی عادی دارند تعویض شود. زمان پیشنهادی کارشناسان برای تعویض فیلتر هوا بین 5 تا 10 هزار کیلومتر کارکرد است. کارشناسان توصیه می‌کنند هرگز خودتان اقدام به تمیز کردن فیلتر هوا نکنید، زیرا ذرات موجود در آن سرطان‌زا است، این کار را به افرادی بسپارید که در این کار خبره هستند و از ماسک‌ها و دستکش‌های ویژه استفاده می‌کنند.

5 - از هل دادن خودروهای انژکتوری جهت روشن کردن خودداری کنید.

6 - ماهی یک بار کولر خودرو را به مدت چند دقیقه برای جلوگیری از مخلوط شدن گاز کولر با روغن مخصوص آن روشن کنید، این کار از فاسد شدن گاز و روغن هم جلوگیری می‌کند.

7 - هنگام روشن بودن خودرو از باز کردن کابل باتری خودداری کنید، زیرا وقتی خودرو روشن است یک سری مدارهای الکتریکی در حال کار هستند. وقتی که چند قطعه الکتریکی همزمان با هم در حال کار کردن هستند، قطع ناگهانی برق باعث ایجاد نوسان در برق خودرو و در نتیجه آسیب دیدن قطعات الکتریکی می‌شود.

8 - با روشن شدن چراغ استاپ، خودرو را متوقف کنید با نمایندگی تماس بگیرید. چراغ استاپ، چراغی برای اعلام خطر است و روشن شدن آن به این معنا است که خودرو بیش از حد داغ شده، ترموستات آن به درستی عمل نمی‌کند، سطح روغن آن پایین آمده و.... هنگام روشن شدن چراغ استاپ در خودرو نمانید و از آن پیاده شوید.

9 - با روشن شدن چراغ چک، خودرو را خاموش کنید و بست باتری را چند ثانیه جدا نموده و سپس اتصال دهید. اگر چراغ خاموش نشد، به نمایندگی مراجعه کنید. چراغ چک در مواقعی روشن می‌شود که سنسورهای خودرو دچار مشکل شوند؛ بنابراین اگر هر کدام از سنسورها که در خودرو به کار رفته اند، مانند سنسور انژکتور، ABS و یا هر کدام از مدارهای خودرو، دچار مشکل شوند، گزارش آن به ECU می‌رود و این چراغ روشن می‌شود. در این شرایط با مراجعه به تعمیرگاه و با استفاده از دستگاه دیاگ می‌توانید به مشکل خودرو پی ببرید.

10 - در اول صبح بعد از روشن کردن خودرو نیازی به گرم کردن آن در حالت توقف نیست و در کمتر از یک یا دو دقیقه خودرو را حرکت دهید و مسافت یک کیلومتر را با دنده 1 و 2 برانید.

11- توجه داشته باشید که هیچ دستگاه عیب یابی قادر به تنظیم میزان سوخت مصرفی نیست. دستگاه عیب یاب فقط می‌تواند میزان مصرف سوخت بالا یا پایین را نشان دهد و رفع عیب به عهده مکانیک است؛ بنابراین اگر مصرف سوخت خودرو شما زیاد است، با تشخیص به موقع، اصلاح آن را به دست تعمیرکاران با تجربه بسپارید.

12 - توصیه می‌شود اولین تعویض روغن در 2500 کیلومتر انجام شود. البته این میزان نیز در خودروهای مختلف متفاوت است. برای مثال خودروهای با کیفیت تا کیلومترها نیازی به تعویض اولیه روغن ندارند در صورتی که برخی خودروهای بی کیفیت بعد از هزار کیلومتر نیاز به تعویض روغن دارند.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/22

با پیش پرداخت ۱۴ میلیون تومانی صاحب برلیانس H۲۳۰ شوید

با پیش پرداخت ۱۴ میلیون تومانی صاحب برلیانس H۲۳۰ شوید
با پیش پرداخت ۱۴ میلیون تومانی صاحب برلیانس H۲۳۰ شوید

