النا کپ الکترونیک
النا کپ الکترونیک - بورس انواع خازن پلی استر - الکترولیت - خازن mkt - تانتالیوم - خازن مولتی لایر - عدسی - خازن ژاپنی - خازن سیلمیک - خازن تانتال - خازن مایلار - بورس خازن - مایلارو انواع خازنهای گریدصوتی - خیابان جمهوری - منطقه 12
مدیریت: سهیل صفرخانی
بورس انواع خازن پلی استر ، الکترولیت ، mkt، تانتالیوم، مولتی لایر، عدسی، مایلارو انواع خازنهای گریدصوتی
تهیه وتوزیع انواع قطعات الکترونیک
اینستاگرام: instagram.com/elnaelectornic
شماره تماس:
فکس:
66707840
شماره همراه:
شهر:
تهران
منطقه شهرداری:
منطقه 12
آدرس:
تهران، خیابان جمهوری، بعد از پل حافظ، نبش سی تیر، پاساژ فرقانی، طبقه همکف، پلاک 26

بورس خازن

خازن یک وسیله الکتریکی است که توانایی ذخیره کردن انرژی الکتریسیته را در خود دارد. خازن ها به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند انرژی الکتریکی را نگهداری کنند و در زمان نیاز در مدار الکتریکی مورد نطر از انرژی الکتریسیته استفاده شود. خازن ها مدل های متنوعی دارند اما ساختار اصلی همه آن ها به یک صورت است. خازن ها عمدتا از جنس فلز یا الکترولیت هستند و در آن ها دو صفحه هادی تعبیه شده که توسط یک عایق این دوصفحه از یک دیگر جدا می شوند.  در واقع عایق دی الکتریک که بین صفحات داخل خازن قرار داده می شود یک لایه برای جلوگیری از تبادل انرژی الکتریکی است و به طور معمول هنگام ساخت این لایه از موادی مانند سرامیک، کاغذ و یا شیشه استفاده می شود در ادامه مطلب بورس خازن انواع خازن های پلی استر، الکترولیت و... را به شما را معرفی می کنیم پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب  با النا کپ الکترونیک همراه باشید.

 بورس انواع خازن پلی استر - الکترولیت - خازن mkt - تانتالیوم - خازن مولتی لایر - عدسی - خازن ژاپنی - خازن سیلمیک - خازن تانتال - خازن مایلار بورس انواع خازن پلی استر - الکترولیت - خازن mkt - تانتالیوم - خازن مولتی لایر - عدسی - خازن ژاپنی - خازن سیلمیک - خازن تانتال - خازن مایلار

بورس انواع خازن پلی استر

یکی از دسته های خازن های مختلف در بورس خازن خازن های پلی استر می باشد. در خازن های پلی استر دی الکتریک هایی به کار می رود که بر اساس ورقه های پلاستیکی بسیار نازکی تولید می شوند. ورقه های نازک پلاستیکی ساخته شده در کارخانه های ساخت خازن به همراه ورقه های از جنس آلومینیوم در داخل خازن های پلی استر به صورت موازی در قاب های پلاستیکی خازن پلی استر بسته بندی شده و قرار داده می شود. خازن های پلی استر نسبت به تغییر دما در محیط خازن حساس نیستند و یا بالا یا پایین رفتن دما در محیط اطراف تغییری در میزان و ظرفیت ذخیره انرژی الکتریکی در خازن های پلی استر به وجود نمی آید. خازنهای پلی استر استفاده زیادی دارند و امروزه خرید و فروش آن ها به طور گسترده ای می باشد. به علت ویژگی عدم تغییرات در اثر دمای محیط در خازن پلی استر این خازن ها در مدارهای الکتریکی که نیازمند به خازنی هستند که در دراز مدت ظرفیت ذخیره انرژی الکتریسیته در خازن تغییر نکند و ثابت باشد. در این خازن ها ماده پلی استایرن به کار می رود که به همین دلیل به این خازن ها خازن پلی استر می گویند. یکی از بورس انواع خازن پلی استر خازن های mkt می باشد که در بین خازن ها کاربردی عمومی دارند.

