قیر
کارخانه شیمی گستر سهند - تولید قیر - جلفا فراورده های نفتی - قیر - تولید قیر 6070 - تولید انواع قیر - پالایشگاه تولید قیر - تولید قیر آسفالت - تبریز - جلفا - آذربایجان شرقی
مدیریت: محمد جمشیدی
تولید قیر و میعانات قیر
شماره تماس:
شماره همراه:
شهر:
تهران
منطقه شهرداری:
-
آدرس:
جلفا- دهستان شجاع -روستا سیلگرد

تولید قیر

قیر یک نوع ماده ای می باشد از نوع هیدروکربن متراکم که چسبناک بوده و یکی از مشتقات نفت می باشد و همچنین تولید قیر بیش تر در پالایشگاه نفت تولید می شود. تولید قیر از لحاظ ظاهری به رنگ تیره مایل به قهوه ای سوخته می باشد و حالت خمیری شکل به خود می گیرد. تولید قیر به دو صورت انجام می شود که یک مرحله آن اجرای مستقیم و مرحله دیگر نیز به صورت دمیدن هوا می باشد.

تولید قیرهای استخراج شده اگر از سنگ هاس معدنی مخصوص و یا نفت باشد به آن قیر خالص می گویند. تولید قیر به گونه ای صورت می گیرد که می توان انواع قیر را از آن استخراج کرد که به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم:

قیر نفتی که اغلب از تقطیر در خلاء پالایشگاه و هوادهی به دست می آید و نرم می باشد. علت اصلی نامگذاری آن نیز، بازه ای می باشد که درجه نفوذپذیری قیرها می باشد همچون تولید قیر 6070 می باشد.

قیر دمیده که در دماهای معمولی به صورت جامد می باشد و این نوع قیر نسبت به قیر خالص درجه نفوذ پایین تری دارد.

قیر طبیعی  که در اثر تبدیل نفت خام و نیز تبخیر مواد جدا شده آن در طی گذشت سالیان زیاد به دست می آید. این نوع قیر می تواند در طبیعت یافت شود.

تولید قیر پالایشگاهی

اکثر کشورهایی که در تولید انواع قیر مطرح می باشند، قیر را از طریق تصفیه نفت خام تولید می کنند. قیر پالایشگاهی انواع مختلفی دارد که می توان به قیرهای نفوذی، قیرهای املوسیون، قیرهای پلیمری، قیرهای ویسکوزیته می باشد که هرکدام از این نوع قیرها کاربردهای متفاوتی دارند.

کاربرد و ویژگی قیر

یکی از کاربردهای اساسی که می توان به قیر گفت، استفاده از آن در عایق کاری و عایق بندی می باشد. این جمله را اغلب شنیده اید که گفته می شود قیر را به صورت قیرگونی استفاده کنید. بدین معنی می باشد که زیرسازی را تثبیت و محکم می کند و نیاز به تعمیرکار برای ایزوگام پس از مدت کمی نمی باشد.

قیر در زمینه های مختلفی همچون صنعت، راهسازی، عایق الکتریکی و همچنین عایق رطوبتی کاربردهای زیادی دارند که لازم به ذکر است این کاربردها بیش تر برای راهسازی استفاده می شود. این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که اصلی ترین مصرف قیر برای بخش راهسازی بودم و بخش کوچکی از آن برای بخش های دیگر مصرف می شود.

انواع قیر کاربرد گسترده و فراوانی دارد که در هنگام استفاده از آن ها اولین فاکتور کیفیتشان می باشد کهکنترل کیفیت توسط روش های آزمایشگاهی انجام می شود.

ویژگی های عمومی قیرها

تمامی قیرها در انواع مختلف دارای ویژگی های یکسانی می باشند که به شرح زیر می باشد:

قابلیت ارتجاع دارند

عایق الکتریکی

مقاوم در برابر رطوبت و نفوذ آب

کارخانه شیمی گستر سهندچندین سال است فعالیت خود را در تولید انواع قیر همچون تولید قیر 6070 و تولید قیر آسفالت شروع کرده و روند خود را ادامه داده است و برای تهیه و خرید عمده انواع قیر می توانید با کادر مجرب در ارتباط باشید.

 ارخانه شیمی گستر سهند - تولید قیر - جلفا فراورده های نفتی - قیر - تولید قیر 6070 - تولید انواع قیر