سایپا از فروش برلیانس H۲۳۰ با ۱۴ میلیون تومان پیش پرداخت خبر داد.
 بر اساس اعلام این شرکت مابقی مبلغ در زمان ارسال دعوتنامه محاسبه و از خریدار دریافت خواهد شد.
گفتنی است مبلغ چک ها در زمان ارسال دعوتنامه اعلام می شود.
سود مشارکت 18 درصد و سود انصراف 15 درصد است.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/22

همه پمپ های بنزین مناطق زلزله زده فعالند

همه پمپ های بنزین مناطق زلزله زده فعالند
همه پمپ های بنزین مناطق زلزله زده فعالند

 مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: با توجه به ادامه فعالیت همه پمپ بنزین ها در مناطق زلزله زده، شایعه تعطیلی آنها نادرست است و در صورت رسیدن موج جدید سرما، برای تامین سوخت بیشتر آماده ایم.
 به نقل از ایرنا، «سیدمحمدرضا موسوی خواه» عصر امروز (دوشنبه) گفت: هیچ پمپ بنزینی در این مناطق تعطیل نشده و روند عرضه سوخت بخوبی در حال اجراست.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اضافه کرد: چهار پمپ بنزین در سرپل ذهاب آسیب دیده بود که اکنون همه آنها به مدار فعالیت بازگشته اند.
وی ادامه داد: بر حسب احتیاط برای جلوگیری از کمبود سوخت، سه جایگاه سیار عرضه بنزین در قصر شیرین مستقر کردیم تا به مناطق مورد نیاز اعزام شوند که تاکنون به استفاده از آنها نیازی نبوده است.
موسوی خواه درباره وضعیت جایگاه عرضه سوخت سی.ان.جی (گازطبیعی فشرده) نیز گفت: پس از زلزله به دلیل احتمال وقوع حادثه در شبکه گازرسانی، گاز جایگاه های عرضه سی.ان.جی را قطع کردیم تا به طور دقیق خسارت های احتمالی بررسی شود که خوشبختانه مشکلی نبود و همه جایگاه های سی.ان.جی به مدار فعالیت بازگشتند.

** در تامین و ارسال نفت سفید مورد نیاز به مناطق زلزله زده هیچ محدودیتی نداریم
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: تا ساعت 13 امروز 320 هزار لیتر نفت سفید به مناطق زلزله شده تحویل داده شد و اکنون نفت سفید به میزان کافی توزیع شده است.
به گفته وی، میزان ذخیره نفت سفید اکنون نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است و علاوه بر مناطق زلزله زده می توان این سوخت را به همه نقاط کشور ارسال کرد.
وی از هماهنگی برای اعزام فوری تانکر حامل نفت سفید به هر منطقه زلزله زده خبر داد.
موسوی خواه افزود: همچنین یک میلیون و 700 هزار لیتر بنزین و 717 هزار لیتر گازوییل در مناطق زلزله زده عرضه شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ادامه داد: همچنین بیش از یک هزار و سیلندر گاز تهیه شده تا در بین زلزله دیدگان سرپل ذهاب و سایر مناطق توزیع شود.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.

این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از ستاد مدیریت بحران کشور، تاکنون در این زمین لرزه 407 نفر جان باخته و 6700 نفر مصدوم شده اند.
پس لرزه ها هنوز ادامه دارد.
اکنون مسئولان برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی در مناطق زلزله زده حضور دارند.
قرار است فردا رییس جمهوری به مناطق زلزله زده برود.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/21

افزایش ۸۰ درصدی نرخ طرح ترافیک لغو شد

افزایش ۸۰ درصدی نرخ طرح ترافیک لغو شد
با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری:
افزایش ۸۰ درصدی نرخ طرح ترافیک لغو شد