الکترولیت

یکی از انواع خازن های پر استفاده و پرکابرد در جهان خازن الکترولیت می باشد. این خازن به طوری کار می کند که با بکارگیری یک الکترولیت یک مخزن بزرگتر از خازن های دیگر برای نگهداری انرژی الکتریکی مورد نیاز مدار الکتریکی ذخیره می کند. الکترولیت مایعی می باشد که شامل مقادیری یون به صورت ژله ای یا مایع است و مقادیر یونی داخل الکترولیت دارای غلظت زیادی می باشند. خازن های الکترولیتی به صورت قطبی طراحی شده اند. قطبی بودن الکترولیت در اصل به دلیل این است که ولتاژ داخل الکترولیت مثبت و منفی است و باید ولتاژ مثبت آن بیشتر باشد در ادامه مطلب بورس خازن به شما خازن عدسی، تانتالیوم و مایلار را معرفی خواهیم کرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خازن تانتال - خازن مایلار - بورس خازن - مایلارو انواع خازنهای گریدصوتی - خیابان جمهوری - منطقه 12

تانتالیوم

یکی از خازن ها در بورس خازن خازن تانتالیوم است. خازن تانتالیوم خازنی است که در طراحی این خازن به جای فلز آلومینیوم از فلزی به نام تانتالیوم استفاده شده است. یکی از تفاوت های خازن های تانتالیومی با خازن های آلومینیومی در این است که خازن های تانتالیومی با داشتن یک میزان از فلز تانتالیوم همواره می توانند شامل ظرفیت مخزن بیشتری نسبت به همان میزان از فلز آلومینیوم باشند. خازن های تانتالیوم به طور معمول هزینه بیشتری نسبت به خازن های ساخته شده از فلز آلومینیوم دارند. مزایای استفاده از خازن تانتالیوم نسبت به خازن آلومینیومی در این است که خازن های تانتالیومی نسبت به اندازه مخزن و میزان ذخیره انرژی الکتریسیته ای که دارند ابعاد کوچک تری دارند، نشتی دادن در خازن تانتالیوم از نشتی در خازن های آلومینیوم کم تر اتفاق می افتد و خازن های تانتالیومی نسبت به خازن های آلومینیومی ماندگاری و طول عمری بیشتر دارند.

خازن مایلار

خازن مایلار دسته ای از خازن ها می باشد که مانند خازن های پلی استر که در مطلب بورس انواع خازن پلی استر درباره آن توضیح دادیم داخل آن ها دی الکتریکی با جنس پلاستیکی تعبیه شده است. خازن مایلار استفاده های متعددی دارد که تا حد زیادی به خاطر مزیت ها و ویژگی های استفاده از این خازن است زیرا این خازن به طرزی تولید می شود که نسبت به تغییر دمای محیط واکنش نشان نمی دهد و هنگامی که افراد نیاز به تهیه خازنی با میزان نگهداری ثابت انرژی الکتریکی به طور ثابت دارند و خازنی احتیاج دارند که در مقابل بالا رفتن دما در محیط مقاوم باشد بهتر است خازن مایلار را انتخاب کنند. نوعی از دی الکتریک در خازن مایلار استفاده می شود که به دی الکتریک پلی استایرن معروف است و به دلیل وجود پلی استایرن فرکانس کار در این خازن های پلی استر 1 مگاهرتز می باشد. برای دیده شدن در گوگل کلیک کنید.

خازن عدسی

خازن عدسی (سرامیکی) دسته ای از خازن ها هستند که دی الکتریک داخل آن ها با جنس سرامیک درست شده است. خازن عدسی به گونه ای ساخته می شوند که ثابت دی الکتریک آن ها در سطح بالایی قرار دارد و این خازن ها را در سایزهای کوچک می سازند که یکی از ویژگی های آن ها داشتن ظرفیت ولتاژ بالاست. طراحی و مدل خازن های عدسی یا سرامیکی به صورت دیسکی است و در کنار مزایای متنوع این خازن شاهد معایبی نیز در خازن عدسی یا سرامیکی هستیم که بسیار نسبت به دمای محیط واکنش پذیر هستند و با تغییر دما در محیط ممکن است به سرعت ظرفیت نگهداری انرژی الکتریسیته در این خازن ها تغییر کند. استفاده عمده خازن عدسی در دستگاه هایی مخابراتی می باشد.

منبع: ویکی پدیا

تصاویر
کالا ها