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم مبنی بر افزایش ۸۰درصدی عوارض ورودبه محدوده طرح ترافیک را بیش از نرخ تورم اعلامی از ناحیه بانک مرکزی دانست وابطال کرد.
 به نقل از باشگاه خبرنگاران ، به موجب شکایت شاکی از مصوبه مورخ 11 بهمن سال 94 شورای اسلامی شهر تهران دوره چهارم به شماره شناسه 2157 آمده است: شورای اسلامی شهر تهران لایحه نرخ ورود به طرح ترافیک را با افزایش 80 درصدی نسبت به سال قبل (سال 1394) به تصویب رسانده و جهت اجرا آن را به شهرداری تهران ارسال کرده و لایحه مزبور توسط شهرداری به اجرا در آمده است و در حال حاضر مبالغ اعلامی با اعمال افزایش 80 درصدی از طریق شهرداری از عموم مردم ( چه کسانی که دارای سهمیه هستند و چه کسانی که از سهمیه سایر یا آزاد استفاده می نمایند) اخذ می‌شود.

در ادامه شکایت شاکی آمده است: از آنجا که افزایش هزینه‌های عمومی از جمله هزینه‌های عوارض و ... می‌بایست با رعایت قانون اساسی و رعایت قانون مساعد به حال مردم و عرف تعیین، تبیین و اجرا شود، متأسفانه در لایحه مصوب شورای اسلامی تهران که هیچ‌گونه سندی از آن در اختیار مردم گذارده نشده است، به صورتی غیر عادلانه و مغایر با اصول سه و چهار قانون اساسی و اوضاع و احوال اقتصادی مردم و نرخ تورم اعلامی توسط دولت که برای سال 1395، 12 درصد اعلام شده، اقدام کردند و در مصاحبه های خبری که توسط رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران بیان شده این گونه آمده است که این افزایش قیمت چندان برای استفاده کنندگان از آرم طرح ترافیک دشوار نیست.

شاکی یادآور شده است: در پیوست اسناد تقدیمی سندی را به عنوان نمونه ارائه داده‌ام که با مداقه در آن معلوم می‌شود شهرداری و شورای شهر تهران بدون در نظر گرفتن حقوق آحاد جامعه آن هم در این برهه از زمان که اکثریت مردم در تنگنای اقصادی به سر می‌برند به صورت یکطرفه و غیر عادلانه و بدون رعایت حقوق مردم، هزینه های طرح ترافیک را بیش از 80 درصد افزایش داده‌اند که ادامه این روند در سال‌های بعد هزینه‌های گزافی را بر مردم تحمیل خواهد کرد. در سند ارائه شده که مربوط به سال 1395 است، برای مدت زمانی 214 روز از سال مبلغ 15 میلیون و 508 هزار ریال از متقاضی اخذ شده که در مقایسه با سال 1394 آن هم برای مدت 230 روز از سال، این مبلغ بیش از دو برابر محاسبه شده است.

شاکی تصریح کرده است:  آنچه مسلم است بخش عظیمی از استفاده کنندگان از طرح ترافیک قشر متوسط جامعه (کارمندان، مسافرکش‌ها، کارگران، کسبه و افراد خاص معلولان، جانبازان و ...) هستند که در مصوبه اخیر به هیچ عنوان رعایت حقوق اشخاص نشده است، در حالی که نرخ طرح ترافیک در مصوبه شورای شهر تهران افزایش دو تا سه برابری داشته که مصوبه مذکور مخالف قانون بوده و از این حیث موجبات تضییع حقوق مردم را فراهم آورده است لذا با توجه به مراتب فوق، تقاضای دستور موقت مبنی بر توقف اجرای مصوبه و متعاقب آن ابطال مصوبه شورای شهر تهران را دارم.

شاکی دیگر این مصوبه نیز طی شکایتی جداگانه اعلام کرده است: سازمان طرح ترافیک شهرداری تهران بابت صدور جواز عبور و مرور محدوده طرح ترافیک جهت سال 1395 مبلغ چهار میلیون و 900 میلیون تومان (49 میلیون ریال) مطالبه می‌کند در حالی که در سال قبل حدود سه میلیون تومان هزینه آرم طرح ترافیک بوده است و سازمان طرح ترافیک با استناد مصوبه جلسه 232 مورخ 11 بهمن 1394  بدون هیچ‌گونه ضابطه‌ای حدود دو برابر سال قبل مطالبه می‌کند( یعنی هشتاد درصد) که این امر موجب عدم توانایی اشخاص با درآمد پایین می‌شود، مانند اینجانب که با توجه به کهولت سن جهت رفت و آمد به محل کارم که شرکت فوق در واقع در میدان شهدا است، ناچار به استفاده از وسیله شخصی هستم و متاسفانه خارج از توانایی اکثر اشخاص با درآمد متوسط پایین است. لذا جهت جلوگیری از اجحاف به افرادی که ضرورت دارد از آرم طرح ترافیک استفاده  کنند تقاضای ابطال مصوبه مذکور و صدور کارت و آرم طرح ترافیک سالیانه به قیمت عادلانه به نسبت بهای سال قبل را دارد.

بر اساس این گزارش، در پاسخ به شکایت مذکور، رئیس شورای اسلامی شهر تهران دوره چهارم به موجب لایحه شماره 7338/160 مورخ یکم تیر ماه سال 1394، توضیح داده است:« ماده واحده موضوع مصوبه تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 1395، در اجرای بند 16 ماده 71 و 77 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب یکم خرداد سال 1375، مجلس شورای اسلامی و اصلاحات و الحاقات بعدی آن و همچنین در اجرای مفاد تبصره یکم ماده 50 قانون مالیات بر ارزش افزوده و به منظور جبران عوارض زیست محیطی و ترافیکی ناشی از ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک شهر تهران و نیز اعمال مدیریت هوشمند در محدوده فوق از طریق به کارگیری امکانات و تجهیزات لازم به تصویب رسیده است.

در نهایت، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی، با اکثریت آرا اعلام کرد: مطابق ماده 77 اصلاحی قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، شورای اسلامی شهر می‌تواند نسبت به وضع عوارض متناسب با تولیدات و درآمدهای اهالی به منظور تامین بخشی از هزینه‌های خدماتی و عمرانی مورد نیاز شهر طبق آیین نامه هیئت وزیران اقدام کند. نظر به اینکه افزایش عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 1395 نسبت به سال 1394 حدود 80 درصد و بیش از نرخ تورم اعلامی از ناحیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین مصوبه دویست و سی و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم به تاریخ 11 بهمن سال 94  به شماره شناسه 2157 صرفاً در این قسمت، خلاف قانون و خارج از حدود اختیارات مرجع وضع تشخیص می‌شود و با استناد به بند یک ماده 12 و 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می‌شود. ضمناً با اعمال ماده 13 قانون اخیرالذکر و عطف اثر ابطال مصوبه مورد شکایت به تاریخ تصویب آن موافقت نشد.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/21

ظرفیت ثبت نام دنا پلاس تکمیل شد

ظرفیت ثبت نام دنا پلاس تکمیل شد
ظرفیت ثبت نام دنا پلاس تکمیل شد

ایران خودرو اعلام کرد ظرفیت ثبت نام دنا پلاس پس از گذشت ۵ ساعت تکمیل شد.

  امروز 21/080/96 از ساعت 10 صبح دور جدید پیش فروش اینترنتی خودرو دنا پلاس آغاز شد.
این خودرو با پیش پرداخت 24 میلیون تومانی و موعد تحویل اسفند 96،فروردین و اردیبهشت 97 قابل ابتیاع بود.
سود مشارکت برای اسفند 96، 17% و سود انصراف 15% خواهد بود.
قابل ذکر است سود مشارکت و انصراف فروردین و اردیبهشت 97 نیز 18% و 15% است.
مدت زمان ثبت نام این خودرو تا تکمیل ظرفیت اعلام شده بود که پس از گذشت 5 ساعت تمامی ظرفیت های این خودرو به اتمام رسید.آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/21

افزایش آلودگی هوا از سه‌شنبه

افزایش آلودگی هوا از سه‌شنبه
افزایش آلودگی هوا از سه‌شنبه

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش شاخص آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی از روز سه‌شنبه (۲۳ آبان ماه) خبر داد.
 به نقل از ایسنا ،  احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، با گذر سامانه بارشی به سمت نیمه شرقی کشور امروز برای سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق بارش باران و رعد و برق، وزش باد در ارتفاعات بارش برف و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

استان‌های پربارش

وی با اشاره به اینکه شرق دریای خزر امروز مواج است، گفت:  شدت بارش در این مدت در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود همچنین امروز در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور افزایش ابر و بارش خفیف باران و وزش باد رخ خواهد داد.

وقوع گرد وغبار در پنج استان


مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (22 آبان ماه) بارش باران درشمال شرق ادامه خواهد داشت، اظهارکرد: روز یکشنبه به علت وزش باد شدید در استان‌های تهران، قم، البرز، قزوین، مرکزی، سمنان، اصفهان و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در شرق یزد، شرق کرمان، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و جنوب سیستان و بلوچستان گرد و خاک رخ خواهد داد.

افزایش غلظت آلاینده‌ها

به گفته وظیفه، از روز سه‌شنبه تا روزهای پایانی هفته به سبب پایداری جو افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت پیش‌بینی می‌شود همچنین به سبب نفوذ زبانه پرفشار روی خلیج فارس، روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و روز سه‌شنبه دریای عمان مواج خواهد بود.

تهران فردا صاف است

وی در مورد شرایط جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا صاف گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 18 و 8 درجه سانتیگراد خواهد بود و روز سه‌شنبه (23 آبان ماه) صاف همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای 17 و 7 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/20

دریافت گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت اجرایی شد

دریافت گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت اجرایی شد
ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ابلاغ اجرای ماده ۵۴ قانون بیمه شخص ثالث به نیروی انتظامی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ابلاغ اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث به نیروی انتظامی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ابلاغ اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث به نیروی انتظامی جهت دریافت گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت به شرح ذیل است:

«بر اساس ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث مصوب مجلس شورای اسلامی، پیش بینی شده است که گواهینامه‌ رانندگی که قبلاً به استناد ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی صرفاً برای دارندگان کارت پایان خدمت یا مشمولان تعیین تکلیف شده قابل صدور بوده، بدون نیاز به ارائه کارت پایان خدمت و معافیت صادر شود. از سوی دیگر، بر اساس ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب سال 1390 مجلس شورای اسلامی، ناجا موظف به شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب است.

از آن جایی که اجرای این مصوبه مجلس شورای اسلامی تعارضاتی با مواد 10 و 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی را به دنبال داشت، لذا ضمن تعامل با مجلس و برگزاری جلسات مشترک بین مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح جمع‌بندی شد که ناجا نسبت به اجرای ماده‌ی 54 قانون بیمه شخص ثالث اقدام کند که البته اجرای این ماده نافی اجرای ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی نخواهد بود.

فلذا به ناجا ابلاغ شد ضمن فراهم کردن مقدمات کار حداکثر از تاریخ 96/09/01 نسبت به اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث مصوبه مجلس شورای اسلامی اقدام کند.»


آدرس تلگرام: telegram.me/tuneupmaher

1396/08/20

ثبت تخلفات موتورسیکلت‌ها توسط دوربین‌ از اول آذر

ثبت تخلفات موتورسیکلت‌ها توسط دوربین‌ از اول آذر
ثبت تخلفات موتورسیکلت‌ها توسط دوربین‌ از اول آذر

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از ابتدای آذرماه تخلفات موتورسیکلت سواران تهرانی توسط دوربین‌های ثبت تخلف شناسایی می‌شود.
به نقل از مهر، سردار محمدرضا مهماندار درباره طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف گفت: چندین سال است که تخلفات خودروها توسط دوربین‌ها ثبت می‌شود، در فاز جدید با تغییراتی که در نرم‌افزار ایجاد شد، امکانی به‌وجو